Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Alleluja, Jezus Żyje

Dom Generalnyw drodze do Emaus

"bylebym tylko pozyskał Chrystusa i znalazł się w Nim ... przez poznanie Jego: zarówno mocy Jego zmartwychwstania, jak i udziału w jego cierpieniach -  w nadziei, że upodabniając się do jego śmierci, dojdę jakoś do pełnego powstania z martwych. (Flp 3,8.10-11).

Ukochane Siostry. Kochana Młodzieży i Dzieci z "Naszych Domów" i "Oratoriów", Drodzy Przyjaciele naszej Rodziny Zakonnej oraz wszyscy odwiedzający nas poprzez tę stronę internetową.

Chrystus Zmartwychwstał. Niech ta radość będzie udziałem nas wszystkich.

Jeśli w naszych sercach jest pragnienie pozyskania Chrystusa i znalezienia się w Nim -  radujmy się, gdyż On żyje i udziela nam życia w łasce Bożej. Jeśli szukamy Go i pragniemy spotkać - radujmy się, bo On pozostaje z nami i pozwala doświadczać swego działania w sakramentach świętych. Jeśli pragniemy poznawać Go w codziennych wydarzeniach - radujmy się, bo On nas katechizuje nas poprzez wszystko, co nas spotyka i pozwala już teraz doświadczać Jego chwały.

W postawie Uczniów uciekających z Jerozolimy widzimy być może nasze lęki i zwątpienia, bo spodziewaliśmy się, że Boża chwała objawi się wyraziście, że Bóg weźmie nas w obronę przed złem w nas i wokół nas. Ale Jezus Zmartwychwstały wychodzi naprzeciw naszym zwątpieniom, z miłością nam towarzyszy nawet w drodze naszych ucieczek. Przemawia do naszych serc, rozpala je i prowadzi do źródła poznania r11; do Eucharystii. Stamtąd już się biegnie, ale nie w popłochu, tylko w radości, że On żyje! Z pragnieniem dzielenia się tą radością, dzielenia się Życiem, które stało się udziałem tego spotkania.

Nasz błogosławiony Założyciel w Zapiskach Życia Wewnętrznego podpowiada, gdzie znaleźć Zmartwychwstałego: "Ponieważ jest moim Umiłowanym, ja Go znajdę zaraz w Najświętszym Sakramencie, w Komunii duchowej" (ZZŻ, 26.10.1977). Bóg daje nam możliwość znajdowania Jezusa od zaraz. Po tej Wielkiej Nocy, która rozbłysła chwałą Zmartwychwstałego, jest Wielka Niedziela i wielka radość. Niech dla Was wszystkich stanie się czasem radosnego spotkania ze Zmartwychwstały, niech umacnia wiarę, budzi entuzjazm do głoszenia Dobrej Nowiny, przymnaża nadziei i miłości. Życzę, abyśmy wszyscy mogli przyjąć za własne słowa św. Pawła: "pędzę, abym też zdobył, bo i sam zostałem zdobyty przez Chrystusa Jezusa." (Flp 3,12).

W Roku św. Pawła i w czasie przygotowań do 100 rocznicy śmierci bł. Bronisława Markiewicza powierzam Was ich wstawienniczej modlitwie i ze swoje strony, z troska o życie Zmartwychwstałego w każdej z nas, zapewniam o modlitewnej pamięci. Alleluja, Chrystus Zmartwychwstał

                                                                                     Przeł. gen.m. Natanaela Bednarczyk

Wielkanoc 2008.

 

 
 

Dodane przez sdawida dnia 11 kwiecień 2009 16:16 · 0 Komentarzy · 8828 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Maryja z Dzieciątkiem
Maryja z Dzieciątkiem
Jasełka w Miejscu Piastowym
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.