Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Ingres we Lwowie

m.gen. wita się z biskupamiW uroczystym ingresie księdza arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego do lwowskiej archikatedry jaki miał miejsce 22 listopada br. wzięli udział przedstawiciele naszych michalickich Zgromadzeń: przełożona generalna m. Natanaela Bednarczyk, ks. radca Jan Seremak jako delegat przełożonego generalnego ks. Kazimierza Radzika oraz s. Maksymiliana Ciepała  asystentka generalna.
W katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zgromadzili się na uroczystości m. in. kard. Camilio Ruini z Rzymu, biskupi i księża z Ukrainy, Polski, innych krajów, duchowieństwo Kościołów wschodnich oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, uczelni wyższych z Ukrainy i Polski, Wiesław Osuchowski, konsul generalny RP we Lwowie.Na wstępie ksiądz kard. Marian Jaworski przywitał wszystkich bardzo serdecznie i w swoim krótkim słowie wprowadzającym w uroczystość przypomniał, że nie ma Kościoła bez biskupa. Ze wzruszeniem dziękował miłosierdziu Bożemu za to, że Kościół lwowski może mieć swojego biskupa i nowego metropolitę.
Następnie nuncjusz apostolski na Ukrainie, abp Ivan Jurkovie, odczytał list Benedykta XVI, w którym papież podziękował za wieloletnią posługę pasterską kard. Jaworskiemu.Znamiennym momentem tej uroczystości było przekazanie przez kard. Jaworskiego nowemu metropolicie pastorału, jako symbolu władzy pasterskiej w archidiecezji.
W homilii abp Mokrzycki nawiązał do swojego biskupiego zawołania w którym zawarte jest słowo "humilitas" - pokora. "Staję z tym zawołaniem dzisiaj wobec Kościoła lwowskiego i pragnę, aby wyznaczało ono tonację mojej pieśni. W słowie tym zawiera się bowiem, według słów świętej Teresy, prawda. Jest w nim też miłość i całkowite powierzenie się miłości, tej zwłaszcza, którą jest sam Bóg". Nowy metropolita wyraził także wdzięczność Benedyktowi XVI. "On konsekrował mnie, a przed miesiącem uczynił mnie stróżem Kościoła lwowskiego. Ufam, że w tej posłudze będę mógł nadal czuć się wzbogacony wraz z Wami przymiotami jego serca i umysłu".  Dziękując natomiast kard. Marianowi Jaworskiemu za opiekę abp Mokrzycki zaznaczył, że nie byłoby go "dzisiaj na lwowskiej stolicy, gdyby nie jego troska i modlitwa".
Po zakończonych uroczystościach nasi przełożeni mieli możność osobistego spotkania z Księdzem Arcybiskupem Mokrzyckim, wyrażenia mu słów gratulacji oraz zapewnienia o modlitewnej pamięci ogarniającej jego niełatwą posługę.
Dodane przez sdawida dnia 25 listopad 2008 23:23 · 0 Komentarzy · 11088 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
Aniołowie przylecieli?
Aniołowie przylecieli?
Święta w klasztorze
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.