Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Wesele Wesel

Dom Generalny
W ostatnich dniach byliśmy świadkami, choć nie tylko świadkami, ale i uczestnikami wielkiego wesela. "Wesele wesel",  bo taka jest nazwa Ogólnopolskiego Spotkania Małżeństw, które miały wesela bezalkoholowe, trwało cztery dni i w tym roku, odbywało się w Miejscu Piastowym. Myślą przewodnią, jaka towarzyszyła spotkaniu, były słowa bł. Bronisława Markiewicza "Taki będzie wkrótce Naród, jak sobie wychowamy młodzież".

news: weselewesel 671.jpg

Wesele wesel rozpoczęło się w czwartek 29 lipca, nadzwyczajną sesją Rady Powiatu Krośnieńskiego, która opierała się na słowach "Jak Polska będzie trzeźwa, będzie piękna i radosna". Spotkanie oficjalnie rozpoczęło się w Sanktuarium na "Górce", koronką do Bożego Miłosierdzia i wykładem ks. prałata Władysława Zązla - inicjatora stowarzyszenia "Wesele wesel". W pierwszym dniu, Eucharystii rozpoczynającej Spotkanie, przewodniczył i homilę wygłosił, ks. bp Stanisław Stefanek - ordynariusz łomżyński, członek Prezydium Papieskiej Rady Rodziny. Po Mszy św. na placu fatimskim, odbyła się prezentacja Powiatu Krośnieńskiego, a Panie z Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie Gminy zapewniły wszystkim wspaniałą degustację regionalnych przysmaków i zabawę podczas przeglądu zespołów folklorystycznych.

news: weselewesel 433.jpgW drugim dniu, do południa małżonkowie mieli spotkanie z Panem dr inż. Antonim Ziębą, który mówił o zadaniach katolików świeckich we współczesnym świecie. Po południu wszystkie rodziny były na pielgrzymce w Dukli u św. Jana. Młodzież tego dnia uczestniczyła w warsztatach dla wodzirejów, które prowadziła Pani Bernadeta Lechowicz - Nogaj, wykładowca "Ignatianum" w Krakowie. Wieczorem Mszy św. w Sanktuarium przewodniczył ks. bp Józef Zawitkowski z Łomży, który wszystkich wzruszył swoim ciepłem i serdecznością, a także gestem ucałowania dłoni matek i ojców podchodzących z darami ofiarnymi oraz wszystkich kapłanów podczas przekazywania sobie "znaku pokoju". Po Mszy św. uczestnicy Wesela przeszli Drogą Krzyżową, modląc się w intencji dzieci nienarodzonych i przepraszając za grzechy dzieciobójstwa. Następnie Zgromadzenia Michalickie Księży i Sióstr przedstawiły program słowno - muzyczny przybliżający charyzmat Zgromadzeń i działalność trzeźwościową bł. Bronisława Markiewicza i Sł. B. Matki Anny Kaworek.

prezentacja Zgromadzeń"Którędy do miłości małżeńskiej i rodzinnej?" - to temat barwnej i bardzo ciekawej konferencji, którą trzeciego dnia wygłosił o. Leon Knabit - benedyktyn. Wcześniej rodziny nawiedziły Sanktuarium św. Józefa Pelczara w Korczynie. Po konferencji, ze Szkoły Podstawowej wszyscy udali się na plac przy ołtarzu polowym na "Górce", gdzie wysłuchaliśmy świadectwa i koncertu Magdy Anioł. Punktem centralnym tego dnia była Eucharystia z ponowieniem przyrzeczeń małżeńskich i sakramentem chrztu malutkiej Kingi. Eucharystię sprawowali: ks. bp Alojzy Tkacz z Koszyc (Słowacja), ks. abp Józef Michalik - metropolita przemyski i ordynariusz diecezji rzeszowskiej ks. bp Kazimierz Górny oraz kilkunastu kapłanów. Księża biskupi udzielili też małżonkom i ich dzieciom, indywidualnego błogosławieństwa. Po Eucharystii i wspólnym zdjęciu orszak weselny, prowadzony przez Orkiestrę przeszedł do szkoły gdzie było prawdziwe wesele czyli bal, który poprowadziła Pani wodzirej Bernadeta i zespół klerycki Michael. Do tańca mobilizowało nas hasło - słowa św. Augustyna: "Ludzie nauczcie się śpiewać i tańczyć, bo aniołowie w niebie, nie będą wiedzieli, co z wami zrobić".

chrzest Kingi

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

podajcie sobie prawe dłonieOstatni dzień Wesela wesel, zwłaszcza przedpołudnie upłyną na wspólnym spotkaniu i modlitwie w domu sióstr michalitek oraz zwiedzaniu Muzeum Misyjnego.
w drodze do krypty M. Anny Kaworek

W południe w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława uczestniczyliśmy w Eucharystii kończącej XVI Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, które miały wesela bezalkoholowe. Przez cały czas trwania Spotkania, Siostry były zaangażowane w Wesele, opiekowały się dziećmi, zapewniając im przez ten czas wiele atrakcji i wspólną zabawę
Przejażdżka wozem policyjnym

policjantki
Dodane przez cssma dnia 01 sierpień 2010 16:39 · 1 Komentarzy · 10045 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
sdawida dnia 09 sierpień 2010 14:03
W artykule znajduje się następujący komentarz: "Witamy Serdecznie
Pragniemy bardzo serdecznie podziękować siostrom Michalitkom za współudział w spotkaniu "Wesele Wesel" w Miejscu Piastowym. Swoją postawą nie tylko przyciągnęły do siebie nasze pociechy, które chętnie pozostawały pod ich opieką w czasie kiedy dorośli uczestniczyli w swoich zajęciach, ale też nam dorosłym wniosły wiele radości swoim uśmiechem i radosną zabawą. Są one godnymi naśladowczyniami swojej założycielki s. Anny Kaworek.
Życzymy wiele wytrwałości na obranej przez Was drodze. Szczęść Boże
Ela i Tomek Wiszowaci z dziećmi: Kingą, Michałem i Dominiką
"
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
na spotkaniu w GOK
na spotkaniu w GOK
Święta w klasztorze
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.