Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Jezus żyje! Alleluja!

Dom Generalny
wigiliapaschalnaMIEJSCE PIASTOWE. Tegoroczne Liturgie Triduum Paschalnego, Siostry w Miejscu Piastowym, z racji na obostrzenia epidemiczne, przeżywały w domowej kaplicy. Liturgii Wielkiego Czwartku i Wigilii Paschalnej przewodniczył ks. Kapelan Zbigniew Baran, natomiast Liturgii w Wielki Piątek przewodniczył ks. Jan Seremak - rektor Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza. Homilię podczas Wigilii Paschalnej wygłosił ks. Andrzej Wątroba. Wcześniej Ks. Andrzej wyśpiewał Orędzie Wielkanocne, tzw. Exsultet. Siostry każdego dnia włączały się w przygotowanie Liturgii, szczególnie w Liturgię Słowa i różne funkcje liturgiczne. Podczas Liturgii Wigilii Paschalnej wysłuchaliśmy dziewięciu czytań, przeplatanych psalmami. Przed ewangelią zabrzmiało radosne ALLELUJA, które wielokrotnie od tego momentu było powtarzane. Na zakończenie Liturgii, podczas procesji rezurekcyjnej ogłosiłyśmy mieszkańcom Miejsca Piastowego, że Jezus Żyje!. W przeżywaniu tych Świętych Dni pomagały  piękne śpiewy przygotowane przez s. Mariolę Bochniak i naszą domową, siostrzaną scholę, a także dekoracje Ołtarza Adoracji, Grobu Pańskiego i Prezbiterium zrobione przez s. Katarzynę Szymańską.

Relacja foto: TUTAJ


Życzenia od Matki Generalnej

Z całym Kościołem - Oblubienicą, radujemy się i śpiewamy Nową Pieśń, by uwielbić Zmartwychwstałego, tego który zwyciężył zło i śmierć. Niech Zmartwychwstały Jezus wyrwie nas ze smutku, ciemności, samotności oraz wszelkich lęków i niepewności w jakie wprowadza nas obecny czas zmagania się z pandemią. Niech więc tegoroczna Wielkanoc będzie dla nas czasem wyjścia z niewoli, czasem narodzenia się nowej wolności oraz czasem śpiewania Nowej Pieśni na Uczcie Baranka.  

Chrystus żyje! A skoro żyje, to ostatnie zdanie nie należy do zła, nie należy do śmierci.
Ostatnie słowo należy do Dobra i do Życia! Radujmy się i oddajmy chwałę Panu, bo On przez swoją chwalebną Śmierć i Zmartwychwstanie przygotował dla nas ocalenie. On zbudował dla nas Arkę ocalenia przed wodami śmierci, dając  nam Eucharystię i swoje Słowo.

Niech czas Paschalny będzie czasem szukania ocalenia i schronienia w Słowie Boga, które jest światłem rozświetlającym każdy mrok.
Niech wypełni nas miłość i radość, by nasze życie, dla współczesnego świata było autentycznym dowodem na istnienie Boga.

Życzę wiary i nadziei w tę prawdę, że ostatnie słowo w naszej historii,  należy do zwycięskiego Paschalnego Baranka.

Życzę odwagi w ogłaszaniu tej prawdy sobie nawzajem, Waszym bliskim i całemu światu.

Oznajmiam więc radość wielką : Jezus żyje! Alleluja!Dodane przez sMonika dnia 08 kwiecień 2021 16:46 · 0 Komentarzy · 2035 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Urodziny:

Na dzisiaj
Losowa fotka


Jasełka w Ząbkach
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.