Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

25 lat w Kamerunie

Z Misji
m. Natanaela i s. LucjanaObchody jubieluszowe szczególnie uroczyście świętowano na misji w Kamerunie, gdzie od 25 lat pracują siostry michalitki. 13 grudnia została z tej okazji odprawiona uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Jan Ozga. Na tę okoliczność do Kamerunu wybrała się przeł. gen. m. Natanaela Bednarczyk oraz radca gen. księży michalitów - ks. Jan Seremak. Radością tego jubileuszu był też fakt, że od początku aż do tej pory tkwi na swoim "misyjnym posterunku" s. Lucjana Drapała. Od niej też otrzymałyśmy specjalną relację z uroczystości.
Relacja z Kamerunu.
W duchu wielkiego uwielbienia i dziękczynienia stajemy przed Bogiem, by Mu wyrazić wielką miłość za dar powołania misyjnego, które realizowało się w przeciągu 25-lecia na ziemi Kameruńskiej, naszej Ojczyzny z wyboru. Z perspektywy lat spoglądamy wstecz, by zauważyć to niekończące się pasmo Jego miłości i Jego miłosierdzia. 13 grudnia 2009r. cała wspólnota misyjna sióstr michalitek razem z naszą matką generalną Natanaelą Bednarczyk i ks. Janem Seremakiem delegatem księży michalitów z udziałem licznie zgromadzonych księży i sióstr z całej naszej diecezji oraz z sąsiednich, wyśpiewałyśmy Bogu "Te Deum", dziękując Mu za Jego miłosierdzie. Uroczystej Celebracji przewodniczył ks. bp  Jan Ozga. W homilii ks. bp. Jan podkreślił, że czas adwentu jest zaproszeniem Boga do swego serca. Jest przygotowaniem miejsca dla Niego. Zaznaczył, że siostra zakonna jest człowiekiem modlitwy, adoracji. Modlitwa sióstr przed Bogiem działa cuda. Wyprasza łaski dla całej wioski, parafii, diecezji. Chciejmy w sposób szczególny zauważyć pracę sióstr michalitek w przeciągu 25-lecia. Nikt nie potrafi zliczyć godzin spędzonych na adoracji. Ile dzieci nakarmionych i uszczęśliwionych, ile młodzieży odnalazło swą drogę, ilu chorych i ile chorych zostało przygotowanych na drogę do wieczności - zna tylko Bóg. W wielu sytuacjach trudnych właśnie siostry znalazły właściwe rozwiązanie. Same siostry stawiają sobie to pytanie, co takiego zrobiły, że ludzie mają tyle wdzięczności. (Dziś) dziękując Bogu za całe 25 lat pracy misyjnej w szczególny sposób upraszamy Jego błogosławieństwa, siły i mocy na dalsze misjonowanie. Żeby nic nie stawało na drodze, czego nie umiałybyśmy pokonać, aby przez ten wysiłek i pracę świat stawał się lepszy i piękniejszy. Dla całej wspólnoty diecezjalnej jesteśmy radością i wsparciem. Ks. bp Jan życzył nam dużo radości i wiary na wzór Założycieli bł. ks. Br. Markiewicza i sł. Bożej  m. Anny Kaworek, a także wiele dobrych powołań. Na zakończenie uroczystej celebracji Eucharystycznej Matka Generalna Natanaela Bednarczyk, dziękując Bogu za Jego przeogromną miłość i Jego obecność wśród nas, podziękowała ks. bp Janowi, ks. delegatowi Janowi Seremakowi, wszystkim księżom i siostrom oraz wiernym zgromadzonym na Eucharystii, za wspólne wyśpiewanie Magnifikat. Swojej wspólnocie sióstr podziękowała za ich życie konsekrowane i za realizację misji w Kamerunie: Nguelemnedouka i Betare-Oya. Tylko sam Bóg może powiedzieć komuś jak zawołał do Abrahama: "Zostaw swój kraj i idź do ziemi, którą ci wskażę, a więc idź do Nguelemnedouka, tam znajdziesz swoją rodzinę, nowych braci i siostry i nową ziemię. Drodzy Bracia i Siostry 25 lat temu siostry przyszły tu, aby zostać z Wami, z Waszymi rodzinami, dziećmi i chorymi, tutaj znalazły Boga i swój lud."
Matka podziękowała wszystkim, którzy nas przyjęli jako siostry Boga, które przyszły, by spełnić swoją misję i służbę. Przywołała pamięć dwóch zmarłych biskupów: Lamberta von Heigena i Pieraa Tchauangi, którzy nas zaprosili. Z ogromną wdzięcznością podziękowała ks. bp Janowi Ozdze, za wielkie ojcowskie, wrażliwe serce. Podkreślała, że jest Pasterzem, który nigdy nie męczy się rozwiązując nieraz trudne sprawy swoich owiec. Swoim siostrom z Rodziny Michalitek wyraziła głęboką wdzięczność w imieniu całego Zgromadzenia za pracę i cierpienia. Zaprosiła abyśmy były zawsze obecne w budowaniu Królestwa Bożego. Byśmy dla wszystkich były siostrami Boga. Niech św. Michał Was strzeże, niech śpiewa w Waszych sercach "Któż jak Bóg!" Matka podziękowała wszystkim, którzy uczestniczyli w pięknej celebracji, którzy przygotowali tę uroczystość. Niech to zawołanie naszego Patrona św. Michała Archanioła zabrzmi jak najpiękniej, niech sięga jak najdalej i niech trwa jak najdłużej na afrykańskiej ziemi.
s. Lucjana Drapała

1. Zdjęcia z jubileuszu:


2. Zdjęcia z misji:


Dodane przez sdawida dnia 26 grudzień 2009 15:45 · 0 Komentarzy · 10824 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Idziemy do Sanktuarium
Idziemy do Sanktuarium
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.