Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Relacje naszych sióstr uczestniczących w beatyfikacji

Z naszych Wspólnot
relikwie bł. Jana Pawła IIW Beatyfikacji bł. Jana Pawła II uczestniczyły Siostry nie tylko z Miejsca Piastowego, ale również z innych wspólnot w Polsce, a także z Niemiec i Kamerunu. Napływają do nas relacje z tego wielkiego wydarzenia, którymi Siostry chcą się podzielić z wszystkimi, którzy zaglądają na naszą stronę internetową.
Relacja Sióstr z Niemiec
Nasze bezpośrednie przygotowanie do spotkania z bł.Ojcem św. Janem Pawłem II rozpoczęło się 29 kwietnia 2011r., o godz. 20:00 gdy to wyruszyłyśmy (s.Marcella i s.Tymoteusza) pielgrzymkowym szlakiem w kierunku Rzymu, w grupie Polaków zamieszkałych w Düsseldorf i jego okolicach, pod przewodnictwem ks. Mariana Gerus ze Zgromadzenia Chrystusowców. Wielogodzinna podróż autokarem przygotowywała nas przez modlitwę, piosenkę, słowa Ojca św. Jana Pawła II i trud związany z tak długą podróżą, do tego co chcieliśmy przeżyć z całym Kościołem na Placu św. Piotra. Pierwszym miejscem dłuższego zatrzymania się było Orvieto, gdzie przechowywany jest korporał ze śladami Krwi, która w czasie przeistoczenia kapała z Hostii. Cud ten był odpowiedzią Nieba na niedowierzanie Kapłana celebrującego Eucharystię i początkiem procesji Bożego Ciała. Późnym wieczorem dotarliśmy do hotelu oddalonego o 120 km od Rzymu. W niedzielę 1 maja, długo przed wschodem słońca wyruszyliśmy w kierunku Rzymu, ale gdy dotarliśmy do celu, Plac św. Piotra był wypełnoiny po brzegi i wejście na niego graniczyło z cudem, ale nadziei nie traciłyśmy, bo ileż to małych cudów było już w naszym życiu... Nasi Aniołowie Stróżowie trochę się napracowali, ale dzięki ich staraniom michalitkom się udało. Dobroć włoskiego porządkowego, który sprawdzał karty wstępu na miejsca zarezerwowane, otworzyła nam drogę i szybko dostałyśmy się w pobliże sektora dla kapłanów, co przekraczało nasze  najskrytsze pragnienia, a atmosfera Kościoła zgromadzonego na Placu św. Piotra radowała nasze serca, bo uświadomiła nam, że jesteśmy w środku  żywego, modlącego się Kościoła XXI wieku. Po skończonej Eucharystii naszym pragnieniem było dostać się do Bazyliki św. Piotra i stanąć przy trumnie Nowego Błogosławionego ze wszystkimi intencjami, które przywiozłyśmy ze sobą, także i w imieniu wielu, którzy nas o to prosili. Szanse były niewielkie, ale ufności nie traciłyśmy. W sekundzie pojawiła się możliwość, by za dwojgiem młodych ludzi iść pod prąd i tak znalazłyśmy się w Bazylice, a chwilę później przy trumnie naszego Papieża. A ponieważ PAN BÓG jest bardzo dobry mogłyśmy dołączyć się do grupy klęczących i modlących się ludzi .Dzięki temu miałyśmy dosyć czasu, ,"by na ucho" powiedzieć Błogosławionemu Ojcu o Michalitkach z Miejsca Piastowego, ich troskach i dziełach..., o naszych Rodzinachr30;, znajomych i tych, których spotykamy i którym służymy. Dziękujemy Matce Generalnej i Radzie Zgromadzenia za tę możliwość przeżywania w Rzymie tej wielkiej Uroczystości wyniesienia do chwały Ołtarzy Jana Pawła II. Dzisiaj, gdy nieco ochłonęłyśmy z pierwszych wrażeń, pytamy siebie o głębszy sens tego spotkania, które było dla nas wielkim darem. Odczytujemy je jako zaproszenie -  by wszystkie zakamarki serca otworzyć CHRYSTUSOWI, bo tylko Jego miłość ma moc nas  przemienić i uzdrowić - niech się tak stanie. Amen. (s. Tymoteusza)Relacja Sióstr z Jasła
Z Jasła na Beatyfikację pielgrzymowały: s. Diana Jonczyk i s. Eleonora Skubisz. Włączyły się one do grupy pielgrzymkowej, która wyruszyła z Parafii Ojców Franciszkanów, 29 kwietnia. O godz. 2.15 w Jasielskim Sanktuarium Św. Antoniego sprawowana była Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymowania, którą celebrowali: o. Krzysztof Kozioł - przeor, o. Przemysław, o. Marcin i ks. Robert Śliwa z parafii farnej. Po Eucharystii wyruszyliśmy w stronę Włoch. Pierwszy nocleg i obiadokolacja były hotelu w Lido di Jesolo. 2 dzień pielgrzymki to był przejazd w kierunku Padwy, tam Msza święta, zwiedzanie: - Prato della valle - Bazyliki św. Antoniego, spacer po historycznym centrum (Piazza dalla Erbe, Uniwersytet), a następnie przejazd w kierunku Rzymu, do hotelu na obiadokolację, krótki odpoczynek. Krótki, bo jeszcze przed północą udaliśmy się w kierunku Stadionu Olimpijskiego na Czuwanie, które rozpoczynało się od godz. 24.00. 1 maja wraz z całym Kościołem uczestniczyliśmy w Beatyfikacji bł. Jana Pawła II. Po Uroczystości zwiedzaliśmy: Most Anioła, Plac Navona, Panteon - Fontanny di Trevi, Kapitol z widokiem na Forum Romanum oraz Koloseum z zewnątrz. W drodze powrotnej z Rzymu, czwartego dnia naszej pielgrzymki, byliśmy w Asyżu. Tam uczestniczyliśmy w Mszy św. i zwiedzaliśmy miejsca związane ze św. Franciszkiem. Następnego dnia udaliśmy się do San Marino, Rawenny i na ostatni pielgrzymkowy nocleg w Lido di Jesolo. Do Jasła wróciliśmy 4 maja w godzinach nocnych. (s. Diana)


Dziękujemy wszystkim Siostrom, które uczestniczyły w Beatyfikacji, będąc na Placu św. Piotra za modlitwę oraz za podzielenie się swoimi przeżyciami.
Dodane przez sMonika dnia 16 maj 2011 16:42 · 0 Komentarzy · 10174 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.