Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Znak czasu

Z naszych Wspólnot
kard.MeisnerDUSSELDORF.W ogłoszonym  przez Ojca świętego "Roku Kapłańskim" Niemiecki Kardynał-Joachim Meisner zwrócił się z prośbą do Naszego Zgromadzenia o podjęcie posługi w Wyższym Seminarium Duchownym w Kolonii. Po przemodleniu i rozważeniu propozycji, Rada Generalna na czele z Matką Generalną podjęła to wezwanie jako "znak czasu". W ubiegłą niedzielę (6.09.) na uroczystych Nieszporach w kaplicy seminaryjnej Ks. Kardynał Meisner przyjmował 12 kandydatów na pierwszy rok Seminarium, mianował nowego Rektora-ks.Markusa Hofmanna, oraz powitał Siostry Michalitki, które od 1 października zamieszkają w seminarium i podejmą posługę w środowisku przygotowujących się do kapłaństwa. Na tej uroczystości obecna była nasza Matka Generalna, wspólnota sióstr z Duesseldorfu, oraz s.Juliusza Krajewska, która wraz z S. Samuelą Nigborowicz stanie wkrótce do posługi w Seminarium.  Podczas homilii Ks. Kardynał dziękował Matce Generalnej za pozytywną odpowiedź na Jego prośbę, oraz wyraził ogromną radość, że Siostry będą mogły mieszkać wśród przygotowujących się do kapłaństwa. Powiedział, że pierwszym i zasadniczym obowiązkiem sióstr będzie modlitwa za Seminarzystów i ich opiekunów. "Niech Siostry będą dla nich duchowymi matkami, by, kiedy przyjdzie im opuścić seminarium czuli się jak na Górze Tabor i by mogli powiedzieć: dobrze nam tu było z siostrami."
Po Nieszporach nastąpiło spotkanie wszystkich obecnych, tzn. Księży Biskupów Diecezji Kolońskiej, licznych kapłanów, wykładowców, seminarzystów i ich rodzin, zaproszonych gości i nas SS. Michalitek, na świeżym powietrzu w ogrodzie seminaryjnym. Tam Ks. Kardynał raz jeszcze oficjalnie przedstawił Nasze Zgromadzenie, które podejmuje posługę w Seminarium, co wywołało wielkie oklaski, oraz wręczył Matce Generalnej duży obraz Matki Bożej Częstochowskiej mówiąc, że to ta trzecia siostra nowo tworzącej się wspólnoty i to ONA ma być przełożoną. Nowy Ks. Rektor powitał również wszystkie siostry i na ręce Matki Generalnej złożył powitalny bukiet kwiatów.
Zawierzamy modlitwie wszystkich sióstr nowo podjęte dzieło w sercu kolońskiej diecezji, a posłanym tam siostrom życzymy obfitości Darów Ducha świętego i opieki św. Jana Marii Vianey, patrona roku kapłańskiego.

z kardynalem Meisnerem


w seminarium w Kolonii
Dodane przez sdawida dnia 10 wrzesień 2009 22:09 · 0 Komentarzy · 11731 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
tylko spróbuj....
tylko spróbuj....
Konkurs Michałowy
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.