Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Wyjazd rekolekcyjny gimnazjalistów do Lisieux

Z naszych Wspólnot
rekolekcje w LisieuxJOINVILLE-LE-PONT (FRANCJA) W dniach 5-6 września 2020, młodzież gimnazjalna przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania i uroczystego Wyznania Wiary w kościele St Charles w Joinville-le-Pont, w towarzystwie rodziców i animatorów pielgrzymowała do Lisieux. Ponad czterdziestoosobowa grupa składająca się z młodzieży z parafii ze Joinville-le-Pont, z grupy młodzieży pochodzenia polskiego i ze szkoły katolickiej St André,  pod opieką s. Agnieszki Buczakowskiej i ks. prob. Grégoire Bellut, przeżywała spotkanie ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus i pielgrzymowała po ścieżkach wiary.
W sobotę 5 września, po przybyciu i obejrzeniu filmu o św. Teresie, ks. Grégoire i s. Agnieszka  odpowiadali na pytania postawione przez młodzież w czasie przygotowania en ligne w maju i w czerwcu.


rekolekcje w Lisieux

Po obiedzie w Ermitage i ulokowaniu się w pokojach, uczestnicy rekolekcji celebrowali wspólnie Eucharystię  w kaplicy Ermitage pod wezwaniem Matki Bożej Uśmiechu. Następnie przy pomocy przewodnika, grupa odkrywała i modliła się w takich ważnych miejscach jak Karmel Lisieux, krypta Bazyliki św. Teresy od Dzieciątka Jezus gdzie znajduje się relikwiarze rodziców Teresy, św. Louis i Zélie Martin oraz Bazylika Górna której mozaiki i witraże przedstawiają duchowość św. Teresy. Odkrywając drogę dziecięctwa Bożego, młodzi ludzie mieli okazję odkrycia jak oni w konkretnych sytuacjach mogą przeżywać relację z Jezusem, Bogiem Ojcem i Duchem Świętym.  Wieczorem, po kolacji i konferencji miała miejsce Adoracja Eucharystyczna w czasie której młodzież przystąpiła do Sakramentu Pojednania oraz wspólnie trwała na  modlitwie uwielbienia i rozważaniu tajemnic chwalebnych różańca św.  
W niedzielę 6 września, po modlitwie i konferencji porannej, pilegrzymi ze Joinville uczestnczyli w Eucharystii niedzielnej w Bazylice św. Teresy. Po południu, tuż przed powrotem, młodzież nawiedziła dom rodzinny Teresy Martin gdzie mała święta otrzymała łaskę uśmiechu NMP w czasie choroby depresyjnej.

rekolekcje w Lisieux

W tym czasie s. Agnieszka Buczakowska spotkała się z państwem Anne-Marie i Jean de Beauffrement, przedstawicielami ogólnofrancuskiego Bractwa Zjednoczonych Serc Jezusa i Maryi. Jest to nowy ruch w Kościele za które odpowiedzialny jest biskup Lisieux-Bayeux a którego członkowie zobowiązują się do pogłębiania życia duchowego i modlitwy za Francję. Wielu z członków Bractwa podczas towarzyszenia i rozeznawania duchowego odczytuje przynaglenie do szczególnego kultu św. Michała Archanioła. Z tego powodu, państwo de Beauffrement skontakowali się z s. Agnieszką prosząc o teksty modlitw i pomoc w zorganizowaniu uroczystego przyjęcia szkaplerzy przez wielu członków Bractwa, które jest przewidziane w dniu 29 września 2020 w Sankuarium św. Michała na Mont Saint Michel. 


rekolekcje w Lisieux

Wyjazd rekolekcyjny był także dla młodzieży okazją do odkrycia Liturgicznej Modlitwy Dnia począwszy od sobotniej Jutrzni i wspólnie odśpiewanymi Nieszporami niedzielnymi w czasie drogi powrotnej autokarem.
s. Agnieszka Buczakowska
Dodane przez sdt dnia 11 wrzesień 2020 16:18 · 0 Komentarzy · 1515 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Ślubowanie wierności ideałom Patrona
Ślubowanie wierności ideałom Patrona
Nadanie imienia SP nr 2 w Harcie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.