Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Błogosławiony Ks. Bronisław idzie do polskich szkół

Dom Generalny
Nasz Ojciec Założyciel patronem szkoły w Harcie. Szkoła Podstawowa nr 2 w Harcie przeżyła dziś uroczystość poświęcenia sztandaru i nadania imienia ks. Bronisława Markiwicza. Pan dyrektor Bogdan Szeńko w zauważył, że patronem szkół winni być ludzie albo święci, albo zasłużeni dla nauki, albo wielcy patrioci. Szkoła wybrała bł. Bronisława, gdyż reprezentuje on wszystkie te wartości: jest błogosławiony, był i jest wzorem wspaniałego wychowawcy młodzieży i dzieci, był wielkim patriotą. Zarówno ks. bp Adam Szal, jak i ks. proboszcz podkreślili, że mając takiego Patrona, uczniowie i pracownicy szkoły mają nie tylko wzór, przykład życia, ale i orędownika u Boga, który na pewno będzie modlił się za tych, którym patronuje.

przyrzeczenie


Uroczystość połączona była z odpustem parafialnym i Dniem Nauczyciela. Można więc stwierdzić, że Matka Boża Różańcowa przyprowadziła na powrót do Harty rksiędza wikaregor1; sprzed 140 laty (wówczas młody prezbiter Bronisław przybył na parafię do pomocy proboszczowi) i jako Nauczyciela i Wychowawcę "ofiarowała" go szkole w chwili, gdy nauczyciele obchodzili swoje coroczne święto.
Uroczystość uświetniła obecność wielu znamienitych gości, a także występy kleryckiego zespołu Michael, chóru szkolnego i "teatrzyku", który przybliżył zebranym dzieje życiowe ks. Markiewicza.
Więcej zdjęć w Galerii FotoLESZCZAWA DOLNA
Poświęcenie sztandaru w Szkole Podstawowej im. bł. Ks.Bronisława Markiewicza. Na tę uroczystość zaproszeni zostali także przedstawiciele wspólnot michalickich, reprezentowanych przez : ks. Krzysztofa Poświatę, ks. Leszka Przybylskiego,.
s.Radną Leonię Przybyło i s.Damaris Słyś.
Uroczystej Eucharystii w asyście 6 kapłanów przewodniczył ks. bp Adam Szal z Przemyśla. W homilii nawiązał do postaci bł. Bronisława, ukazując go jako proroka i patriotę, bardzo aktualnego na obecne czasy. Życie bł. Bronisława było związane z krzyżem. On sam doświadczył krzyża odwrócenia się od Boga, znał krzyż poszukiwania, łaskę nawrócenia i trwania przy znalezionej prawdzie. Poprzez to stał się patronem dla wychowawców i wszystkich , którym leży na sercu los dziecka, szczególnie w dzisiejszej rzeczywistości, gdzie trwanie przy prawdzie może wiązać się z krzyżem. Na zakończenie Eucharystii ks. bp dokonał poświęcenia sztandaru.
Następnie dzieci, nauczyciele i obecni na uroczystości, przeszli procesyjnie do szkoły, gdzie na placu apelowym odbyło się przekazanie sztandaru szkole, przysięga uczniów, a sztandar odznaczono równocześnie krzyżem kombatanckim. Bardzo wymownym był hymn szkoły Polacy oto wzywam was, śpiewany przez wszystkich uczniów szkoły.
Po przekazaniu szkole sztandaru i wbiciu symbolicznych gwoździ wszyscy przeszli do sali gimnastycznej, gdzie dzieci przedstawiły montaż słowno-muzyczny o bł. ks. Markiewiczu.
Uroczystość zakończyła się Agapą w salkach szkolnych.

news: tablica.jpg
/images/news/namundurku.jpg


https://michalitki.pl/images/news/IMG_0514.jpg


news: siostrywLeszcz.jpg

news: uczniowie.jpg


Dodane przez cssma dnia 14 październik 2007 16:14 · 0 Komentarzy · 13857 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Ks. Kapelan w refektarzu
Ks. Kapelan w refektarzu
Święta w klasztorze
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.