Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

XXV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Z naszych Wspólnot
DKZMIEJSCE PIASTOWE. Tegoroczne świętowanie Światowego Dnia Życia Konsekrowanego z racji trwającej pandemii miało skromniejszy charakter niż dotychczas. Choć to jubileuszowe, XXV spotkanie i chciałoby się uroczyściej zaznaczyć obecność różnorodnych form życia konsekrowanego w Kościele to trzeba było dostosować się do obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

W Archidiecezji Przemyskiej nie zabrakło jednak wspólnych spotkań osób konsekrowanych ze swoimi Pasterzami. Nie było to, jak zazwyczaj, jedno duże Zgromadzenie Osób Konsekrowanych z Archidiecezji, ale odbyło się z podziałem na trzy rejony. Wspólna modlitwa odbywała się w Przemyślu, Leżajsku i w Miejscu Piastowym. Na świętowanie do Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza przybyły Siostry Zakonne, Zakonnicy i dziewice konsekrowane z rejonu krośnieńsko -sanockiego.

W Miejscu Piastowym spotkanie modlitewne rozpoczęło się o godz. 15.00. Konsekrowani, ale i też osoby świeckie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówili, poprowadzoną przez ks. Jana Seremaka, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o 15.30 rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Krzysztofa Chudzio - biskupa pomocniczego arch. przemyskiej.

Ks. Biskup również wygłosił do Zgromadzonych okolicznościowe kazanie. Kaznodzieja zachęcał osoby konsekrowane do dzielenia się wiarą, nie tylko na zewnątrz, ale i w swoim specyficznym środowisku. Żyjemy w czasach duchowego chaosu, zagubienia, zamętu. W czasach, w których do głosu dochodzą tendencje liberalne i laickie. W sposób otwarty wykreśla się Boga z życia społecznego, są próby zupełnego zniszczenia religii. Szerząca się obojętność religijna nie bez wpływu pozostaje także i na nasze środowiska dlatego, że osoba konsekrowana nie ucieka od rzeczywistości ziemskiej, ale jej zadaniem jest przekształcanie tej rzeczywistości, przemienianie jej. Świat ma jednak negatywne oddziaływanie na naszą wiarę i może ją niszczyć. Koniecznym jest prowadzenie życia w ścisłej więzi z Ewangelią i z Chrystusem. Jest to życie, w którym Bóg jest niepodzielnie największą wartością - mówił Kaznodzieja.

Ks. Biskup podziękował wszystkim osobom konsekrowanym za ich pracę w archidiecezji przemyskiej, zachęcał do codziennego karmienia się i czerpania życia z Eucharystii i Słowa Bożego, które budują naszą wiarę i pomagają z miłością i radością trwać w powołaniu.

Swoje słowo do zebranych w Miejscu Piastowym skierował także ks. Dariusz Wilk - przełożony Generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła, a także przełożony miejsteckiej wspólnoty - ks. Krzysztof Poświata. W Liturgię czynnie włączyły się Siostry z tutejszej wspólnoty. A oprócz Sióstr miejscowych, z Domu Macierzystego, w spotkaniu wzięły udział michalitki z Klimkówki i Jedlicza. Wcześniej Siostry przeżyły mszę św. dziękczynną z odnowieniem profesji zakonnej w swojej kaplicy.

FOTO: TUTAJ

DZK
Dodane przez sMonika dnia 03 luty 2021 12:49 · 0 Komentarzy · 1924 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
prezenty czekają
prezenty czekają
Konkurs Michałowy
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.