Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Patronalna Uroczystość Zgromadzenia

 Jak uczcić swojego Patrona? Siostry Michalitki i Księża Michalici szukają różnych sposobów, by podkreślić doniosłość uroczystości św. Michała Archanioła. Oprócz modlitewnej nowenny, duchowej mobilizacji, by żyć zgodnie z zawołaniem: "Któż jak Bóg!", poszukują nowatorskich pomysłów, by w także dziełach apostolskich wybrzmiało to archanielskie wezwanie: "Mi-cha-El".

Warszawa-Gołabki: Przedszkole.Świętowanie Uroczystości św. Michała Archanioła w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy 24 września, Eucharystią w naszym parafialnym kościele, sprawowaną przez ks. Rafała Szwajcę. We Mszy św.uczestniczyły dzieci wraz ze swoimi rodzicami.Kościół zabrzmiał śpiewem michalickich pieśni w wykonaniu przedszkolaków. W wigilię św. Michała w naszym przedszkolu było prawdziwie anielsko. Do uświetnienia tego dnia przyczynili się rodzice, ubierając dzieci w białe i jasne ubrania. Największym przeżyciem było przybycie do naszego przedszkola św. Michała Archanioła, który w atrakcyjny sposób opowiedział dzieciom o swojej misji, zachęcając je do wybierania dobra i troski o czyste serce. Spotkanie z niecodziennym gościem uświetnił śpiew dzieci i wspólna modlitwa do św. Michała.Dzieci przejęte anielską misją, bo każde z nich w tym dniu mogło poczuć się jak anioł, udały się do wspólnoty Sióstr z życzeniami i wykonanym przez siebie obrazem św. Michała Archanioła z okazji Patronalnego Święta. Podczas wspólnego spotkania nie zabrakło michalickich śpiewów, bo "Któż jak Bóg". W wigilię św. Michała Archanioła w całym przedszkolu panowała świąteczna atmosfera, do której przyczynili się rodzice, wręczając kwiaty i składając życzenia wszystkim Siostrom tej wspólnoty i całego Zgromadzenia. Tak bogato przeżyta wigilia Uroczystości św. Michała Archanioła poprzedziła samą Uroczystość, którą Siostry przedszkolanki mogą świętować w swojej siostrzanej wspólnocie.Siostry z Gargano we Włoszech piszą: "U nas Nowenna rozpoczęła się już 19.09., a kończy się 27.09., ponieważ 28.09. wieczorem rozpoczyna się już świętowanie. Tematem rozważań w Bazylice są Błogosławieństwa Jezusowe - prowadzi je jeden z Ojców Kapucynów z Manfredonii. W poszczególne dni Nowenny modlitwy i Liturgie prowadzą poszczególne parafie z Monte i parafie Św. Michała z pobliskich miejscowości. Grota codziennie jest wypełniona po brzegi. Sama Grota jest też bardzo pięknie przygotowana na Nowennę. Przy odmawianiu Koronki, wraz z poszczególnymi wezwaniami, są zapalane kolejno  lampki oliwne. Nawet kwiaty w prezbiterium są ułożone na kształt skrzydeł anielskich.Pamiętamy w modlitwie o całym naszym Zgromadzeniu."
W Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym też rozpoczęto "anielskie świętowanie" w czasie trwania nowenny przed liturgicznym świętem. 26 września odbyły się centralne uroczystości odpustowe ku czci naszego Patrona. Mszy św. odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył ks. bp. Marian Rojek z Przemyśla, który skierował do wiernych okolicznościową homilię. Po Mszy św. odbyła się procesja z figurą św. Michała Archanioła do dziewięciu stacji, symbolizujących dziewięć chórów anielskich. Figurę św. Michała otoczyły dzieci poprzebierane za piękne anioły, wśród których nie zabrakło również "św. Michała" z tarczą i mieczem. Podczas procesji, przechodząc od stacji do stacji, zgromadzeni wierni z całej Polski, modlili się śpiewając Koronkę uwielbienia Boga wraz ze św. Michałem Archaniołem i chórami Aniołów, którą na co dzień modlą się siostry michalitki. Na zakończenie procesji ks. bp. Marian udzielił wszystkim błogosławieństwa, a dzieci - aniołki, zostały uwiecznione na pamiątkowej fotografii.

W Głogowie Małopolskim
w niedzielę26 września odbył się tradycyjny już konkurs na strój św. Michała Archanioła.W konkursie wzięło udział 38 dzieci, ale aby one mogły wystąpić w pięknych "archanielskich" strojach, zaangażować musieli się dorośli - rodzice, dziadkowie, krewni. I oto chodziło organizatorom, czyli Dyrekcji i Wychowawcom Przedszkola św. Michała Archanioła. Głównym celem konkursu było przybliżenie dzieciom Księcia Wojsk Niebieskich i umocnienie wiary w istnienie świata niewidzialnego oraz zachęta do "walki" ze złem. Jednakże w założeniach konkursu znalazły się także takie cele jak wzmocnienie więzi rodzinnych, co niewątpliwie następuje przy wspólnych projektowaniu, przygotowywaniu stroju i przy prezentowaniu go przez najmłodszych członków rodziny.W konkursie wzięły udział przedszkolaki nie tylko z przedszkola katolickiego, które prowadzą siostry, ale także inne dzieci w wieku przedszkolnym. Jury oceniało oryginalność, estetykę, artystyczną wartość i stopień trudności wykonanych strojów. Laureaci i wszyscy uczestnicy będą nagradzani 10 października.Dodane przez sdawida dnia 28 wrzesień 2010 17:15 · 0 Komentarzy · 9813 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
dzielimy się opłatkiem
dzielimy się opłatkiem
Święta w klasztorze
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.