Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Uroczystości ponowienia Ślubów

Formacja
ponowienie slubow w JaslePonowienie ślubów wieczystych w rodzinnych parafiach to okazja, by jednocześnie podziękować Bogu za dar powołania w społeczności, z której siostry zostały wybrane przez Pana. S. Paulina Wojdyła przeżywała tę uroczystość w Jaśle, par. Matki Bożej Częstochowskiej, a s. Monika Gronek i Katarzyna Świątek w Nienaszowie. S. Monika Obłękowska była w tym czasie także w swoich rodzinnych stronach i jakkolwiek w cichości serca, także ponawiała Bogu swoje "tak". W Nienaszowie Matkę Generalną reprezentowała s. Leonia Przybyło, a w Jaśle - s. Dawida Ryll. W obu parafiach przy tej okazji wygłoszone zostały okolicznościowe kazania, poświęcone głównie tajemnicy powołania zakonnego. Parafianie, a szczególnie bliscy Sióstr Neoprofesek ze wzruszeniem uczestniczyli w liturgii i obrzędach ponowienia ślubów. Szczególnie wiele łez wylewali w chwili, gdy Siostry Ceremoniantki dziękowały  na końcu Mszy świętej wszystkim, którzy towarzyszyli im na drodze powołania.

Zdjęcia z ponowienia ślubów s. Pauliny Wojdyła:Zdjęcia z ponowienia ślubów s. Moniki Gronek i s. Katarzyny Świątek:Zdjęcia z ponowienia ślubów s. Antoniny Lisowskiej w Wasiliszkach na Białorusi:Ponowienie ślubów wieczystych s. Antoniny Lisowskiej.
Siostra Antonina Lisowska urodziła się i wychowała w Wasiliszkach na Białorusi w diecezji grodzieńskiej. W dniu 24 czerwca w uroczystość św. Jana Chrzciciela, w święto patronalne swojej parafii, wobec najbliższych i zgromadzonego bardzo licznie ludu Bożego, ponowiła swoje śluby wieczyste, które złożyła 19 czerwca w Miejscu Piastowym. Z racji odpustu parafialnego uroczystość ponowienia ślubów s. Antoniny miała bardzo uroczysty charakter. Przybyło na nią bardzo wielu parafian i członków rodziny. Eucharystię celebrowało 10 księży. Przewodniczył jej ks. Prałat Wincenty Lisowski - dziekan lidzki, a okolicznościowe Słowo Boże wygłosił ks. Antoni Obrzut - michalita pracujący w Mińsku. Wśród celebransów znajdował się ks. Gienadij Kuchrewicz - michalita pracujący w Mińsku a jednocześnie rodak parafii Wasiliszkowskiej i krewny s. Antoniny. Z Polski przyjechały dwie siostry Michalinki - s. Łucja Ożóg i s. Jadwiga Karolska. Przyjechały też z odległej o 10 km Wawiórki pracujące tam Siostry Misjonarki dla Polonii Zagranicznej i s. Nereusza - przełożona prowincjała Sióstr Nazaretanek prowincji białoruskiej, rodaczka z sąsiedniej parafii Stare Wasiliszki. Na rozpoczęcie uroczystości s. Antonina wraz z rodzicami i obecnymi siostrami zakonnymi, została procesyjnie w "prymicyjnym" wianku wprowadzona do świątyni. Wszystkich przybyłych gości przywitał Proboszcz parafii - Ks. Dziekan Stanisław Pytel - michalita. Schola parafialna przygotowała piękną oprawę liturgiczną i liczne grono ministrantów i lektorów służyło przy ołtarzu. Siostra Antonina po ponowieniu profesji podziękowała swoim najbliższym za przekazany jej dar wiary i stworzenie takiej atmosfery religijnej w domu i w parafii, by mogła odczytać powołanie do życia konsekrowanego. Wyraziła także swoją wdzięczność wobec wszystkich, którzy przygotowali tę uroczystość. Matkę Generalną reprezentowała s. Łucja Ożóg - radna i ekonomka generalna, która dziękowała Rodzinie, Księżom i Siostrom zakonnym oraz wszystkim parafianom za świadectwo żywej wiary, miłość i wszelką duchową troskę, jaką była Siostra Antonina otaczana na swej rodzinnej ziemi. Przedstawiciele dzieci i młodzieży złożyli Siostrze Antoninie życzenia, w których zawarli ogromną radość wszystkich parafian z powodu złożenia przez swoją rodaczkę profesji wieczystej. Po zakończonej Eucharystii i specjalnym błogosławieństwie Siostry Ceremoniantki, odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Dziewczynki sypały kwiatki i niosły poduszki, ministranci radośnie dzwonili dzwoneczkami, a pobożny lud śpiewał z namaszczeniem pieśni. Dziękujmy Bogu za powołania kapłańskie i zakonne z Białorusi i prośmy Pana żniwa, by wysyłał kolejnych pracowników na swoje żniwo.

Dodane przez sdawida dnia 28 czerwiec 2010 22:58 · 0 Komentarzy · 10307 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
Ślubowanie klas pierwszych
Ślubowanie klas pierwszych
Nadanie imienia SP nr 2 w Harcie
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.