Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Pielgrzymka ku czci bł. Bronisława

Z naszych Wspólnot
 KRAKÓW-NOWY BIEŻANÓW. 16 stycznia 2010 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny miała miejsce II Pielgrzymka ku czci bł. Ks. Bronisława Markiewicza. Tematem tego modlitewnego spotkania było: "Błogosławiony Ks. Bronisław Markiewicz uczy dziś jak powinniśmy być świadkami Miłości wobec dzieci i młodzieży". Na tę pielgrzymkę Ks. Prałat Józef Jakubiec ze Współpracownikami zaprosił Wspólnoty Zgromadzeń Św. Michała Archanioła: Księży Michalitów z Krakowa, Pawlikowic i Sióstr Michalitek z Krakowa Rżąki, Pawlikowic i miejsca Piastowego z Matką Generalną Natanaelą Bednarczyk i s. Asyst. Maksymilianą Ciepała. Modlitwę pod przewodnictwem Ks. Rektora Krzysztofa Poświaty rozpoczęto o godzinie 17.00 - wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Siostry Michalitki z Rżąki poprowadziły różaniec w intencjach rodzin i za dzieci i młodzież. Po modlitwie różańcowej odmówiono litanię do Bł. Ks. Markiewicza.
O godzinie 1800 rozpoczęła się uroczysta koncelebra, której przewodniczył Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Księży Michalitów w Krakowie - Ks. Krzysztof Poświata, Ks. prof. Henryk Skoczyłaś, Ks. Marian Polak, Ks. Ryszard Cwynar, Ks. Józef Żak, Ks. Mieczysław Job - mistrz nowicjatu oraz Ks. Prałat Józef Jakubiec i Ks. Piotr Wiktor - wikariusz z parafii Najświętszej Rodziny, z asystą czternastu kleryków michalickich.
Na tej Eucharystii modlono się w następujących intencjach:
-O rychłą kanonizację bł. Ks. Br. Markiewicza, a przez Jego wstawiennictwo o cud uzdrowienia dla s. Nulli Jonczyk
-Za przyczyną bł. Ks. Br. Markiewicza o łaski Najświętszej Rodziny dla wszystkich Rodzin i Pielgrzymów
- Dziękczynna za 25 lat posługi Sióstr Michalitek w Kamerunie z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo w ich pracy misyjnej
- O nowe i święte powołania do Zgromadzeń Michalickich.
W homilii wygłoszonej przez Ks. Rektora Krzysztofa Poświatę został ukazany bł. Ks. Br. Markiewicz jako świadek Bożej Miłości, który przez czyn, słowo i modlitwę docierał do serc dzieci i młodzieży, do wszystkich potrzebujących, aby prowadzić ich do spotkania z Bogiem - Miłością.
W procesji z darami Matka Generalna Natanaela Bednarczyk przyniosła do ołtarza relikwie bł. Ks. Br. Markiewicza. Relikwie są darem Zgromadzenia Sióstr Św. Michała Archanioła dla tutejszego Sanktuarium.
Na zakończenie Eucharystii Ks. prof. Henryk Skoczyłaś przedstawił dwumiesięcznik "Któż jak Bóg"- jako cenne czasopismo poruszające problematykę aniołów i ich rolę w naszym życiu.
Po Eucharystii Ks. Prałat Józef Jakubiec podziękował wszystkim uczestnikom tej pielgrzymki i zaprosił do przejścia szlakiem pielgrzymkowym poza ołtarz Najświętszej Rodziny i uczczenie relikwi bł. Ks. Br. Markiewicza.
Wszyscy uczestnicy mieli przy tym możliwość zatrzymania się przy szopce i podziwiania jej piękna. Klerycy i nowicjusze michaliccy mieli radość obdarowania aniołków pieniążkami otrzymanymi od s. Jany - zakrystianki.
Radosna agapa połączona ze śpiewem kolęd w pomieszczeniach naszego Oratorium zakończyła to głębokie i radosne spotkanie modlitewne, które poprowadził duchowo nasz styczniowy Patron bł. Ks. Br. Markiewicza.
Niech Bóg będzie uwielbiony w swoich świętych - Któż jak Bóg!Dodane przez sdawida dnia 19 styczeń 2010 21:50 · 0 Komentarzy · 8480 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka


rekolekcje w Miejscu Piastowym
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.