Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Rekolekcje, spotkania, prelekcje

powolania
W Pełantyczach "Przypatrzmy sie powołaniu naszemu". (por. 1 Kor 1,26) Idąc za wskazaniami programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, który w tym roku liturgicznym przyjął zadanie pogłębienia istoty chrześcijańskiego powołania w Archidiecezji Przemyskiej również została podjęta inicjatywa przybliżenia znajomości powołania do życia konsekrowanego. Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika każde Zgromadzenie Zakonne na terenie diecezji otrzymało z Kurii Metropolitarnej pismo informujące o zorganizowaniu takiej niedzieli w konkretnej parafii i przebiegu takiego spotkania oraz listę 20 parafii przydzielonych Zgromadzeniu. Nasze Zgromadzenie otrzymało wykaz 23 parafi, głównie w dekanacie Miejsce Piastowe, ale także i w innych miejscach diecezji. Na "mapie" naszej misji powołaniowej wpisało się już kilka parafii, które odwiedziłyśmy w tym roku spotykając sie z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Każde potkanie w parafiach ustalałyśmy wcześniej z Księżmi Proboszczami. Spotkania te odbywały się w niedzielę i miały przede wszystkim charakter wspólnej modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Podczas każdej Mszy świętej ważnym elementem była prelekcja Siostry, która obejmowała rozważanie Słowa Bożego do niedzielnych czytań, jego aktualne odniesienie do życia codziennego, a także refleksję na temat powołania zakonnego, jego rozeznawania i realizacji w konkretnym Zgromadzeniu. Poprzez naszą obecność w parafiach, wspólną modlitwę, przygotowaną liturgię,śpiew oraz prezentację naszego Zgromadzenia starałyśmy się dać autentyczne świadectwo przeżywanej wiary i realizowania michalickiego powołania. Ukazując piękno powołania zakonnego i łaskę wybrania przez Boga chciałyśmy, aby każdy mógł się przypatrzyć swojemu powołaniu i ponownie odkryć własną tożsamość i wartość tego powołania, które otrzymał od Boga, a które może przeżywać we wspólnocie Kościoła. Podczas naszych wyjazdów nie zabrakło spotkań z dziećmi i młodzieżą przez kontakt indywidualny, a także w formie katechezy dla zorganizowanych grup gimnazjalnych jako przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Mamy nadzieję, że nasza obecność i modlitwa w tak wielu miejscach oraz włączenie się wielu osób do Duchowego Dzieła Pomocy Powołaniom przyniesie błogosławione owoce, a rzucone ziarno Bożego Słowa zachęci wielu młodych ludzi do poszukiwania i odkrycia powołania, którym Bóg ich obdarowuje.
Oto parafie, w których byłyśmy w tym roku:
  • Zręcin 11.03.2007r s.Joanna Krupa, s.Karina Pawłowska, s.Monika Gronek, s.Dorota Szadkowska
  • Krosno Parafia Św. Ducha 6.05.2007r s.Joanna Krupa, s.Mariola Bochniak, s.Tarsycja Trusz, s.Urszula Szot, s.Dorota Szadkowska
  • Równe k. Dukli 16-18.09.2007r. s.Agnieszka Zych, s.Dorota Szadkowska, s.Monika Gronek, postulantka Aldona Grzywna (katecheza i spotkanie z dziećmi Szkoły Podstawowej i młodzieżą gimnazjalną)
  • Pruchnik k. Jarosławia 30.09.2007r. s.Agnieszka Zych, post. Aldona Grzywna, post. Dorota Bulkowska (spotkanie z dziewczynami)
  • Koprzywnica (diecezja sandomierska) 7.10.2007r s.Agnieszka Zych, s.Agata Krupa, s.Monika Sudy
  • Mchawa k. Baligrodu 14.10. 2007r. s.Agnieszka Zych, s.Dorota Szadkowska, s.Monika Gronek
