Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Inauguracja Roku Jubileuszowego Księży Michalitów

Dom Generalny
Jubileusz26 września, w Miejscu Piastowym, rozpoczęły się jubileuszowe obchody, 100-lecia zatwierdzenia męskiej gałęzi Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Wieczorem do kościoła parafialnego przybył św. Michał Archanioł, w kopii peregrynującej Figury z Gargano. Po powitaniu Figury sprawowana była msza św., pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego ks. Dariusza Wilka, z licznym udziałem Kapłanów, Braci, Sióstr i wiernych. Po mszy św. wraz z cudowną Figurą z Gargano, w procesji światła, wszyscy udali się do Sanktuarium na Górce. Trasę procesji "wyznaczył" przed stu laty bł. ks. Bronisław Markiewicz, chodząc ze starej plebani, przez cmentarz, na Górkę. Jedna ze stacji tej procesji była również przy Domu Macierzystym Sióstr. W Sanktuarium przy Niebieskim Księciu Aniołów odbyło się jeszcze czuwanie modlitewne, a o północy Pasterka Anielska. jubileusz
Uroczysta Inauguracja Roku Jubileuszowego nastąpiła w niedzielę, 27 września podczas mszy św., której przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce - ks. abp Salvatore Pennacchio. Mszę św. poprzedził śpiew Godzinek ku czci św. Michała Archanioła, konferencja o św. Michale Archaniele wygłoszona przez ks. Piotra Prusakiewicza oraz Koronka Uwielbienia Boga wraz ze św. Michałem Archaniołem. Przed Eucharystią odczytany został List Ojca Świętego Franciszka, napisany na 100-lecie zatwierdzenia Zgromadzenia. Natomiast po mszy św. nastąpiło poświęcenie nowej Drogi Krzyżowej przy Sanktuarium oraz Kaplicy św. Michała Archanioła. Mszę św. muzycznie ubogaciła Liturgiczna Schola Dorosłych wraz z orkiestrą z Warszawy-Bemowa. Liturgia transmitowana była przez TV Polonia oraz Radio i Telewizję Fara.
Czas obchodów rozpoczynających Jubileusz bogaty był również w próby wiary związane z pogodą, ale i wielkie cuda jakich wszyscy byli świadkami. W sobotę padało przez cały dzień, ale przed rozpoczęciem uroczystości pojawiła się tęcza - odczytana jako znak odnowienia Przymierza ze Zgromadzeniem, a następnie piękny zachód słońca. W niedzielę natomiast poranek również był deszczowy, ale na uroczystości zrobiła się piękna pogoda, a nawet wyszło słońce. Niewątpliwie zasługę w wyproszeniu daru pogody miała ta cząstka obu Zgromadzeń, która znajduje się nie tylko po drugiej stronie drogi, ale przede wszystkim po drugiej stronie Życia czyli wszyscy zmarli członkowie michalickich Zgromadzeń, którzy zapewne również świętują ten Jubileusz.
Przy okazji obecności na Jubileuszu Księży naszą wspólnotę w Miejscu Piastowym odwiedził, ks. Nuncjusz Apostolski Salvatore Pennacchio wraz z swoim sekretarzem ks. Karolem.  
Nasze Zgromadzenie włącza się w świętowanie Jubileuszu Księży, co zaznaczone było nie tylko licznym udziałem Sióstr w uroczystej inauguracji, ale przede wszystkim wspólną modlitwą, a także współpracą tą codzienną i tą związaną z przygotowaniem uroczystości w Miejscu Piastowym. 

procesja

jubileusz

MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE PARAFIALNYM I PROCESJA ŚWIATŁA TUTAJ   - Foto: ks. M. Gierada CSMA

MSZA ŚWIĘTA INAUGURACYJNA ROK JUBILEUSZOWY TUTAJ - Foto: ks. M. Gierada CSMA

WIZYTA NUNCJUSZA APOSTOLSKIEGO W DOMU SIÓSTR TUTAJ - Foto: s. B. Kielar CSSMA

Dodane przez sMonika dnia 28 wrzesień 2020 16:33 · 0 Komentarzy · 2430 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
opłatek w przedszkolu
opłatek w przedszkolu
szopka w przedszkolu w Częstochowie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.