Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Czyń, co zobaczyłaś

Z naszych Wspólnot
peregrynacja Krzyża w GołąbkachWARSZAWA - GOŁĄBKI. Dni od 23-25.01.2020 r. w naszej Gołąbkowskiej Wspólnocie były czasem świątecznym, naznaczonym obecnością Krzyża Peregrynującego w naszym Zgromadzeniu. W tym szczególnym wydarzeniu wzięła udział cała nasza Wspólnota oraz siostry z Wasiliszek- s. Stanizja i s. Antonina , które przyjechały specjalnie, by uczestniczyć w Peregrynacji. W imieniu Wspólnoty Krzyż został powitany przez s. Przeł. Łucję Ożóg:"Witamy Cię Panie Jezu w naszym domu w znaku Krzyża Świętego. Sięgamy myślą do tego znamiennego dnia 26.02.1894r., kiedy ks. Bronisław Markiewicz przyszedł na starą plebanię do młodej Anny Kaworek i przyniósł Jej jako zadatek Bożej miłości piękny krzyż do ucałowania. Dziś my po 126 latach przyjmujemy ten Krzyż z rąk O. Założyciela trwając w nowennie przed Jego świętem. Pragniemy jak Matka Anna ucałować ten Krzyż, przycisnąć Go do serca i przyjąć jako zadatek Bożej miłości na kolejne dni i lata naszego życia. Przez te dni peregrynacji pragniemy trwać przy Twoim Krzyżu w duchu głębokiej czci, wdzięczności za dar zbawienia, za dar wywyższenia Go w dziejach naszej Rodziny Zakonnej i naszych osobistych doświadczeniach. Pragniemy trwać w duchu ekspiacji i wynagrodzenia za profanacje tego świętego znaku w naszej Ojczyźnie i na całym świecie." Po ucałowaniu krzyża siostry wspólnie odmówiły Litanię do Krzyża Świętego.
"Bądź pochwalony Krzyżu, święta obrączko każdej Michalitki, która powiedziała Oblubieńcowi wieczyste TAK". /z Hymnu o Krzyżu s. Elizy Włodyka CSSMA/.
Podczas dni Peregrynacji cała Wspólnota spotykała się na: Adoracji Krzyża, Koronce do Bożego Miłosierdzia, Drodze Krzyżowej, Nieszporach, Nowennie przed świętem bł. Ojca Założyciela. Podjęta też została nocna adoracja, aby każda z nas w ciszy mogła trwać u stóp Krzyża, który jest siłą i mocą w codziennym życiu. Ostatniego dnia Peregrynacji, nasz spowiednik, ks. Kazimierz Sławiński /sercanin/ odprawił u nas Mszę św., podczas której modliłyśmy się o trwałe owoce peregrynacji w naszej Wspólnocie i w sercu każdej z nas. W homilii ks. Kazimierz nawiązał do słów, które widnieją przy krzyżu, przed którym modliła się św. Jadwiga Królowa na Wawelu: "Czyń to, co zobaczyłaś". Powołanie Matki Anny nie było łatwe, bo naznaczone krzyżem, ale siłę czerpała z tego pierwszego spotkania, gdy 26.02.1894r. przycisnęła do swego serca krzyż podany przez Ojca Założyciela jako "zadatek Bożej miłości". Kaznodzieja zaznaczył również, że życie zakonne jest możliwe tylko wtedy, gdy wejdzie się w kontakt z Jezusem Ukrzyżowanym, bo tylko przez Krzyż dojdziemy do zbawienia. Homilię zakończył słowami św. Jana Pawła II, który w Skoczowie powiedział: "Na drogach ludzkich sumień Bóg postawił wielki drogowskaz, który życiu nadaje ostateczny sens, to jest Krzyż to dziedzictwo należy wybrać i podjąć na nowo. Brońcie Krzyża".
Adorację Krzyża w tych dniach podjęły też dzieci z naszego Przedszkola oraz dziewczęta z Katolickiej Placówki Wychowawczej wraz z wychowawcami. Ponadto nasze Wychowanki przychodziły na modlitwę indywidualną do kaplicy, a Panie, pracujące w przedszkolu, adorowały Krzyż po pół godziny w ciągu dnia.  W kapicy można było spotkać także osoby zaprzyjaźnione z siostrami, które skorzystały z zaproszenia i przychodziły na indywidualne spotkanie z Ukrzyżowanym Chrystusem.  
W ostatnim dniu obecności Świętego znaku Krzyża zgromadziłyśmy się na wspólnym różańcu, Nieszporach i nowennie przed świętem bł. Ojca Założyciela.
S. Przeł. Łucja w imieniu nas wszystkich pożegnała Peregrynujący Krzyż: "Dziękujemy Ci Panie Jezu za nawiedzenie naszej Wspólnoty w najważniejszym symbolu chrześcijaństwa, to jest w znaku Krzyża. Przez te ostatnie 48 godzin byłeś obecny wśród nas i zapraszałeś nas pod swój Krzyż. Przychodziły do Ciebie Siostry, dziewczęta z Placówki Wychowawczej, dzieci z Przedszkola, nasi pracownicy i znajomi. Ty otwierałeś swoje serce i słuchałeś nas, otwierałeś ramiona i przytuliłeś do swojego kochającego Serca. Dziękujemy Ci za czas nam dany, za czas tego spotkania, za łaski, jakimi nas w tym czasie obdarzyłeś, za miłość, którą przepełniałeś nasze serce. Prosimy Cię, Panie, o trwałe owoce tych spotkań z Tobą w znaku Krzyża. Chcemy za wzorem naszych Założycieli zawsze widzieć w tym Znaku zadatek Bożej miłości".
Po tej modlitwie wszystkie Siostry ucałowały Święty Krzyż, a następnie w procesji odprowadziły go do drzwi wyjściowych domu, gdzie przekazany Siostrom ze Wspólnoty na Bemowie, w imieniu których Krzyż przyjmowała s. Diana Jonczyk. /opr.s.Joela Głogowska/


Dodane przez sdawida dnia 27 styczeń 2020 16:30 · 0 Komentarzy · 7754 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
wizyta w przedszkolu
wizyta w przedszkolu
Z wizytacji w Kamerunie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.