Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

JASEŁKA, JASEŁKA

Z naszych Wspólnot
z przedstawieniaNarodzenia to szczególna okazja, by Dobrą Nowinę głosić na scenach zawodowych i amatorskich. Dzieci i młodzież pod opieką sióstr michalitek w wielu miejscowościach w Polsce i poza jej granicami przedstawiały betlejemskie wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Niektóre z nich są uwspółcześnioną wersją tej niezwykłej historii Narodzenia Bożego Syna. Oto niektóre migawki z Jasełek granych w Miejscu Piastowym przez tutejszych aktorów oraz z Jasełek granych także w Miejscu, ale przez zespół teatralny z Mochnaczki k. Krynicy, prowadzony przez siostrę Reginę Herbut. Ci drudzy przedstawiali w naszym domu zakonnym dla sióstr kończących rekolekcje. Zdjęcia nie są w stanie oddać piękna gry młodych aktorów, ale w pamięci sióstr pozostanie ich szczere zaangażowanie w przekazywane treści. DZIĘKUJEMY jednej i drugiej grupie teatralnej.MIEJSCE PIASTOWE Także przedszkolaki wielokrotnie udowadniały, że pięknie potrafią zagrać Jasełka. Przykładem tego są nasze dzieci w Szydłowcu.

"U Boga liczy się tylko miłość, ale żeby kochać trzeba mieć czas. Zabierzmy ludziom czas! - wołają jasełkowe diabły i zabierają się do roboty. Tymczasem Mały Książe, ze swoja różą, pojawia się na ziemi. Podczas swych podróży spotkał wyjątkowego Króla, który ma na imię MIŁOŚĆ. Mały Książe chce zobaczyć, jak żyją umiłowani przez Króla ludzie, jak odwdzięczają mu się za Jego MIŁOŚĆ. A oni? Odpowiedzią jest dalsza akcja jasełek. W trzech pantomimach widzimy, jak dzieci mają wypełniony czas nauką i zabawą, młodzi zaabsorbowani są wiedzą i swymi sympatiami, dorośli załatwiają swe interesy, dzwonią bezustannie komórkami, biegają za zakupami. Nikt nie ma czasu. Są jak piękne róże, którym jednak czegoś brakuje - tego, co niewidoczne dla oczu. Tę refleksję o Miłości i czasie, przeżywały dzieci i młodzież Zespołu Szkół Publicznych w Miejscu Piastowym przed Świętami ożego Narodzenia. 22 stycznia 2009 r., do spotkania z Królem MIŁOŚCI i Małym Księciem zaproszeni zostali rodzice uczniów szkoły i zaproszeni goście m. in. p. Starosta Andrzej Guzik, władze gminy: p. wójt Marek Klara, p. S. Gawlik, p. W. Skwara, s. Asystentka sióstr michalitek s. Maksymiliana Ciepała i s. przełożona Nereusza Czubińska. Inscenizację jasełkową przygotowali: s. Mariola Bochniak, p. Renata Leśniak (opracowanie muzyczne) i p. Jerzy Sznajder (dekoracja) - nauczyciele, pracujący w Zespole Szkół. Po przedstawieniu wszyscy mogli posłuchać kolęd w wykonaniu ludowego zespołu "Rogowice" z Rogów i skorzystać z poczęstunku.Wszystkim twórcom, aktorom i pomocnikom składam - Bóg zapłać! I życzę spełnienia się słów Małego Księcia: - Najważniejsze, aby narodziła się w nas Miłość!" /s. Mariola Bochniak/

MIEJSCE PIASTOWE:MOCHNACZKA:SZYDŁOWIEC:

Była noc, ciemna noc, wiatr i mgła Była noc, ciemna noc, Ona szła Szła przez ciemność w zawieje Niosła ludziom nadzieje Świt nowego lepszego dnia. Dnia 15 stycznia br. przedszkolaki wystąpiły dla swoich Rodziców, a także Babć i Dziadków z jasełkami pt. rByła nocr1;. Wspólne kolędowanie i przeżywanie Tajemnicy Bożego Narodzenia było połączone z życzeniami dla Babci i Dziadka z racji Ich zbliżającego się Święta. Sala po brzegi wypełniona była zaproszonymi gośćmi, a przedszkolakom towarzyszyła wielka radość i pragnienie sprawienia przyjemności swoim najbliższym. Dzieciaki na scenie czuły się naprawdę dobrze, a co najważniejsze były sobą i to było największą radością widowni, która takie momenty nagradzała gromkimi brawami. Wspólny śpiew kolęd połączył naszą wspólnotę, a występ dzieci z pewnością ubogacił duchowo niejedno serce. Po wystawieniu jasełek przedszkolaki wierszem i piosenką złożyły życzenia swoim Babciom i Dziadkom, licznie przybyłym, i wręczyły wykonany przez siebie KWIAT. Naszemu wspólnemu Świętowaniu towarzyszyła życzliwość, rodzinna i świąteczna atmosfera, która długo pozostanie i będzie powracać we wspomnieniach nie tylko najmłodszych.
Dodane przez sdawida dnia 29 styczeń 2009 23:39 · 0 Komentarzy · 10371 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Ślubowanie klas pierwszych
Ślubowanie klas pierwszych
Nadanie imienia SP nr 2 w Harcie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.