Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Przyjecie do postulatu w Nemby

Z Misji
nowe postulantki z s. Mistrzynią NEMBY (PARAGWAJ)25.02.2020  - W 126 rocznicę przyjazdu Czcigodnej Sł. Bożej M. Anny do Miejsca Piastowego na misji w Paragwaju wiele się wydarzyło. W godzinach porannych tutejszego czasu dokonano ważnych podpisów dokumentacji przez przedstawicielki naszego Zgromadzenia na tutejszej misji i przełożonych wyższych Zgromadzenia Ubogich Sług Bożej Opatrzności, od których nabywamy dom z terenem w San Antonio/ k. Nemby. Otrzymane klucze dają możliwość zamieszkania oraz wykonywania potrzebnych i koniecznych prac. Zatem wiele wyzwań przed nami. Po wspólnym obiedzie w "naszym" domu w Nemby,gdzie mieszkamy dzięki życzliwości naszych Współbraci Michalitów, udałyśmy się całą wspólnotą (siostry i formacja) do San Antonio, gdzie oczekiwali nas dotychczasowi właściciele (Ubodzy Słudzy). S. Leonia Przybyło jako delegatka M. Generalnej zabrała ze sobą relikwie B. Ojca Założyciela, aby Jemu oddać to nowe mieszkanie z prośbą o błogosławieństwo. W kaplicy tegoż "klasztorku" relikwiami naszego Błogosławionego Ojca udzielił nam błogosławieństwa Padre Fernando - prowincjał tegoż zgromadzenia, który ten dzień przypieczętował dużym cierpieniem fizycznym z powodu poparzenia.Ojciec Założyciel razem z Matką Anną - Czcigodną Współzałożycielką obeszli całą posesję, a my ufamy, że  cieszą się razem z nami, gdyż pragnęli tego, aby michalitki były "nie tylko dla Polski".
Drugie wydarzenie tego dnia, to przyjecie do postulatu 3 kandydatek: Fatimy, Melisy i Evelyn, które wcześniej odbyły 7 miesięczną próbę aspirantatu i po 2 miesięcznym pobycie w domach rodzinnych podjęły decyjzę powrotu do naszej wspólnoty. Przyjęte przez Matkę Generalną Julię Szteliga i przygotowane do tego wydarzenia przez s. Małgorzatę Siembida - ich mistrzynią oraz ks. Macieja Ciamaga CSMA - przez Słowo i sakramenty, o godzinie 18.00 na zakończenie Liturgii Godzin przeżyły "admision". Modlitwie przewodniczył ks. Maciej - spowiednik, a s. Leonia w imieniu Matki Generalnej, odpowiedziała na prośbę nowych postulantek, według ustalonego rytu. Postulantki zawierzyły się  św. Michałowi i przyjęły medaliony, jako zewnętrzny znak obecności  naszego Patrona.
Przed kolacją postulantki drugiego roku (sześć) przygotowały krótki, ale piękny teatrzyk, obrazujący dzień przybycia Matki Anny do M. Piastowego. Wzruszające momenty ucałowania krzyża przez Matkę Annę, spontanicznie zostały przedłużone przez wszystkie członkinie naszej wspólnoty. S. Leonia złożyła  nowym postualantkom życzenia, przekazując im cztery przesłania w oparciu o życie i świadectwo naszej Współzałożycielki. Podziękowała też Siostrom: s. Mistrzyni Małgorzacie za jej miłość i trud formacyjny, życząc wiele mądrości Bożej i światła Bożego w kazdej sytuacji; s. Joannie Krejza za jej towarzyszenie postulantkom przy codziennych pracach, dzielenie się z nimi talentami, a także za gotowość podjęcia niektórych wykładów.
W sposób duchowy łączyły się z nami siostry nowicjuszki z s. Agnieszką - mistrzynią, która zmagała się bardzo z chorobą denge. Dziękujemy z całego serca za modlitwę, za towarzyszenie nam, zwłaszcza Matce Generalnej Julii z jej Radą i każdej Siostrze Zgromadzenia, szczególnie tym z michalickiego źródła, gdzie wszystko się zaczęło
/s. Leonia/. Więcej zdjęć TUTAJ

cała wspolnota postulancka w Nemby
Dodane przez sdt dnia 27 luty 2020 20:26 · 0 Komentarzy · 8246 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
będzie dobrze
będzie dobrze
Konkurs Michałowy
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.