Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Papież u Ojca Pio

Z naszych Wspólnot
Po wizycie Jana Pawla II w 1987 roku to byla druga tego kalibru wizyta. Benedykt XVI nawiedził sanktuarium Ojca Pio w San Giovanni Rotondo..Oczywiście na tym spotkaniu nie mogło zabraknąć także wspólnot Michalickich. O godzinie 13.45 wraz z naszymi współbraćmi z Domu Zakonnego przy Sanktuarium św. Michała Archanioła na Monte Sant Angelo wyruszyliśmy na spotkanie z Ojcem św. Dzięki dobrej organizacji na miejscu byliśmy wystarczająco wcześnie, ażeby móc zająć pierwsze miejsca. Po dwu godzinnym "hałaśliwym" oczekiwaniu z nieoczekiwanego przez nikogo miejsca pojawiła się Jego świątobliwość Benedykt XVI, który został przyjęty owacyjnie przez wszystkich, ale w sposób szczególny przez włoską "rozkrzyczaną" młodzież.
 "Tutaj w San Giovanni Rotondo wszystko odwołuje i mówi nam o świętościr30; tego wieczoru w sposób szczególny świętość pokornego kapucyna, który  zaprasza nas ażeby otworzyć nasze serca na miłosierdzie Boże , stać się świętymi, szczerymi i prawdziwymi przyjaciółmi Jezusa Chrystusa". Tymi słowami Benedykt XVI rozpoczął popołudniowe spotkanie z kapłanami, osobami konsekrowanymi  i młodzieżą w nowym Kościele w San Giovanni Rotondo podczas Jego pielgrzymki do sarkofagu św. Ojca Pio. Spotkanie rozpoczęło się uroczystymi powitaniami ze strony arcybiskupa Domenico dAmbrosio, Ojca generała Braci Mniejszych Kapucynów Ojca Mauro Jöhri i przedstawicieli młodzieży. Następnie rozpoczęła się liturgia Słowa Bożego i po niej Ojciec święty skierował do nas wszystkich bogate w swoją treść Słowo pasterskie. Całość jego przemówienia była skupiona na zaproszeniu do świętości, do której przykład możemy czerpać z dwóch postaci kapłanów: świętego Jana Maria Vianney który został wskazany przez Papieża w 150 rocznicę jego śmierci, do szczególnego kultu i naśladowania na rok poświęcony tajemnicy kapłaństwa i świętego Ojca Pio niezmordowanego więźnia konfesjonału i szczególnej czci Tajemnicy Eucharystii. Ojciec święty w słowach skierowanych do osób konsekrowanych podkreślił konieczność szukania nowych sposobów przekazywania prawd ewangelicznych, trwając jednak przy pierwotnym źródle, którym jest sam Jezus Chrystus nasz Pan, który był, jest i będzie. Tylko osoba głęboko związana z krzyżem Chrystusa jest w stanie przekazać także tym ,którzy oddalili się od Chrystusa radość i bogactwo Ewangelii. Młodzieży Ojciec święty przypomniał, że Kościół ich nigdy nie opuści. "Dlatego: wy też nie opuszczajcie Kościoła. Potrzeba waszego wkładu w budowaniu żywych wspólnot chrześcijańskich, społeczeństw sprawiedliwych i otwartych na nadzieję. Jeżeli  chcecie mieć wielkie serce udajcie się do szkoły Serca Jezusa Chrystusar30; On nigdy was nie opuści i nie zawiedzie waszego zaufania."
Jak nieoczekiwanie Ojciec święty pojawił się wśród nas tak i podobnie nieoczekiwanie odszedł. Ubogaceni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Z pozdrowieniami /S. Renata, S. Aurelia/Dodane przez sdawida dnia 22 czerwiec 2009 22:18 · 0 Komentarzy · 9354 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
we wiosce
we wiosce
Z wizytacji w Kamerunie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.