Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Czas na przemyślenia - refleksje po Oazie Modlitwy

Z naszych Wspólnot
nasi moderatorzyW naszym życiu jest wiele zamętu, zmartwień, trosk. Zagubieni w labiryncie rzeczywistości często poszukujemy odskoczni od chaosu świata, który nas otacza, problemów z którymi stykamy się każdego dnia. To właśnie tego roczna Oaza Modlitwy, która odbyła się w Toruniu w dniach 27-29 listopada, była dla nas, dla uczestników OM-u miejscem, gdzie mogliśmy  poprzez wspólna modlitwę naładować akumulatorki na kolejne miesiące. Nasi koledzy i koleżanki przybyli na te trzy dni do pięknego piernikowego miasta z całej Polski - m.in. z Krosna, Górek, Krakowa, Warszawy oraz Stalowej Woli  i choć podróże były męczące z twarzy naszych przyjaciół nie znikała radość. O niesamowitej radości mowa jest też w tegorocznym  haśle Oazy Modlitwy, które brzmiało: "Powołani aby świadczyć o miłości Chrystusa". Bo czyż to nie jest wyjątkowe i piękne, świadczyć o miłości, o miłości Pana i Zbawiciela? Słowa te są wymowne już same w sobie, jednak kazania ks. Krzysztofa Pelca, który przewodniczył naszej duchowej wędrówce podczas tego spotkania (ks. Krzysztof jest prefektem w  michalickim seminarium w Krakowie) oraz konferencja, która miała miejsce w sobotnie przedpołudnie pomogła nam bardziej wgłębić się w naszą chrześcijańska misję. Misję, którą każdy otrzymał od Boga, aby wypełniać ją z wielką wiarą, odwagą, nadzieją i miłością. Ks. Krzysztof w czasie konferencji przybliżył nam, co powinniśmy czynić jako chrześcijanie i co powinniśmy robić, by Biblia była drogowskazem w naszym życiu. Głównym celem OM-u była wspólna modlitwa, dlatego też po Eucharystii, która była głównym punktem każdego dnia, i kolacji, piątkowy wieczór spędziliśmy na chwili refleksji i zadumy uczestnicząc w adoracji, a kończąc wspólnym zaśpiewaniem apelu do Maryi Królowej Polski. Modlitwa towarzyszyła nam również podczas sobotniego dnia, ranek "przywitaliśmy" jutrznią, a przed Eucharystią nie mogło zabraknąć modlitwy brewiarzowej. Słów kapłana głoszonych podczas kazania, uczestnicy słuchali z ciekawością i wielkim zainteresowaniem.  Z pewnością dały one każdemu sporo do myślenia, być może do zastanowienia się nad tym kim jesteśmy, jacy jesteśmy, a może jacy powinniśmy być? Po Eucharystii każdy udał się na obiad, a po obiedzie czas wolny, na zwiedzanie Torunia, wspólne rozmowy, cieszenie się sobą.
Późnym popołudniem zgromadziliśmy się w kaplicy na nieszporach. Następnie przyszedł czas aby się posilić i napić, by nabrać sił i energii do zabaw i tańców z Gościem Oazy Modlitwy, a był nim klerycki zespół "Michael". Zespół ten w tym roku obchodzi 40-lecie istnienia, a tworzą Go klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego z Krakowa. Wraz z Naszymi Gośćmi poprzez śpiew i taniec oddawaliśmy cześć Panu Bogu. Koncert minął bardzo szybko a sobotni wieczór zakończyliśmy podobnie jak piątek odśpiewaniem apelu Jasnogórskiego.
Niedzielny poranek przywitaliśmy godzinkami, po których udaliśmy się na Eucharystie wraz z ludem. Po Mszy Św. przyszedł czas na świadectwa. O swojej niełatwej drodze powołania opowiedział nam kl. Grzegorz Krężel , ks. Grzegorz Sprysak a także Moderator Wspólnoty Ruchu Światło - Życie, ks. Radek Król.  Chwała Panu za to, że Te osoby podzieliły się z nami swoimi  trudami, zmaganiami oraz doświadczeniami o łasce której teraz doświadczają. Za obecność byliśmy także wdzięczni s. Karinie Pawłowskiej, michalitce z Krakowa, która jest główną moderatorką Wielkiej Oazy "Nebo".

Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy. Czas Oazy Modlitwy również minął bardzo szybko, ale nie przeminie to co utkwiło w naszych sercach podczas tego spotkania, a wręcz przeciwnie z naładowanymi siłami i energią będziemy świadczyć o miłości Najwyższego każdego dnia, w spotkaniach z każdą osobą. Swoją życzliwością, radością, nadzieją i ogromem wiary będziemy świadczyć o niepojętej miłości Naszego Boga, bo pragniemy "być mu posłuszni, pełnić Jego wolę, a  Słowo Boże zmieniać w czyn" jak mówią słowa piosenki Oazy Modlitwy.  Jesteśmy wdzięczni Bogu, że "wyzwolił naszą duszę z kajdan grzechu".
Chwała Panu za owocny czas Oazy Modlitwy.
Emilia Pindral, Izabela Jelenewska

Dodane przez sdawida dnia 09 grudzień 2009 09:06 · 0 Komentarzy · 9188 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
choinka z aniołami
choinka z aniołami
Święta w klasztorze
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.