Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Więź emocjonalna a wychowanie poza rodziną

Formacja
 W dniach 5-6 03.2011r. w Miejscu Piastowym odbyła się pierwsza część warsztatów pedagogicznych dla wychowawców Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych, które poprowadziły panie: dr Beata Gumienny (dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Przemyślu, adiunkt na Uniwersytecie Rzeszowskim), oraz mgr Agnieszka Ustrzycka (dyrektor Domu dla dziecka "Nasza Chata" w Przemyślu).W warsztatach uczestniczyły siostry dyrektorki oraz siostry i panie wychowawczynie. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, sprawowaną przez ks. Jana Seremaka, podczas której prosiłyśmy Dobrego Boga o cud uzdrowienia dla naszej Siostry Małgorzaty Wichnery. Słuchając wykładów i biorąc udział w ćwiczeniach mogłyśmy na nowo uświadomić sobie tę prawdę, że wychowanie jest sprawą serca i stąd winna nam towarzyszyć ciągła troska o napełnianie naszych serc miłością i Słowem Bożym.
Bardzo dużo dobrych myśli i treści wniósł wykład pt. "Więź emocjonalna a wychowanie poza rodziną". Znalazłyśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania, które rodzą się podczas codziennego przebywania z naszymi wychowankami np:
- jakie znaczenie ma więź dla rozwoju dziecka?
- czy dzieci wychowywane bez więzi mogą się rozwijać prawidłowo?
- w jaki sposób wzmacniać więzi z dziećmi odseparowanymi od rodziny?
- jak zapewnić bliskie relacje w większej grupie dzieci?
- jak podtrzymywać więzi z naturalną rodziną dziecka? Widzimy bowiem, że "więzi, które nas łączą, są czasami nie do wytłumaczenia. Łączą nas nawet po tym, gdy wydaje się, że powinny się już zerwać.
Wierzymy, że to, co mogłyśmy usłyszeć i doświadczyć będzie przydatne w procesie wychowania dzieci i pozwoli nam jeszcze bardziej Je rozumieć. Wejście w świat uczuć dziecka dało nam świeżość spojrzenia na to, co robimy i jak podchodzimy do naszych podopiecznych. Wiemy też, że nie sposób poznać dogłębnie świat przeżyć dziecka bez ciągłego bycia w procesie poznawania siebie, swojego serca, stawania w prawdzie.
Na warsztatach panowała bardzo przyjemna, ożywiona i twórcza atmosfera.Z niecierpliwością czekamy na kolejny etap warsztatów. Składamy serdeczne podziękowania Siostrze Inspektor Dolores Mermer za zorganizowanie i możliwość uczestnictwa w tych warsztatach. Dziękujemy Siostrze Przełożonej Joeli Głogowskiej za otwartość i gościnność, oraz Siostrze Mariuszy, Siostrom z kuchni i dziewczętom z Katolickiej Placówki Wychowawczej "Nasz Dom" w Miejscu Piastowym.Dodane przez sdawida dnia 09 marzec 2011 21:59 · 0 Komentarzy · 10232 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
przybył o.generał
przybył o.generał
imieniny Matki Generalnej
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.