Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Obóz Stypendystów Fundacji Dzieła Trzeciego Tysiąclecia

nasza barka
stypendysci na obozie STARY SĄCZ Obóz dla stypendystów z Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia (FDzNT) w Starym Sączu rozpoczął się 31.07, a zakończył się 5.08.2021r. Uczestniczyło w nim 29 młodych ludzi i 11 osób kadry. W obozie brały udział siostry Michalitki s. Joanna Krupa, s. Kinga Walkiewicz i s. Weronika Sołtysiak. Stary Sącz jest miejscem gdzie przed laty gościł św. Jan Paweł II.  Obok naszego Ośrodka Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II znajduje się oryginalny ołtarz papieski, przy którym papież kanonizował św. Kingę.  Jest to jedyny ołtarz w Polsce, który nie został rozebrany po wizycie Papieża.  W tym niezwykłym miejscu stypendyści z diecezji tarnowskiej, rzeszowskiej i katowickiej uczestniczyli w XII turnusie obozu FDzNT.
"Jestem, Pamiętam, Czuwam", te trzy słowa przenikały nie tylko czas pracy w grupach, ale także spotkania z drugim człowiekiem, codzienna Eucharystia, wizyta u sióstr Klarysek, Msza św. w parafii, adoracja czy też radosne integracje, a było ich wiele...
Już na początku obozu stypendyści mieli możliwość sprawdzenia swoich sił z mikrofonem i przed kamerą w programie TVP "Między Ziemią, a Niebem". Gościli u nas tancerze ledniccy z Jasła wraz z prowadzącą grupę s. Kariną Pawłowską, którzy pokazali, jak można tańcem i śpiewem wielbić Boga, dobrze się przy tym bawiąc. Młodzież spotkała się także z ks. bp. Leszkiem Leszkiewiczem z diecezji tarnowskiej. W trakcie Mszy św. i późniejszego spotkania, ekscelencja odpowiadał na zadawane pytania oraz podzielił się doświadczeniem misyjnym.
"Piękna nasza Polska cała" - idąc za tą myślą znanej pieśni patriotycznej, stypendyści podziwiali okoliczne górskie krajobrazy oraz zwiedzili teren Sądeckiego Parku Etnograficznego w Nowym Sączu. Skansen regionalny prezentuje architekturę drewnianą i tradycyjną kulturę ludową historycznej Sądecczyzny.
Stypendyści zostali zaproszeni do Urzędu Miasta przez Burmistrza Starego Sącza p. Jacka Lelka, który przybliżył uroki ziemi tego historycznego miasta.
Na naszym obozie gościł również ks. prof. dr hab. Krzysztof Kościelniak, który zadziwił młodych ludzi kulturą Bliskiego Wschodu oraz znajomością wielu języków.
Obóz jest czasem formacji duchowej, odpowiedzenia sobie na pytana dotyczącej wiary, osoby Jezusa Chrystusa w naszym życiu oraz poznania osoby i duchowości św. Jana Pawła II. Dla wielu młodych ludzi młodego pokolenia Papież Polak nie był znany. Jak stwierdza stypendysta Urodziłem się 2005 roku. Kiedy papież zmarł, miałem miesiąc, ale to on jest dla mnie przewodnikiem i moim przyjacielem, z którym można rozmawiać w czasie modlitwy, posłuchać też tego, co mówił do młodych. Jest to ponadczasowe i moje pokolenie także jego rady może odnieść do swojego życia.
Dla uczestników czas obozu był przede wszystkim okazją formacji i integracji. Cały obóz pięknie podsumował jeden ze stypendystów w wywiadzie dla Gościa Niedzielnego: "Radością jest przebywanie w takim gronie". Uczestnicy żegnając się wiedzą, że to nie ostatnie spotkanie i z zaproszenia na kolejne skorzystają jeszcze chętniej.
Na zakończenie obozu wszyscy otrzymali pamiątkowe zdjęcie.

pamiatkowa fotografia
więcej zdjęć TUTAJ:

Dodane przez sdt dnia 22 sierpień 2021 14:24 · 0 Komentarzy · 751 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Książę Niezłomny
Książę Niezłomny
Konkurs Michałowy
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.