Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

V Ogólnopolska Pielgrzymka ze św. Michałem Arch. na Jasną Górę

sw. Michał Arch. na Jasnej GórzeJASNA GÓRA 4 lipca br. odbyła się V Pielgrzymka ze św. Michałem Archaniołem na Jasną Górę. Liczebność przybyłych pielgrzymów zaskoczyła organizatorów, co może świadczyć tylko o jednym - wierni spragnieni byli kontaktu z Najpotężniejszym z Archaniołów. Święty Michale wspomagaj nas w walce - tymi słowami modlitwy ułożonej przez papieża Leona XIII wybrzmiało wnętrze Jasnogórskiej Bazyliki tuż po tym, jak pojawiła się w niej figura Archanioła. Wysłannika Boga witali Rycerze, Członkowie Bractwa Szkaplerznego, Czciciele, czytelnicy czasopisma Któż jak Bóg i wierni przybyli do Częstochowy. Rozchodzący się głos tłumu wypełnił Sanktuarium, a na twarzach zgromadzonych można było dostrzec wzruszenie, rozmodlenie i ufność, że - korona na głowie Wodza Zastępów Niebieskich i miecz w Jego prawej dłoni zapewnią ochronę tak, jak przed wiekami św. Michał Archanioł uratował mieszkańców Gargano przed epidemią dżumy. Modlono się o ustanie epidemii, o siłę dla służby zdrowia i uchronienie przed zakażeniem.

wspolna modlitwa rózancowa


wprowadzenie Figury Archanioła do Bazyliki


wspolna modlitwa

Pielgrzymkowy dzień rozpoczął się spotkaniem z egzorcystą, ks. Zbigniewem Baranem CSMA. Kapłan wnikliwie odpowiadał na pytania zgromadzonych osób i tych nadesłanych do redakcji czasopisma. Sala o. A. Kordeckiego po brzegi wypełniła się słuchaczami, a także osobami chcącymi nabyć anielskie pamiątki w prowadzonym przez Sekretariat Peregrynacji, sklepiku.

eucharystia

Po uroczystym przywitaniu figury, pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Liturgii przewodniczył Przełożony Generalny Zgromadzenia Księży Michalitów ks. Dariusz Wilk CSMA. Połyskujące przy ołtarzu korony Czarnej Madonny i Archanioła zdawały się odsunąć lęk. Tego dnia wiele osób przyjęło Szkaplerz św. Michała, a Rycerstwo św. Michała Archanioła powiększyło się o nowych członków.

W wygłoszonej do pielgrzymów konferencji, ks. Piotr Prusakiewicz CSMA zwrócił uwagę na to, aby świętości nie mylić z dobrocią. I aby tę świętość zrozumieć - trzeba ją odkryć. Świat Aniołów fascynuje wielu ludzi, ale jak podkreślił ks. Prusakiewicz, żeby zrozumieć św. Michała Archanioła trzeba zwracać uwagę na Jego świętość, bo to nie jest tylko Michał, to św. Archanioł Michał.  A świętość odkrywa się tylko poprzez kontakt z Bogiem.


Zgromadzeni wokół Archanioła


Następnie modlono się podczas nabożeństwa o uzdrowienie duszy i ciała, a także w intencji uwolnienia z nałogów z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem. Był to prawdziwie czas Mocy i Łaski. Zwieńczeniem tegorocznej pielgrzymki był Apel Jasnogórski z udziałem figury św. Michała Archanioła i nocne czuwanie pod anielskimi skrzydłami.
autor: Ewa Rygalik
Dodane przez sdt dnia 08 lipiec 2020 22:53 · 0 Komentarzy · 4050 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
św.Michał z kości słoniowej
św.Michał z kości słoniowej
Z wizytacji w Kamerunie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.