Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Śladami Matki Anny

 13 - 14 czerwca siostry michalitki pielgrzymowały do miejsc, z którymi wiąże się dzieciństwo i młodość Sł. Bożej M. Anny Kaworek. Wzięły w niej udział 74 siostry z różnych stron Polski i ... nie tylko, gdyż dołączyła się także misjonarka z Kamerunu. W duchowym przeżyciu pielgrzymowania pomagał im ks. Ryszard Andrzejewski (michalita). Dla sióstr michalitek to nie tylko "sentymentalna podróż", ale sposób na ożywienie relacji ze swoją Założycielką, to uczenie się chodzenia jej śladami. 13.06.2009 r. - piątek rozpoczął się inaczej niż każdy dzień roku. Ze wszystkich stron Polski i niemal wszystkich placówek, z modlitwą i śpiewem na ustach, siostry zdążały na Górę Świętej Anny. Wszystkie "pątniczki" przybyły przed Dom Pielgrzyma w samo południe. Po otrzymaniu lokum i obiedzie o 14.30 rozpoczęłyśmy Drogę Krzyżową od pokonania tzw. schodów Piłata. Refleksje do Drogi Krzyżowej prowadziły siostry nowicjuszki, a oparte one były na rozważaniach. Ułożonych przez siostrę. Leonię o M. Annie Kaworek.
W wielkiej zadumie i ciszy, rozważałyśmy o tym, co czuła nasza M. Anna chodząc tymi dróżkami 138 lat temu. Naszą "duchową podróż" po dróżkach zakończyłyśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po niej następnie każda z Sióstr miała czas na osobistą zadumę i refleksje o Matce Annie.
Po kolacji. o godz. 18 - ej  była Msza św.,  a następnie  procesja Fatimska dookoła Góry Św. Anny.  I oto podczas procesji usłyszałyśmy "HUMOR DNIA" Ojciec Przeor zapowiadając stronę pieśni do śpiewu przed każdą tajemnicą różańca zapowiadał tak: Nowa droga do nieba - 278, a Stara droga do nieba - 352.
Miałyśmy kolejny punkt do rachunku sumienia. Jaka drogą ja kroczę - stara czy już nową, Po procesji rozpoczęłyśmy Adoracje przed Najświętszym Sakramentem, w czasie której ks. Ryszard Andrzejewski, przybliżył nam postać naszej M. Anny Kaworek, zadając wyzywające pytanie - "Czego ja tu szukam na Górze Św. Anny? - Czy i mnie przyświeca taki sam motyw i intencja jak Matce Annie? - Czy jestem choć trochę do niej podobna?". Następnie siostra Leonia z junioratem poprowadziły refleksje i śpiewy aż do godziny 21 - ej.
W niedzielny poranek już o 6 - ej rano byłyśmy gotowe do Biedrzychowic - miejsca narodzin i Chrztu Świętego Matki Anny.
Podczas Mszy Świętej nasz kaznodzieja ks. Andrzejewski, nawiązując do Ewangelii o ziarnku gorczycznym, w sposób wprost przepiękny, i mistrzowski przedstawił postaci pięciu kobiet, które w oczach ludzi i świata były prawie niczym lub nikim, a które Pan powołał do swej posługi i dzięki wierności łasce bożej stały się najbardziej znanymi świętymi w kościele.
Oto one: św. Katarzyna la Bouree z rue du Bac, św. Joanna d' Arc, św. Bernadeta z Soubireau, św. Teresa od Dzieciątka Jezus z Lisieu, św. siostra Faustyna. Na koniec nawiązał do naszej M. Anny Kaworek, którą to Pan powołał również z maleńkiej miejscowości do biednej Galicji, by u boku Ks. Bronisława Markiewicza dać początki Zgromadzeniu Sióstr Świętego Michała Archanioła.
Po bogatych przeżyciach duchowych i serdecznych powitaniach, czekało nas śniadanie u ks. proboszcza w Biedrzychowicach w muzeum wsi śląskiej (mieszczącym się w dawnej stodole, pięknie odnowionej). Po wykwintnym śniadaniu, pojechałyśmy do Ujazdu - miejsca dzieciństwa i młodych lat M. Anny i Franciszki Kaworek. W kościele parafialnym o godz. 11 wraz z wiernymi na nowo uczestniczyłyśmy w Eucharystii.  Na zakończenie Mszy Świętych została Matka Generalna wręczała dar dla obu parafii - stuły uszyte i wyhaftowane przez s. Gabrielę (świadka życia M. Anny) i s. Wiesławę. Następnie zostałyśmy zaproszone na iście królewski obiad, któremu towarzyszyły piękne przygrywania na trąbkach w wykonaniu rodzinnego duetu - ojca i syna.
Po podziękowaniach, udałyśmy się do kościoła w Studzionkach,  gdzie znajduje się cudowne źródełko.
Ok.godz.15 - ej wyruszyłyśmy do domu, zatrzymując się w Łagiewnikach, by spotkać się z Panem Jezusem Miłosiernym. (s. Goretti Bober)
Dodane przez sdawida dnia 16 czerwiec 2009 02:22 · 1 Komentarzy · 8339 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
aneta22 dnia 17 czerwiec 2009 12:28
aneta22na pewno udana pielgrzymka, co widac po radosnych twarzach sióstr, pozdrawiam
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [1 Głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Ślubowanie klas pierwszych
Ślubowanie klas pierwszych
Nadanie imienia SP nr 2 w Harcie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.