Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Święto w parafii

Z naszych Wspólnot
imininy ks. proboszczaPRUCHNIK. Wczoraj obchodziliśmy w Kościele wspomnienie św. Kazimierza Królewicza. W naszej parafii jest to dzień imienin Księdza Proboszcza Kazimierza Trelki.  Z tej okazji S. Angelina wraz z uczniami Szkoły Podstawowej przygotowała piękną inscenizacją ubogacającą serce i pokrzepiająca ducha. S. Angelina Mucha pracuje w naszej parafii od 2 lat, zajmuje się scholą parafialną, do której należą dziewczęta kl. II - V, ponadto pomaga w sprawach kościelnych /zakrystia, dekoracje, szczególnie kwiatowe/. Jest bardzo oddają swojej posłudze /podobnie jak inne siostry u nas pracujące/. Każdą uroczystość od imienin po święta kościelne potrafi pięknie przygotować. W ubiegłym i w bieżącym roku wraz z grupą /scholą/ przygotowała piękną inscenizację "pół żartem, pół serio", w której w wartościowych słowach umiała zawrzeć to wszystko, czym żyje nasza parafia. Jej "inscenizacje" wprawiają w zadumę i napawają radością - zarówno słuchaczy z zewnątrz /parafianie/, jak i samych zainteresowanych. W tym roku dzieci przygotowane przez siostrę występowały jako "chór zwierząt" i bardzo melodyjnie wyśpiewywały życzenia ks. Proboszczowi, w które włączeni byli także Pan kościelny, Pani gospodyni oraz oczywiście pracujący tutaj wikariusze. Za posługę i żywego ducha dziękujemy Siostrze Angelinie i całemu Zgromadzeniu.
W naszej parafii, w której jestem wikariuszem /parafia Pruchnika na Podkarpaciu - rodzinna parafia bł. ks. Bronisława Markiewicza/ pracują siostry michalitki. Są to: s. Angelina Mucha, s. Kasjana Błędzińska i s. Marietta Kaleta (przełożona). Siostry bardzo pięknie wpisują się w koloryt naszej parafii, działając na wielu płaszczyznach życia duszpasterskiego.
Ks. Daniel Odor, wikariusz pruchnicki.

Dodane przez cssma dnia 05 marzec 2009 16:27 · 1 Komentarzy · 10399 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Marcin dnia 05 marzec 2009 19:35
MarcinNa początku najserdeczniejsze życzenia imieninowe dla naszego czcigodne księdza Proboszcza Kazimierza Treliki, Błogosławieństwa Bożego oraz opieki Aniołów i Świętych! Musze przyznać że osobiście uczestniczyłem w naszym parafialnym Świecie przez bycie na Mszy Świętej sprawowanej w intencji naszego proboszcza ks. Kazimierza i na okolicznościowym przedstawianiu przygotowanym przez s.Angelinę i w zupełności podzielam opinie ks. Daniela, przedstawienie było świetne a przede wszystkim z nutką humoru !
Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników a w szczególności Nasze Siostry Michalitki pracujące w Pruchniku na czele z Siostra przełożoną s. Mariettą!!!
KTÓŻ JAK BÓG
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Koncelebransi
Koncelebransi
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.