Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Rekolekcje rodzinne

Z nowicjatu
 Czas rekolekcji dla Rodziców był dla każdej z nas bardzo cenny i ważny.
Chwile te były bardzo wyczekiwane przez nas i naszych Rodziców, gdyż jest to jedyna okazja w roku wspólnego przebywania i dzielenia się sobą. Rzadkość spotkań z rodzinami jest związana ze specyfiką formacji nowicjackiej, w której to, odchodząc na jakiś czas od najbliższych, staramy się nawiązać głębszą więź i relacje z Jezusem, by po dwu latach poznawania i praktyki życia zakonnego, oddać się na własność Temu, którego wybrałyśmy jako naszego Oblubieńca.
Wracając do chwil rekolekcji, był to czas przepełniony wspólną modlitwą i dzieleniem się sobą. Nie zabrakło również momentów radości i wzruszenia. Ks. Krzysztof Poświata w konferencjach poruszał wiele ważnych kwestii, miedzy innymi wypowiedział ważne zdanie związane z powołaniem: Każdy człowiek powołany jest po to, aby uwierzyć, że Bóg go kocha.

Niech krótkie fragmenty osobistych świadectw każdej z nas przybliżą ważność i wartość tego czasu:

 
Wspominając zeszłoroczne doświadczenie spotkania z Rodzicami, z niecierpliwością wyczekiwałam dni rekolekcyjnych. Zarówno tematyka jak i cały przebieg tych dni, był od strony programu podobny, ale jakże inny w wewnętrznym przezywaniu.
W czasie konferencji o małżeństwie zrodziła się w moim sercu wdzięczność za dar Rodziców i troskę włożoną w moje wychowanie. Tradycyjnie, na koniec rekolekcji, podczas Mszy Świętej otrzymałam od Rodziców błogosławieństwo, w czasie, którego czułam, że obdarowują mnie swoja życzliwością i miłością płynącą z głębi ich serca. 
                                                                                                                            s.now. Katarzyna
                                                                                                                      
                                                                                                                  
Bardzo ważnym był czas osobistego spotkania z moją mamą, kiedy miałyśmy możliwość szczerego dzielenia się sobą. Wspólne rozmowy wpłynęły na nowe patrzenie na siebie, a także zrodziły w nas dużo radości i wdzięczności. Nie zabrakło również łez wzruszenia. Jeszcze jedną cenną chwilą była dla mnie modlitwa osobista z moją Mamą gdyż miała ona miejsce po raz pierwszy od wielu lat.
Niech Bóg będzie uwielbiony za ten szczególny dar rekolekcji z rodzicami. 
                                                                                                                               s. now. Anna

Rekolekcje przeżyte wspólnie z Rodzicami były czasem wypełnionym modlitwą. Miałam możliwość dłuższych rozmów z moją mamą. Dziś, kiedy te dni dobiegły końca, mogę oddać chwałę Panu, bo dzięki Jego łasce wiele się dokonało. Wspólne dzielenie się ubogaciło naszą wiarę i miłość. Doszłam do przekonania, że mimo dzielących nas kilometrów jesteśmy z Mamą blisko siebie.
Błogosławieństwo, którego udzieliła mi Mama wzmocniło mnie do stawania pewnych kroków. Jestem wdzięczna Panu Bogu za łaskę czasu minionych rekolekcji, jak również Siostrze Mistrzyni Hiacyncie za zorganizowanie tych dni. 
                                                                                                                                s. now. Ewa

Czas tych rekolekcji był dla mnie bardzo cenny i ważny. To, co było dla mnie nowe i niespodziewane to otrzymanie błogosławieństwa od Mamy podczas Eucharystii. Myślę, że ta chwila na długo zapadnie mi w serce. Jestem wdzięczna Bogu za ten czas spędzony z Mamą i Moją Siostrą, ale także z Rodzinami pozostałych sióstr nowicjuszek, za to, że na nowo pokazał mi jak bardzo mnie kocha i że wszystko jest w Jego ręku                         s.now. Ksenia
                                                                                                                          
   


Były to dla mnie ważne i cenne chwile, które na nowo pokazały mi jak bardzo jestem kochana przez Rodziców. Bardzo mocno przeżyłam czas wspólnego dzielenia się z moimi rodzicami, tym, co dane nam było przeżyć w domu rodzinnym. Wzruszyło mnie zwłaszcza postawa mojego Taty, który nie wstydził się łez wzruszania. Także bardzo ważnym momentem było błogosławieństwo od Rodziców - pobłogosławić to znaczy życzyć dobrze. Jednym z wielu zdań, które głęboko zapadło mi w sercu podczas konferencji są słowa : pozwolić by Jezus malował na mojej twarzy Swoje oblicze, przez co stajemy się piękni i podobni do Niego.      
                                                                                                                                    s.now.Urszula   


Wiele czasu spędziłam z Mamą na wspólnych rozmowach, co umożliwiło nam obu głębsze poznanie siebie. Szczególnie mnie dotknęło błogosławieństwo udzielone mi przez moją Mamę, gdyż poczułam, że mama błogosławi mi na drogę mojego życia zakonnego.
Na koniec rekolekcji miało miejsce wspólne dzielenie się tym, co przeżyliśmy. Było to dla mnie niezwykłe świadectwo wiary, miłości i obecności Pana. Jestem wdzięczna Panu Bogu, bo były to dla mnie bardzo cenne chwile. 
                                                                                                                                    s. now. Renata


Poprzez te krótkie nasze świadectwa same dostrzegłyśmy, jak były to bardzo szczególne chwile, jak ważnym momentem było błogosławieństwo Rodziców, które przecież samo w sobie mówi o szczęściu i życzeniu dobrze. Tak wszystko dokonało się w czasie tych rekolekcji. Nasi Rodzice życzyli nam dobrze i zapewniali nas o swej obecności i pamięci w modlitwie.
 

blogoslaw

Wzruszającym momentem tych rekolekcji było błogosławieństwo,
którego rodzice udzielali swoim córkom na najbliższy rok pracy formacyjnej w nowicjacie.

Dodane przez cssma dnia 15 październik 2007 23:05 · 0 Komentarzy · 14296 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
odpocznę nieco
odpocznę nieco
Konkurs Michałowy
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.