Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Uroczystość Królowej Polski w Kamerunie

Z Misji
 Serdecznie pozdrawiamy z ziemi kameruńskiej, nadal łączymy się z Wami w bólu po tym co spotkało naszą Ojczyznę. Od początku, dzięki telewizji francuskiej, która bardzo dużo i pięknie komentowała, śledzimy przebieg wydarzeń. Chociaż jesteśmy daleko sprawy Polski nie pozostają nam obce.   W cierpieniu jakie nas dotknęło łączyli się z nami misjonarze innych narodowości oraz ludność miejscowa. Jako pierwszy złożył nam kondolencje ks. abp Roger Pirren, który  w dzień po tych wydarzeniach udzielał sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Następnie przybył do nas z wyrazami współczucia Sous-Prefect Betare-Oya, Komendant, pracownicy dispanseru, osoby zaprzyjaźnione oraz wielu innych.
Następnie 14 kwietnia Episkopat Kamerunu wyrażając swoją solidarność z polskimi misjonarzami zorganizował Mszę świętą żałobną za ofiary katastrofy. Uroczystość miała miejsce w Younde na Mvolyé w parafii św. Laurenta, obecny był cały Episkopat Kamerunu, w tym ks. bp Eugeniusz Jóreczko, Konsul Honorowy Pani Mirosława
Etoga, delegt z ramienia rządu państwowego, ministrowie oraz około 20 misjonarzy polskich a wśród nich s. Gemma Byś. Uroczystościom przewodniczył ks. Abp Younde Victor Bakot. Na koniec Mszy św. wybrzmiało ufne Boże coś Polskę. Ks. bp Jan Ozga delegowany przez Episkopat wyjechał w tym czasie na uroczystości pogrzebowe do Polski.
Po powrocie z Polski ks. bp Jan Ozga zaprosił do Doumé wszystkich Polaków aby jeszcze raz wspólnie pomodlić się za ofiary katastrofy w Smoleńsku i powierzyć losy naszej Ojczyzny miłosierdziu. Spotkanie odbyło się w Uroczystość Królowej Polski, wzięło w nim udział 41 misjonarzy polskich, w tym s. Teresilla, s. Immakulata, s. Gemma, s. Goretti i s. Lucyna, przyjaciele i znajomi oraz przedstawiciele szkół w Doumé. Po Eucharystii w katedrze, której przewodniczył i wygłosił słowo ks. bp Jan wszyscy udali się się na wspólny posiłek. Następnie spotkaliśmy się w swoim gronie - misjonarzy polskich - gdzie ks. bp Jan podzielił się z nami osobistymi doświadczeniami z pogrzebu Pary Prezydenckiej i nie tylko. Oglądaliśmy również płytę z uroczystości pogrzebowych, dostępne były też magazyny polskie wydane z tej okazji. Po zakończeniu zrobiliśmy wspólne zdjęcie i rozstając się wyznaczyliśmy 3 maja jako dzień spotkań na przyszłość.Pozdrawiamy serdecznie wspólnota z Betare Oya.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które znajdują się na stronie  www.polacy.doume....Dodane przez sdawida dnia 03 maj 2010 23:27 · 0 Komentarzy · 12228 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.