Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Światowy Dzień Misyjny

Z Misji
 List z okazji Światowego Dnia Misyjnego 18.10.2009 r.
Drodzy w Panu Jezusie Chrystusie Przyjaciele Misji!
Tym mianem obejmuję Wszystkich, którym leży na sercu rozwój Królestwa Bożego, rozwój Kościoła katolickiego na całym świecie, a także los najbiedniejszych, zwłaszcza dzieci nie tylko we własnym kraju ale i na terenach misyjnych. W Orędziu na Światowy Dzień Misyjny w b.r. Papież Benedykt XVI powiedział między innymi:"Kościół powszechny, który nie ma granic, czuje się odpowiedzialny za głoszenie Ewangelii wszystkim narodom.B ędąc z natury zalążkiem nadziei, musi on kontynuować służbę Chrystusa dla świata. Jego misja i służba nie ogranicza się do zaspokojenia potrzeb naturalnych czy nawet duchowych, które zamykają się w ramach istnienia doczesnego, ale dotyczy zbawienia nadprzyrodzonego, które realizuje się w Królestwie Bożymr30;Królestwo to, będąc w istocie "nie z tego świata", jest także "w tym"  świecie i w jego historii, potęgą sprawiedliwości, pokoju, prawdziwej wolności i poszanowania godności każdego człowieka. Kościół zmierza do przekształcenia świata przez głoszenie Ewangelii Miłości,  która jest światłem i daje nam odwagę do życia i działania, aby w ten sposób Boże światło dotarło do świata" . Na innym miejscu: "Niestety, jeszcze daleko do tego - zauważa  Papież. Trzeba nam zatem nie ustawać w pracy, modlitwie wspieranej ofiarami, aby każdy człowiek powołany do wiecznego szczęścia i życia z Bogiem, mógł ten cel osiągnąć. Po to przecież Syn Boży - Jezus Chrystus przyszedł na ziemię i zapłacił najwyższą cenę za każdego z nas.  
Ukochani Przyjaciele Misji, pragnę Wam przekazać kilka informacji z pola misyjnego naszych Sióstr Misjonarek. Na temat S.Gemmy nie będę pisać, gdyż przysłała list - już drugi- który złączam na odwrocie tego listu. S. Immakulata podczas wakacyjnego pobytu w Polsce cały prawie czas pracowała, aby zyskać jak najwięcej pomocy na budowę "sierocińca" - oratorium dla najuboższych dzieci. Będąc z s. Eligią - byłą misjonarką w Kamerunie a obecnie odpowiedzialną za Adopcję Serca w Nguelemendouka - w Radiu Maryja  i Telewizji "Trwam", pobudziła wiele ofiarnych Osób do świadczenia na rzecz  dzieci  w Adopcji Serca,  Oratorium czy głodujących dzieci. Wszystkim naszym nowym Przyjaciołom Misji z serca dziękujemy za włączenie się do naszej Rodziny Misyjnej.  Jeden z naszych Przyjaciół Misji - P. Robert Noga z Warszawy, po odwiedzeniu Sióstr Misjonarek w Kamerunie, założył wraz z Przyjaciółmi Fundację na rzecz  dzieci Afryki pod hasłem: Pomagamy Dzieciom w Afryce. Jest to bardzo cenna i piękna inicjatywa. S. Teresilla pokazywała mi również zatwierdzony plan budowy Oratorium w Betare-Oya. W tym wszystkim chodzi o jak najskuteczniejszą pomoc najuboższym i nie tylko. Siostry obejmują wielkim sercem wszystkie dzieci, nie pomijając chorych, samotnych, opuszczonych dorosłych, podejmując różne szkolenia, formacjęr30;Na skutek migracji ludności afrykańskiej, wiele osób, a zwłaszcza dzieci jest w skrajnej potrzebie. Z tym problemem zmaga się przede wszystkim s. Gemma. Jest bardzo wdzięczna za przekazane Jej pieniądze, które wielu naszych Przyjaciół nadesłało po Jej pierwszym liście. W tym miejscu ja również bardzo dziękuję. Dziękuję za wszystkie nadesłane dary serca na Adopcję Dzieci czy Patronat. Każda Siostra, która jest objęta Patronatem, dziękuje z całego serca. Pomoc Wasza bowiem pozwala im nie tylko służyć dzieciom, ale wychodzić na  przeciw wielorakim potrzebom, które tu trudno wszystkie wymieniać. Jeszcze jedno. Ponieważ w Nguelemendouka Siostry mieszkały w rozproszeniu, co sprzyjało napadom (nie dawno był właśnie taki napad uzbrojonych bandytów), Siostry podjęły budowę domu dla nich i równocześnie jako dom formacji tamtejszych kandydatek do życia zakonnego. Jest już wybudowany w stanie surowym. Obecnie Siostry będą się starać, aby został wykończony. W tym roku mija 25 lat, jak Siostry Michalitki podjęły pracę misyjną w Kamerunie. Uroczystości z tym związane odbędą się w grudniu. Właśnie jedzie na nie nasza Matka Generalna - była misjonarka Natanaela Bednarczyk. Spodziewam się, że przywiezie dzieci do adopcji oraz zdjęcia tych, które już są u naszych Przyjaciół, ale jeszcze bez dokumentacji.
Jeszcze raz z całego serca dziękuję za każdy dar serca, telefony, listy; wszystkie ogromnie miłe, za zaufanie do mnie, że wszystko przekażę jak najkorzystniej dla naszych Dzieci i nie tylko. Mam nadzieję, że każdy grosz przekazany przez Was dotarł do mnie i już został przekazany do Kamerunu. Pozostałe pieniądze z tego roku zostaną przekazane przez Matkę Generalną.
W codziennej modlitwie i comiesięcznej Mszy św. pamiętamy o wszystkich naszych Przyjaciołach Misji. Proszę przyjąć serdeczne pozdrowienia.
Oddana w Panu   s. Euzebia  - referentka misyjna

Dodane przez sdawida dnia 18 październik 2009 03:31 · 0 Komentarzy · 7653 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
fragment ekspozycji
fragment ekspozycji
Muzeum misyjne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.