Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Rekolekcje dla dziewczyn

powolania
 KRAKÓW - KOSOCICKA.  Za nami kolejne rekolekcyjne spotkanie dla dziewczyn. Choć była niewielka grupka uczestniczek, to równie żarliwa atmosfera modlitwy i radości, jak w grupach liczniejszych. Tym razem przybyło na Kosocicką pięć dziewczyn.  Rekolekcje poprowadziły: s. Agnieszka Zych i s. Dorota Pawłowska. Tematem dni skupienia były słowa św. Pawła zaczerpnięte z 1 Listu do Tymoteusza: "WIEM, KOMU UWIERZYŁEM". W drogę poszukiwania Obecności Boga wprowadziła nas Maryja, której Święto Ofiarowania w świątyni przypadło na dzień rozpoczęcia naszych rekolekcji. Ta, która zawierzyła Bogu bez reszty, jest dla nas wzorem, jak przeżywać naszą wiarę w codzienności. Mszy świętej w piątek przewodniczył ks. Piotr Telega ze Zgromadzenia Sług Miłości. Po Mszy świętej w krótkiej konferencji nawiązał do wydarzenia z życia św. Pawła - jego spotkania z Chrystusem pod Damaszkiem, po którym w sposób radykalny zmienił dotychczasowe życie. Św. Paweł uwierzył Chrystusowi i od tej chwili walczył o wiarę z całym zaangażowaniem, głosząc Ewangelię i wzywając do nawrócenia. Autentyczny świadek wiary, który wiedział, Komu zawierzył.
Sobota była dla nas dniem ciszy i skupienia. W tym dniu swą kapłańską posługą towarzyszył nam ks. Mirosław Kuczała - Ojciec Duchowny WSD Księży Michalitów w Krakowie. W głoszonych konferencjach podjął on temat wiary w oparciu o nauczanie św. Pawła. Po południu trwałyśmy na adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której była możliwość spowiedzi i rozmowy duchowej. Siostra Dorota przez przygotowane rozważania ukazała nam kilka biblijnych postaci, które swoją wiarę przeżywały w całkowitym zaufaniu i posłuszeństwie Bogu. Wpatrzone w Abrahama, Hioba, Syrofenicjankę, św. Pawła i Maryję, zastanawiałyśmy się jaka jest nasza wiara? Jak ją przeżywamy? Czy nasza wiara dojrzewa w naszym życiu? Czy ja naprawdę wiem, komu uwierzyłam? Po adoracji uczestniczyłyśmy we Mszy świętej modląc się o nowe powołania do naszego Zgromadzenia i o owoce tych rekolekcji w codziennym życiu. Wieczorem po tak wspaniałym doświadczeniu modlitwy i spotkania z Bogiem był czas na spotkanie wspólnotowe. Nasza rekreacja odbyła się w przedszkolu, gdzie największą atrakcją okazał się basen z kolorowymi piłeczkami. Nie trzeba było specjalnie zachęcać do zabawy, wszystkie poczułyśmy się dziećmi szalejąc w morzu kolorowych piłek. Te niezapomniane chwile można zobaczyć na zdjęciach. Nie zabrakło też tańca, śpiewu i zabaw integracyjnych np. z chustą. Do naszego pogodnego wieczoru dołączyły siostry kandydatki, którym też "do szaleństwa" niczego nie brakowało. Ten dzień rekolekcyjny zakończyłyśmy modlitwą w kaplicy śpiewając Apel Jasnogórski. Niedziela Chrystusa Króla - to dzień zakończenia naszych rekolekcji. Na Mszę świętą wyjechałyśmy do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile. Tam, w osobistej modlitwie przed Cudownym wizerunkiem Krzyża prosiłyśmy o łaski dla nas i naszych bliskich. Na zakończenie naszych dni skupienia każda z uczestniczek miała napisać osobisty akt zawierzenia się Chrystusowi. Po świadectwach spotkałyśmy się wspólnie w kaplicy. Na początek wezwałyśmy obecności Ducha Świętego, po czym każda indywidualnie podchodziła do ołtarza i klęcząc odczytała swój akt zawierzenia, ofiarując siebie i całe swoje życie Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Był to bardzo ważny element naszej rekolekcyjnej drogi. Poczułyśmy wewnętrzną radość, że mamy takiego Króla, który zaprasza nas na ucztę do Swojego Królestwa. Dziękuję wszystkim za te dni, które były umocnieniem naszej wiary i miłości do Boga. Niech dojrzewają w nas owoce tego spotkania z Bogiem, i niech będą one widoczne w spotkaniu z drugim człowiekiem.
Dodane przez siostraAgnieszka dnia 25 listopad 2008 05:13 · 3 Komentarzy · 10804 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Kinia dnia 25 listopad 2008 14:01
Widzę, że nadal Św.Paweł przoduje na rekolekcjach
aneta22 dnia 25 listopad 2008 15:48
aneta22siostro Agnieszko, bardzo dziekuje za ten wspaniały czas modlitwy, wyciszenia, refleksji, za wszystko, wyjazd do Mogił w Krakowie był dla mnie niezapomnianym przeżyciem jeszcze raz bardzo dziękuję z Panem Bogiem, z pamiecią w modlitwie Aneta N. pozdrawiam wszystkich uczestników tych dni Skupienia a także siostre, i s. Dorotkę P, niezapominając a kandydatkach i wszystkich pozostałych sióstr
Emi16 dnia 26 listopad 2008 17:13
Piękne zdjęcia hm... ciekawa jestem kto je zrobił???
Pozdrawiam bardzo serdecznie
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 75% [3 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 25% [1 Głos]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
na pewno wygram
na pewno wygram
Konkurs Michałowy
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.