Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

List Matki Generalnej na Boże Narodzenie 2007

Jego tedy przywitajmy,

Z aniołami zaśpiewajmy
Chwała na wysokości!
Witaj, Panie, cóż się stanie,
Że rozkosze niebieskie
Opuściłeś a zstąpiłeś
Na te niskości ziemskie?
Miłość moja to sprawiła,
By człowieka wywyższyła
(z kolędy)Ukochane Siostry,
Kochana Młodzieży i Dzieci z Naszych Domów i Oratoriów

Kiedy z wiarą spoglądamy na Betlejemski Żłóbek, to nieodzownie rodzi się w nas potrzeba wdzięczności i uwielbienia dla Tajemnicy uniżenia Bożego. Któż jak Bóg! - tylko Wszechmocny i Przedwieczny może w ludzkiej maleńkości i ubóstwie ukazać prawdziwość Chrystusowych słów: "Uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca".

Kościół prowadzi nas w tym roku duszpasterską ścieżką, na której rozbrzmiewa wezwanie: "Bądźmy uczniami Chrystusa". To zawołanie zachęca zarazem do zasłuchania się w Słowo Boże. A Jezus Chrystus - Słowo Wcielone pośród wielu zadań, jakie daje do "odrobienia" swoim uczniom, jedno wysuwa na naczelne miejsce: MIŁUJCIE. To najważniejsze zadanie Nauczyciel nasz wielokrotnie konkretyzuje, mówiąc m.in.: "miłujcie się wzajemnie; miłujcie waszych nieprzyjaciół; kto Mnie miłuje, zachowuje moje przykazania" itd.

A On sam jest najpełniejszą realizacją tego zadania, a zarazem najpełniejszym objawieniem miłości Boga, dzięki której przyszedł i zamieszkał pośród nas, na początku jako Dziecię. I już wtedy doświadczył zarówno miłości i wiary ze strony ludzi, jak i przeciwnie - nienawiści, wyrażającej się nawet w bezlitosnym dzieciobójstwie, nakazanym przez człowieka zalęknionego, by nie utracić władzy. Dziś także wielu ludzi do tego stopnia pragnie mieć władzę polityczną lub moralną nad narodami, nad społeczeństwem, nad poszczególnymi osobami, że posuwa się do kłamstwa, manipulacji, a nawet zbrodni. Widzimy we współczesnym świecie nie mniej okrutne zjawiska, a ze względu na ich szeroki zasięg nawet straszniejsze: legalne dzieciobójstwo, wspomagane samobójstwa, demoralizacja, różnorakie wynaturzenia człowieka. Może to przerażać, jak przerażały krwawe poczynania wysłanników Heroda.

Ale w tym niespokojnym świecie właśnie w Noc Bożego Narodzenia na nowo pojawia się przed nami Światło, które przyprowadziło Mędrców; na nowo słychać anielskie głosy, zapewniające "chwałę Bogu i pokój ludziom dobrej woli." Jako uczniowie Chrystusa idziemy zatem drogą wąską i trudną, czasem pośród nocy, ale opromienioną Światłem, które pokazuje, że szczęście dają nie światowe zaszczyty, ale pokój serca, jaki płynie z życia w prawdzie. Idziemy drogą, na której dana nam jest moc płynąca ze spotkania z Miłującym i ze wsparcia Duchów Anielskich i naszych świętych Patronów. I mamy do spełnienia tylko jedno zadanie, takie samo, jakie przypadło Maryi i Józefowi - PRZYJĄĆ Z MIŁOŚCIĄ JEZUSA w swoje życie i stać się świadkiem tej miłości w świecie, w społeczeństwie, w którym żyjemy, we własnej Wspólnocie.

Dajmy w pełni pierwszeństwo Temu, Który się uniża, by zamieszkać w naszych sercach i bądźmy Jego uczniami, a ustrzeżemy się niszczącego lęku, beznadziejności, zgorzknienia. Nie traćmy odwagi, nadziei, radości, bo: Któż jak Bóg. Tego życzę Każdej Siostrze naszej Rodziny Zakonnej, wszystkim naszym Dzieciom i Młodzieży z KPW i Oratoriów. Wszystkich też ogarniam swoją modlitwą i miłością siostrzaną. Z każdym z osobna pragnę przełamać się wigilijnym opłatkiem.

Z darem modlitwy idę także do Wszystkich naszych Przyjaciół, Dobroczyńców, do Młodzieży i Dzieci w szkołach i przedszkolach, w których pracują nasze Siostry, a w sposób szczególny także do naszych naturalnych Rodzin. W duchu miłości spotkajmy się przy wigilijnym stole i przy Bożym Żłóbku.
s. Natanaela Bednarczyk, przełożona generalna


Miejsce Piastowe, Boże Narodzenie 2007
I jeszcze coś do posłuchania:
Dodane przez bronio dnia 23 grudzień 2007 00:40 · 0 Komentarzy · 12033 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
na szczycie sztandaru
na szczycie sztandaru
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.