Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Renowacja życia zakonnego

Formacja
 Siostry obchodzące w tym roku jubileusz życia zakonnego (50-lecie i 25-lecie) oraz przyszłoroczne jubilatki kończą dzisiaj 10 dniową renowację życia zakonnego. "Spotkanie renowacyjne - pisze s. Lucylla - powierzyłyśmy Matce Najświętszej podczas wspólnego apelu w przeddzień rozpoczęcia renowacji. Pierwszym przewodnikiem po renowacyjnych ścieżkach był ks. Eugeniusz Data, który na tle duchowości michalickiej starał się ukazać nasze posłannictwo oraz rolę Eucharystii w życiu Michalitki. To razem z nim wyruszyłyśmy do Pruchnika, miejsca "gdzie wszystko się zaczęło", by przy "kolebce" zaczerpnąć nowego oddechu i nowego zapału. Przy okazji mogłyśmy odwiedzić nasze Siostry w Przemyślu, pospacerować po ogrodzie botanicznym w Bolestraszycach... Kolejne nasze spotkania dotyczyły kryzysów, jakich doświadczamy w naszym życiu. Ks. Wiesław Błaszczyk ukazał nam je jako szansę, którą Pan Bóg stawia przed nami, jako moment koniecznej zmiany. Przeprowadził nas przez 8 kolejnych tematów dotyczących kryzysów, przez jakie przechodzi każdy człowiek w ciągu swojego życia. Równocześnie ukazał, jakie skrajne postawy mogły się w nas kształtować pod wpływem tychże kryzysów. Naświetlił nowe perspektywy, jakie niesie ze sobą druga połowa życia i jak je wykorzystać, aby w ostatecznym bilansie życia poczuć się człowiekiem spełnionym, a nie zgorzkniałym.
Kolejne dwa dni, to spotkania z Bogiem w Lectio divina, które prowadził ks. Piotr Stawarz - salwatorianin.Te dni w połączeniu z milczeniem były jakby pieczęcią czasu renowacji.
O cechach, jakimi Bóg darzy kobiety, o stworzeniu Ewy, zmianach towarzyszących dojrzałej kobiecości, o misji bycia matką, mówiła nam p. Lucyna Montusiewicz. Podczas spotkań z nią, mogłyśmy dzielić się refleksjami na temat naszych relacji z Maryją, roli wiary w naszym życiu itd.
Wiele radości sprawiła nam również pielgrzymka do Klimkówki, a tam m.in. ognisko z pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami.
Wdzięczne Bogu za dar spotkania z Nim i wzajemnie ze sobą, dziękujemy również tym, którzy nam w przeżyciu tych dni pomagali przez swoją modlitwę i posługę. Bóg zapłać."
W renowacji wzięły udział: s. Witolda Penar i s. Zbigniewa Stąpor - tegoroczne złote jubilatki; s. Maksymiliana Ciepała, s. Zofia Marchewka i s. Halina Myśliwiec - tegoroczne srebrne jubilatki. A także s. Emanuela Froń, s. Eugenia Dziadosz, s. Anastazja Pękala, s. Lucylla Artwik, s. Alina Niebrzydowska, s. Gracjana Derlatka i s. Gemma Byś.Dodane przez sdawida dnia 13 sierpień 2010 12:40 · 0 Komentarzy · 10345 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Ks. Kapelan w refektarzu
Ks. Kapelan w refektarzu
Święta w klasztorze
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.