Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

DZIĘKUJEMY ZA WSPOŁPRACĘ

 Piętnaście lat dzielenia się dobrem - ta okrągła rocznica była dodatkową okazją do spotkania się naszych sióstr z zaprzyjaźnionymi rodzinami z Ropczyc i okolicznych parafii, Sędziszowa Młp. i okolic, z Dębicy, Rzeszowa, u których wychowanki z naszych KPW corocznie spędzają kilka tygodni swoich wakacji. Znajdują w tu rodzinną atmosferę, miłość, zrozumienie, przykład wiary i wiele innego dobra, które w nich potem owocuje przez lata. Rodziny, które przyjmują nasze dzieci na wakacje, uczestniczą wcześniej w szkoleniu, a ponadto są na ogół znane i polecane przez tych, którzy do kręgu zaprzyjaźnionych rodzin należą. Przez minione piętnaście lat dzieci, korzystające z ich gościnnego domu dorastały, usamodzielniały się, a na ich miejsce przychodziły nowe. W wielu przypadkach pozostał serdeczny kontakt, wspomnienia i obraz pięknego życia w rodzinie. Za ten nieoceniony dar ze strony podkarpackich rodzin, za tę konkretną, praktyczną pomoc naszym siostrom w wychowaniu dziewcząt do życia w rodzinie składamy wszystkim zaangażowanym w to dzieło serdeczne "Bóg zapłać". Szczególne wyrazy wdzięczności należą się głównemu pomysłodawcy i niestrudzonemu organizatorowi tej szczególnej współpracy naszych placówek wychowawczych z zaprzyjaźnionymi rodzinami - p. mec. Józefowi Gudyce i jego żonie.

W tym roku w Ropczycach i okolicznych wioskach ogromne straty przyniosły powodzie. Mimo to żadna rodzina nie odesłała dzieci, co więcej chroniła je przed przykrymi przeżyciami, nawet jeśli sama doświadczała skutków powodzi.
Piętnastolecie współpracy zaplanowane było z większym rozmachem. Jednak te bolesne doświadczenia wyciszyły czas świętowania. Skupiono się na tym, co najważniejsze: wspólna modlitwa, spotkanie, śpiew, wyrazy wdzięczności i "urodzinowy tort".
Ale ks. Jan katecheta z Ropczyc nie mógł wziąć udziału w uroczystościach. Cały czas,wraz z klerykiem i wolontariuszami z parafii roznosili i rozwozili dary dla powodzian.

KS. JAN - katecheta i WOLONTARIUSZE NIOSĄ POMOC POWODZIANOM:

ks. Jan z darami dla potrzebujacych ks. Jan i wolontariusze spieszą na pomoc powodzianom
PODCZAS  MSZY ŚWIĘTEJ:dary ofiarne podczas Mszy swks. E. Białogłowski

WSPÓLNE SPOTKANIE W SALI PARAFIALNEJ:m.gen. dziękuje p. mec. Gudyce


POWITANIE, EUCHARYSTIA, SPOTKANIE, UCZTOWANIE:Dodane przez sdawida dnia 08 lipiec 2009 10:07 · 0 Komentarzy · 11873 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.