Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

XXVIII DNI RODZINY SALEZJAŃSKIEJ

 KONGRES RODZINY SALEZJAŃSKIEJ. RZYM. Siostry michalitki także w tym roku wzięły udział w corocznym spotkaniu przedstawicieli różnych gałęzi salezjańskich. Był to dopiero drugi zjazd, od czasu, gdy zostałyśmy przyjęte do Rodziny Salezjańskiej. Do Domu Generalnego Księży Salezjanów  udały się s. Łucja Ożóg i s. Dolores Mermer - uczestniczyły one w rozpoczęciu Kongresu, tj. 21 stycznia. W dalszych dniach obrad (22-24 stycznia) aktywnie wzięła udział s. Dominika Tuzimek. Księży Michalitów reprezentował ks. Marek Arciszewski.
Kongres Rodziny Salezjańskiej to czas spotkania, konfrontacji, refleksji nad "Wiązanką - Przesłaniem"  Ojca Generała Księży Salezjan D.Pascual Chàvez.V. W tym roku tematem przesłania było: Panie, chcemy ujrzeć Jezusa. I tak poprzez kolejne trzy dni uczestnicy Kongresu, ubogacani poprzez głębokie konferencje, świadectwa niektórych dzieł ewangelizacyjnych prowadzonych przez wspólnoty Rodziny Salezjańskiej, jak również poprzez popołudniowe prace w grupach, w których zgłębiali treść rPrzesłaniar1; Ojca Genarała,  podejmowali temat ewangelizacji młodych, poszukiwali odpowiedzi na pytania jak i dlaczego ewangelizować.
W podsumowaniu na zakończenie Kongresu Ojciec Generał powiedział iż niezbędną rzeczą jest rozwijać w sercu każdego z nas konieczność ewangelizacji - pasje o zbawienie dusz. Cały dzisiejszy świat stal się ziemia misyjna, która domaga się ewangelizacji, ażeby tego dokonać Rettor Maggiore proponuje:
1.Postawić Chrystusa w centrum własnego życia, bo jedynie On jest Słowem żywym i prawdziwym - prawdziwie działającym.
2.Pamiętać, ze Ewangelizacja to nie tylko kwestia techniki, czy struktur, ale...
3.Potrzeba wspólnot ewangelizacyjnych, kierujących się  logika Ewangelii, jak to widzimy w przykładzie uczniów wracających z Emaus, którzy idą do innych z przesłaniem  Chrystus rzeczywiście zmartwychwstał!
4.Ewangelizacja jest nierozdzielna z wychowaniem, bo ewangelizujemy wychowując i wychowujemy ewangelizując.
5.Uwaga na rodzinę! Potrzeba duszpasterstwa rodziny, która jest lub nie jest pierwszym miejscem doświadczenia Boga i Jego miłości w życiu każdego człowieka.
Na zakończenie  spotkania o. General zaprosił wszystkich do udziału w kolejnym Spotkaniu  Rodziny Salezjanskiej w 2011 roku zapowiadając jego temat, który brzmi  Kultura powołaniowa.
To międzynarodowe Spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele 29 krajów  pozwoliło nam doświadczyć prawdziwej  jedności  w  różnorodności form życia, działalności, metod i kultur. To doświadczenie  wspólnoty  płynące z rozumienia piękna i autentycznego przezywania charyzmatu wychowawczego św. Jana Bosco przez jego duchowych synów i córki, który zawiera ponadczasowe i zawsze aktualne  Orędzie o Bożej miłości do człowieka.   


 


Dodane przez sdawida dnia 26 styczeń 2010 21:09 · 0 Komentarzy · 9643 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
w refektarzu
w refektarzu
przyjęcie do nowicjatu
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.