
Trwamy w Wielkiej Nowennie przed 100. rocznicą zatwierdzenia Zgromadzenia, dziękując szczególnie w tym roku za dar naszego powołania do życia konsekrowanego w michalickiej rodzinie zakonnej. Obchodząc kolejny Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, wraz z całym Kościołem dziękujemy Bogu za wszystkie osoby, które podjęły powołanie do życia konsekrowanego.
Święto dzisiejsze, zwane potocznie Świętem Matki Bożej Gromnicznej, jest ściśle związane ze świecą, symbolem światła, które rozprasza mroki naszego życia. "Źródłem i szczytem naszej modlitwy jest Eucharystia - Święta Wieczerza, która uzdalnia nas do trwania w jedności z Bogiem. Tylko mocą płynącą z Eucharystii możemy pokonać każdą ciemność naszego życia i przebywać nieustannie w kręgu Bożego światła" - napisał bp Jacek Kiciński CMF, przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego Konferencji Episkopatu Polski, w liście na Dzień Życia Konsekrowanego, który po raz 25 obchodzimy 2 lutego.
Przewodniczący Komisji zauważył, że tego dnia obchodzą swoje święto osoby konsekrowane. "Bóg wybrał niektórych z nas, by na drodze życia według ślubowanych rad ewangelicznych byli dla wszystkich znakiem przyszłego życia. Obchodząc kolejny Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dziękujemy Bogu za wszystkie osoby, które podjęły to powołanie" - podkreślił w liście.
Bp Kiciński zauważył, że przychodząc do świątyni na Eucharystię - Świętą Wieczerzę, przychodzimy tworzyć wspólnotę wiary, nadziei i miłości. "Wiara, która rodzi się ze słuchania Słowa Bożego, może dojrzewać tylko we wspólnocie. Wspólnota jest przestrzenią jej wzrostu i rozwoju. To we wspólnocie, wśród ludzi można doświadczać miłości i uczyć się prawdziwie kochać. Wspólnota jest także naszą siłą, gdy słabniemy, podporą, gdy upadamy, pomaga iść do celu, gdy tracimy nadzieję" - napisał.
Bp Kiciński zwrócił uwagę, że znakiem sensu życia wspólnotowego są osoby konsekrowane. "We wspólnocie swojego zgromadzenia, instytutu, we wspólnocie Kościoła czy po prostu tam, gdzie posługują, nie rozstając się ze Świątynią, przypominają nam o nieustannej obecności Boga w naszym życiu. Ich wierne trwanie na modlitwie i w pracy, w świecie doświadczonym osłabieniem więzi małżeńskich, rodzinnych i społecznych nabiera szczególnego znaczenia" - podkreślił.
Pełna treść Listu za eKAI:
TUTAJ