Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Oj, działo się, działo

Z naszych Wspólnot
 WOŁOMIN. Jak co roku, miesiąc grudzień w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie obfituje w wiele ważnych wydarzeń. Pierwszym z nich było przyjęcie do kandydatek na bielanki trzynastu trzecioklasistek. Uroczyste nałożenie kołnierzyków oraz Cudownego Medalika, który ma być "puklerzem przeciwko wszelkim napaściom szatańskim" odbyło się w święto patronalne bielanek, czyli Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które przypada na 8-go grudnia. Przyjęcia kandydatek dokonał proboszcz parafii ks. Sylwester Sienkiewicz podczas wieczornej Mszy Świętej. Dziewczynki były przygotowywane do tego wydarzenia już od września przez animatorki: Annę Kamińską i Paulinę Milewską, a nad całą formacją czuwała opiekunka bielanek, s. Zofia Gędźba. Teraz dziewczynki przygotowują się do kolejnego etapu życia w bieli, którym jest przyjęcie pelerynki.  
Kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu parafii była "Akcja Serduszko", która w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie. Inicjatorką tej świątecznej formy pomocy była s. Eufemia Jórgowiak. Obecnie, już po raz piąty organizuje ją s. Zofia. Ideą akcji jest pomoc biednym rodzinom oraz wskazanie darczyńcom osób, które potrzebują pomocy materialnej. Praca Siostry zaczyna się już w listopadzie. Wtedy przy pomocy Pani Pedagog Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Pani Anny Marczak pracującej przy naszej parafii, aktualizuje listy potrzebujących i rozpatruje nowe prośby o pomoc oraz rozpisuje serduszka, które zostają powieszone w I Niedzielę Adwentu na dwóch choinkach (w kościele i kaplicy). Chętnych podzielenia się z innymi jest bardzo wielu, gdyż po wieczornej Mszy Świętej na choinkach nie ma ani jednego serduszka. Paczki darczyńcy składają do 10-go grudnia w domu Sióstr Michalitek. W tym roku ekipy Mikołajów z aniołkami i reniferem w ciągu trzech dni rozwiozły paczki do ponad siedemdziesięciu rodzin. Organizatorka pragnie zaznaczyć, że zarówno darczyńcy jak i ekipy Mikołajów, którymi są najczęściej ministranci z bielankami oraz kierowcy z samochodami, zgłaszają się do pomocy sami, co umożliwia efektywną pomoc i chęć do podtrzymywania tej parafialnej tradycji. W podziękowaniu, 17-go stycznia zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich dobrodziejów.
Tradycyjnie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia bielanki i ministranci zgromadzili się w kaplicy na wspólnym opłatku. Spotkanie rozpoczął Ks. Proboszcz odczytaniem fragmentu z Ewangelii i złożył wszystkim zebranym życzenia. Podziękował im za ich zaangażowanie oraz liczebność, gdyż liczba ministrantów i bielanek w naszej parafii jest nie do pobicia w całym dekanacie. Słowa uznania usłyszeli także opiekunowie tych dwóch grup: s. Zofia Gędźba z księdzem Markiem Grzegrzułką oraz ks. Marek Barszczewski - opiekun ministrantów. Następnie wszyscy obejrzeli jasełka. Reżyserem przedstawienia był najstarszy ministrant, Paweł Żuławnik, a obsadą ról, strojami oraz wyborem scenariusza, który w tym roku był tradycyjny, a zarazem najlepszy spośród dotychczasowych, zajęła się s. Zofia. W postaci aktorów wcielili się ministranci i bielanki. Po udanym występie, nastąpiło dzielenie się opłatkiem, po czym wszyscy powitali Świętego Mikołaja, który obdarował każdego prezentem, co zakończyło przedświąteczne spotkanie dwóch najliczniejszych grup w tejże parafii. (nadesłał: Adrian Gałązka)


Dodane przez sdawida dnia 21 grudzień 2009 18:46 · 0 Komentarzy · 7401 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
s.Tomisława pomaga
s.Tomisława pomaga
Święta w klasztorze
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.