  • Pełnatycze k. Zarzecza 28.10.2007r. s.Agnieszka Zych, s.Agata Krupa, post. Dorota Bulkowska (katecheza i spotkanie z młodzieżą gimnazjalną przygotowującą sie do bierzmowania)
  • Lubatowa 28.10.2007r. s.Diana Jończyk, s.Kinga Walkiewicz (2 dziewczynki z Placówki Wychowawczej z Miejsca Piastowego)
Ponadto w najbliższym czasie udamy sie do parafii Lubatówka (18.11.07r.), Rogi (25.11. 07r.), Wrocanka. Bardzo serdecznie dziękuję Księżom Proboszczom wyżej wymieniobych parafii za zaproszenie i życzliwe przyjęcie nas, byśmy przez wspólną modlitwę brali odpowiedzialność za budzenie nowych powołań w Kościele i dla Kościoła. Swoją wdzięczność kieruję do ks. Kazimierza Rojka z Równego, ks. Anatola Standyło z Pełnatycz, ks. Marka Słysza z Lubatowej, ks. Kazimierza Trelki z Pruchnika, ks. Stanisława Curzytek z Mchawy, ks. Tadeusza Musza z Krosna, ks. Proboszcza z parafii Zręcin, a także ks. Jerzego Burka z Koprzywnicy- parafii, w której pracowały niegdyś nasze siostry Michalitki. Za wszelkie dobro i każdy gest życzliwości oraz złożone ofiary na Duszpasterstwo Powołań w naszym Zgromadzeniu Bóg zapłać! Niech św. Michał Archanioł towarzyszy nam na drodze realizowania naszego powołania i pomaga wszystkim młodym dokonywać mądrych i odpowiedzialnych wyborów. Bądźmy nieustannie wdzięczni Bogu i trwajmy mocno w wierze. s. Agnieszka


przy figurce Matki Bożej Dokąd idziesz??? To tytuł rekolekcji biblijnych odbywających się w dniach od 2-4 listopada br. w Miejscu Piastowym. W spotkaniu prowadzonym przez s. Agnieszkę Zych i s. Mariolę Bochniak uczestniczyło 12 dziewczyn. W ciągu 44 godzin osobistego spotkania z Jezusem i modlitwy serca na podstawie tekstu z Ewangelii św. Łukasza - Uczniowie w drodze do Emaus - uczestniczki zostały zaproszone do wyruszenia w pewną drogę. Słuchając Słowa Bożego, rozważając to Słowo odnosiły je w bardzo konkretny sposób do swojego życia. Proponowane treści konferencji, indywidualna Adoracja przed Najświętszym Sakramentem zmuszały niejako do poszukiwania odpowiedzi na nasze rekolekcyjne pytanie: "Dokąd idziesz?". Jaka jest droga twojego życia? czy jest to droga z Jezusem? Rekolekcje to nie tylko czas na modlitwę, ale to także ważny czas budowania wspólnoty. Dlatego podczas tych dni nie zabrakło wspólnego śpiewu, wspólnej zabawy i rozmów z innymi. W tak krótkim czasie można było przeżyć klimat modlitwy i wyciszenia, ale też doświadczyć obecności drugiej osoby, jej życzliwości, otwartości,radości. Ja, ze swej strony bardzo dziękuję wszystkim dziewczynom za obecność, szczerość i zaufanie, a przede wszystkim za postawę wyrażającą ich wiarę przeżywaną w codziennych, zwyczajnych wydarzeniach życia. Wszystkim Siostrom za każdą posługę i modlitwę, ks. Łukaszowi z Jasła za Mszę Świętą w sobotę i za posługę w sakramencie pojednania. Bóg zapłać wszystkim, którzy duchowo towarzyszyli nam w tych dniach, aby Słowo przemieniało nasze serca i oświetlało naszą codzienność i nasze wybory.
Zapraszam na kolejne rekolekcyjne poszukiwanie drogi z Jezusem.
Tym razem do Krakowa od 30 listopada do 2 grudnia 2007r.
Szczęść Boże! s. Agnieszka
Dodane przez siostraAgnieszka dnia 13 listopad 2007 15:33 · 0 Komentarzy · 13718 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
w przychodni zdrowia
w przychodni zdrowia
Z wizytacji w Kamerunie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.