Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Uroczystośc Objawienia sw. Michała Arch. na GARGANO - 8 maja

Z naszych Wspólnot
Uroczysta Eucharystia GARGANO To było 8 maja 490 r., kiedy Wysłannik Boży objawił się w Siponto, wypowiadając te słowa: "Jestem Archaniołem Michałem i zawsze stoję w obecności Boga. Grota jest mnie poświęcona i ja ją wybrałem. Tam, gdzie otwiera się skała, grzechy człowieka zostaną wymazane"..Uroczystość Objawień św. Michała Archanioła rozpoczęliśmy wspólną celebracją Godziny Czytań i Jutrzni. Zgodnie z zasadami zapobiegania zakażeniom koronawirusem, program tego uroczystego dnia obejmował  tylko jedną celebrację eucharystyczną. Tłumy ludzi i czcicieli, które zazwyczaj charakteryzowały święto 8 maja w ostatnich latach, dziś ustąpiły miejsca pustemu i surowemu widokowi na Grotę, "zamieszkaną" tylko przez Pasterza diecezji i koncelebrujących kapłanów. W rzeczywistości fizycznie nie było wiernych, ale niewiarygodne uczestnictwo za pośrednictwem kanałów internetowych wypełniło Świętą Grotę modlitwami i błaganiami ludu całego świata.O godz. 10.30 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Franco Moscone, koncelebrowana przez wszystkich księży proboszczów z Monte Sant'Angelo i naszych Współbraci. Drzwi groty na czas celebracji musiały być niestety zamknięte, mogło w niej uczestniczyć tylko kilka osób z asysty liturgicznej, a całość była transmitowana na żywo, drogą internetową na You Tube i na stronie internetowej sanktuarium: www.santuariosanm...  

homilia

W swojej homilii arcybiskup podkreślił  niezwykły związek między dramatycznym okresem spowodowanym epidemią a Pismem Świętym. W rzeczywistości tekst proroka Daniela 12,1-4, brzmi: "Nastanie czas udręki, jak nigdy przed powstaniem narodów aż do tego czasu; w tym czasie wasz lud zostanie zbawiony".
Mówił: większość z nas nie pamięta czasu, jaki dziś przeżywamy, czasu, gdzie spotyka się lęk z wiarą. Prorok w tym krótkim tekście używa dwa razy słowo "NARÓD", czyli mówi o wszystkich ludziach, wierzących i niewierzących,zdrowych lub zranionych, bezpiecznych lub w trudnej sytuacji. Tym narodem jest cała ludzkość,którą Bóg wspiera poprzez pośredników; i dzisiaj czcimy jednego z nich, jest nim archanioł Michał.. Działanie św. Michała jest opisane za pomocą dwóch czasowników: "CZUWA"- jest tym, który daje bezpieczeństwo i alarmuje w czasie zagrożenia; który współpracuje. Dlatego Michał czuwa nad nami i współpracuje z Bogiem  oraz "UWALNIA"- Bóg nie zbawi nas bez naszego pragnienia i współpracy w zbawieniu. Arcybiskup podkreślił dwie postawy, które są szczególnie ważne w tym czasie: "MĄDROŚĆ i SPRAWIEDLIWOŚĆ".  >Bycie mądrym oznacza uczenie się na podstawie tego, co się dzieje, historii i wydarzeń, ponieważ także przez trudności Bóg kształci: nie możemy zapominać o lekcjach tych dni, które najwyraźniej nas oddzieliły, ale w rzeczywistości okazały nam solidarność i zaangażowanie wobec innych. Bycie sprawiedliwym odnosi się do obowiązku pamiętania, że "chwasty" są zawsze obecne na świecie w postaci przestępstw i nadużyć społecznych, obywatelskich i duchowych "wirusów", które rujnują świat i Kościół <.Bóg nie chce tej pandemii, stoi obok nas i towarzyszy nam. Z mądrością i sprawiedliwością zwyciężymy nie tylko koronawirusa, ale i inne wirusy, które niszczą Kościół i ludzkość. Prośmy św. Michała o dar mądrości i sprawiedliwości.


asysta liturgiczna

Podczas tej Eucharystii dziękowałyśmy Bogu za dar naszego Patrona powierzając Jego opiece całe Zgromadzenie
i prosząc o ochronę dla każdej  siostry.
O godz. 15.00 uczestniczyłyśmy w Koronce do Miłosierdzia Bożego i adoracji Eucharystycznej wypraszając miłosierdzie dla całego świata i ustanie pandemii oraz zawierzałyśmy wszystkich cierpiących z jej powodu.
opr.: s. Aurelia Opoń


uczestnicy uroczystości w Grocie Objawień
Dodane przez sdt dnia 08 maj 2020 10:43 · 0 Komentarzy · 4982 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
wspólna zabawa
wspólna zabawa
Z wizytacji w Kamerunie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.