Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Na wielkopostnych ścieżkach

Z naszych Wspólnot
 Dni Wielkiego Postu dobiegają końca. Przez każdego wierzącego osobiście, jak też w każdej wspólnocie parafialnej, szkolnej, przedszkolnej, podejmowane różne starania, by głębiej przeżyć Tajemnicę Odkupienia i poprzez nawrócenie pełniej doświadczyć Chrystusowego dzieła zbawienia. Rekolekcje, Drogi Krzyżowe, Misteria Męki Pańskiej, to próba ożywienia w nas miłości, która jest odpowiedzią na Miłość Boga, wyrażoną w Ofierze Jezusa Chrystusa. Niektóre wspólnoty nie tylko przeżyły wiele, ale także chciały podzielić się z nami. Dziękujemy Siostrom z JASŁA (Floriańska) za wiadomość o przeżytych w Ekonomiku rekolekcjach, Adrianowi z WOŁOMINA za informacje o rekolekcjach szkolnych i o przeżyciach z Niedzieli Palmowej, Siostrom z ZĄBEK za opowieści na temat wielkopostnych przeżyć przedszkolaków. Wszystkie wiadomości zamieszczamy poniżej.

JASŁO. Pod takim hasłem młodzież z Jasielskiego Ekonomika od 22-24.03.10r. przeżywała rekolekcje szkolne. Temat wyłonił się podczas rekolekcji na kanwie przygotowanych przez młodzież prezentacji multimedialnych pt. "Jezus moim Przyjacielem". Rozważania prowadził ks. Tomasz Wilisowski - michalita.
Młodzież włączyła się aktywnie poprzez przygotowany przez S. Dianę i S. Joannę - zespół muzyczny (w liczbie 70 uczniów), przygotowanie liturgii, zbiórkę jałmużny wielkopostnej przyniesionej w darach podczas Eucharystii na zakończenie rekolekcji i poprzez udział w konkursach (zeszyty do religii i prezentacje). Więcej informacji na temat rekolekcji znajduje się na stronie internetowej Ekonomika - /www.ekonomik.home.pl/


WOŁOMIN. W dniach 21-27 marca w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie odbyły się rekolekcje wielkopostne. Już po raz trzeci poprowadzili je Ojcowie Franciszkanie. Swój wkład w przygotowanie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7, miały też siostry katechetki. I tak w poniedziałek, szóstoklasiści po Mszy Świętej wystawili sztukę pod tytułem "Święty Tarsycjusz - Mały Rycerz Jezusa Eucharystycznego". Młodzi aktorzy zostali przygotowani do swoich ról przez s. Zofię Gędźba, s. Anitę Wątroba wraz z Panią wicedyrektor szkoły p. Henryką Kosowską.
W środę na scenie stanęli uczniowie klasy I c, którzy zostali przygotowani przez swoją wychowawczynię p. Joannę Mańkowską i katechetkę s. Zofię. Tytuł ich przedstawienia to "Wielkanoc puka do drzwi". Rozśpiewani pierwszoklasiści przybliżyli swoim kolegom Drogę Krzyżową, cel i skutki Śmierci oraz Zmartwychwstania Pana Jezusa.
Pierwszoklasiści wystawili tę sztukę również w szkole dla uczniów klas II i III, dzięki czemu mogła obejrzeć ją, będąca na wizytacji Matka Generalna Natanaela Bednarczyk wraz z Siostrą Asystentką Maksymilianą Ciepała. W Niedzielę Palmową w godzinach wieczornych odbyła się drugi raz Droga Krzyżowa ulicami miasta. Organizatorem była p. Jolanta Pietrzak przy współudziale Sióstr i grup parafialnych. (Adrian Gałązka)

1. Droga Krzyżowa:2. Tarsycjusz


3. Apel4. Z myślą o Wielkanocy


ZĄBKI. Kolejny miesiąc chodzenia do przedszkola już za nami. Jak zwykle był on bogaty w różne doświadczenia. W marcu spotkaliśmy się z lekarzem i bardziej poznaliśmy zasady higieny; na zajęciach edukacyjnych z aktorami obejrzeliśmy bajki "Szewczyk Dratewka" i "Zaczarowany las"; wzięliśmy udział w koncercie "Przygody żabki na zielonej łące", a w 200-ną rocznicę urodzin F. Chopina wysłuchaliśmy utworów muzycznych w wykonaniu Dziadka i starszego brata jednej z naszych koleżanek.
Cieszymy się również doświadczeniami duchowymi, poprzez które mogliśmy się dobrze przygotować do Świąt Wielkanocnych. Co tydzień braliśmy udział w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej, uczestniczyliśmy w parafialnych Rekolekcjach wielkopostnych, wspólnie przeżyliśmy Triduum Paschalne w naszym przedszkolu. Wydarzenia z Wielkiego Czwartku przybliżyli nam 4-latki w pantomimie "Ostatnia Wieczerza". Tajemnicę Wielkiego Piątku przeżywaliśmy w swoich grupach. Natomiast wydarzenia związane z Wielką Sobotą i Niedzielą Zmartwychwstania przedstawili nam 5-latki w inscenizacji "Wielkanocna radość o poranku". Nasi Rodzice także duchowo się wzbogacili słuchając konferencji ks. Rafała Kamińskiego "IV Przykazanie Boże".
Dzieląc się radością Paschalną życzymy wszystkim Siostrom, Dzieciom i tym wszystkim, którzy odwiedzają naszą michalicką stronę spokojnych, błogosławionych i radosnych Świąt Wielkanocnych.Dodane przez sdawida dnia 01 kwiecień 2010 16:52 · 0 Komentarzy · 11473 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
gratulacje laureatom
gratulacje laureatom
szopka w przedszkolu w Częstochowie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.