Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Czas głębszego zastanowienia się sensem życia

Formacja
 W dniach od 12-13 marca w naszej Placówce (KPW) w Miejscu Piastowym przeżywałyśmy piękny czas rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcjonista - ks.Roman Chyliński, jak ojciec córkom, opowiadał o prawdziwej miłości Boga do człowieka oraz człowieka do człowieka.Rekolekcje rozpoczęły się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po słowie wprowadzającym  nas w rekolekcje, oglądałyśmy krótki  film o niebie, czyśćcu i piekle w oparciu o przesłanie Matki Bożej w Medjugorje. Następnie wysłuchałyśmy konferencji na temat "Miłość i odpowiedzialność", mogłyśmy też stawiać pytania, które nosimy w swoich sercach i które rodziły się w trakcie słuchania. Ten dzień zakończyłyśmy Eucharystią, podczas której rozważałyśmy fragment Ewangelii wg św. Łukasza 5,27-32.Miałyśmy możliwość posiedzieć w komorze "naszego życia" tak jak Lewi. Rozważałyśmy, kim był i co czuł Lewi oraz kim my jesteśmy i co czujemy siedząc zamknięte we własnym egoizmie. Słuchałyśmy słowa o wartości i sensie naszego życia o tym, że jesteśmy piękne w oczach Boga i ważne dla Niego i że nasze komory celne nie dadzą nam szczęścia. To słowo uświadomiło nam, że potrzebujemy nawrócenia, zmiany myślenia, pojednania we wspólnocie, otwarcia się na siebie wzajemnie. Zostałyśmy zachęcone, by odnosić się do siebie z miłością i nie pomnażać ran, które i tak mamy.
W kolejnym dniu rekolekcji naszą uwagę skupiliśmy na sakramencie spowiedzi, rozmowach i na Eucharystii, zaś niedzielna Ewangelia ukazała nam Jezusa, który przez 40 dni i nocy pościł na pustyni i był kuszony przez szatana. W homilii ksiądz wyjaśnił nam, czym są pokusy w naszym życiu i że Słowo Boże ma moc przezwyciężyć je.Przeżyciem był dla nas film "Cyrk motyli" . Dał nam dużo do myślenia i zostawił w naszym sercu ważne przesłanie, że to, co kosztuje nas bardzo dużo wysiłku i zmagania, jest najcenniejsze oraz że tak wiele mamy, a nie  umiemy się tym cieszyć i nie zauważamy dobra wokół siebie.Wieczorem wspólnie obejrzałyśmy film pt."Próba ognia", który ukazał nam właściwy obraz małżeństwa oraz wartości wyższe od  kariery,  pracy i własnego egoizmu. Zrozumiałyśmy też, że bez Bożej pomocy nie można zmieniać swojego życia i małżeństwa, oraz że nie chodzi o to, by zmieniać innych, ale siebie. Uświadomiłyśmy sobie prawdę, że nad miłością trzeba pracować i nie można poddawać się, gdy nadchodzi kryzys, lecz zaufać bezgranicznie Panu Bogu, powierzyć mu swoje zmartwienia i problemy.
W imieniu całej naszej Wspólnoty pragnę złożyć Księdzu najszczersze podziękowania za poświęcony nam czas i za trud włożony w głoszenie nam Słowa Bożego.
Czułyśmy się przyjęte i zrozumiane. Dziękujemy z całego serca i życzymy łaski Bożej na każdy dzień. Szczęść Boże! - wych. AngelikaDodane przez sdawida dnia 20 marzec 2011 19:45 · 0 Komentarzy · 8640 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.