Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

DZIŚ MICHAYLAND

Dom Generalny
ks.bp A. Długosz śpiewa wraz z dziećmiDzisiaj "Michaland" otworzył swoje bramy na przyjęcie małych pielgrzymów. Ale "niebo" otworzyło także swoje "podwoje" i obficie skropiło deszczem i łaskami "krainę" św. Michała w Miejscu Piastowym, a w niej 4 tysiące dzieci, które przyjechały z różnych miast i wiosek niemal z całej Polski.  Już 26 raz pielgrzymowały, by pomodlić się w miejscu uświęconym życiem i pracą bł. Bronisława Markiewicza, wielkiego wychowawcy i przyjaciela dzieci i młodzieży. Liczne grupy z podkarpackich szkół, przedszkoli, świetlic, placówek wychowawczych, ale także z Krakowa, Warszawy, Radomia, Częstochowy...  uczestniczyły we wspólnej modlitwie i w zabawie. "Klucze" do bram "Michaylandu" otrzymał w tym roku bp Antoni Długosz - Chrystusowy apostoł radości, "specjalista" od śpiewu i tańca z dziećmi i dla dzieci! Tegoroczna pielgrzymka dzieci to także spotkanie ze świętymi - mieszkańcami "Niebieskiej Krainy". Patronowali oni poszczególnym sektorom "Michaylandu". Hasło spotkania: "By być jak Oni" przywoływało kilkunastu świętych patronów. Ich przykład życia uczy uczestników "Michaylandu" bycia świadkami miłości, z "ich rąk" przejmowali sztafetę dobra, dzięki czemu będą próbować Niebo czynić na ziemi. Deszcz uniemożliwił otwarcie wielu sektorów, ale te, które były, dostarczyły mnóstwo radości. Dzieci pokazały dorosłym, że radość nie jest zależna od pogody. Bycie razem, wspólny śpiew, zabawa, rozgrywki sportowe są możliwe nawet w deszczu. A policyjne i strażackie samochody - to frajda dla wszystkich miłośników mocnych wrażeń. A sami policjanci i strażacy - to ludzie przyjaźni dzieciom! Dziękujemy za ich obecność na "Michaylandzie". No i parówki, bigos - przy takiej pogodzie to "strzał w dziesiątkę". Nagłośnienie również świetne, za co wielkie dzięki dla pracowników GOK w Miejscu Piastowym. Służba medyczna też była bardzo skuteczna, przynosiła szybką pomoc przy zasłabnięciach i niestrawnościach I ogromna wdzięczość dla wszystkich Sponsorów oraz Wolontariuszy.
Nasze podziękowania kierujemy wobec tych, którzy swoją pomocą finansową i rzeczową przyczynili się do organizacji tego radosnego spotkania. Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Miejscu Piastowym oraz Księżom Michalitom za bezpośrednią współpracę. Za dofinansowanie zadania Regionalnemu Ośrodkowi Polityki Społecznej w Rzeszowie, Gminie Miejsce Piastowe i Powiatowi Krośnieńskiemu, firmom: Nowy Styl, Greinplast, Kwarcsystem, ICN Polfa Rzeszów, Kleberg Dom. Za pomoc rzeczową firmom: Gran-Pik, Roksana, Łuksza, Tago, Ansed, Prohan, Taurus, Olimpek, Bolemar, Zbyszko oraz Piekarniom z Łężan i Trafunek z Dębowca. Dziękujemy za zaangażowanie Miejskiej Komendy Policji w Krośnie, Państwowej Straży Pożarnej z Krosna oraz młodzieży ze szkół: Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i LO przy Niższym Seminarium Duchownym w Miejscu Piastowym, Państwowego Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarstwa i Liceum Plastycznego z Krosna oraz Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle. Serdeczne wyrazy wdzięczności kierujemy też do Telewizji Polskiej o. Rzeszów, do Radia Fara, Radia Via i Radia Rzeszów.
Obyśmy spotkali się za rok.. przy słonecznej pogodzie.Michayland, to kraina w małej, podkarpackiej miejscowości, którą bł. Markiewicz uczynił miejscem kultu św. Michała Archanioła. Tu znajduje się pierwsze w Polsce sanktuarium poświęcone temu anielskiemu obrońcy prawdy i wierności Bogu. Miejsce Piastowe to także kolebka zgromadzeń michalickich, których ks. Markiewicz jest Założycielem. Oba instytuty zakonne - księży i sióstr, mają charakter wychowawczy i posługują dzieciom i młodzieży, służą przede wszystkim ubogim, zaniedbanym wychowawczo, sierocym. Na Michayland przyjeżdżają m.in. wychowankowie placówek wychowawczych, prowadzonych przez michalickie zgromadzenia. Dzieci i młodzież z ośrodków całodobowej opieki, ze świetlic, szkół i przedszkoli. Ale Michayland to miejsce dla wszystkich dzieci. Księża, katecheci, wychowawcy szkolni, którzy już tu przywozili swoich podopiecznych, wracają niemal corocznie ze swymi wychowankami. Bo wiedzą, że warto pokazać dzieciom, że Kościół nie jest nudny i Bóg cieszy się radosnymi świętymi. Radość dzieci i ufna modlitwa wszystkich, którym Michayland leży na sercu, niech rozpędza chmury i pozwolą cieszyć się tym szczególnym dniem.
Dodane przez sdawida dnia 01 czerwiec 2010 08:35 · 0 Komentarzy · 12733 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
wizyta w przedszkolu
wizyta w przedszkolu
Z wizytacji w Kamerunie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.