Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Na górskim szlaku

Formacja
góryNOWICJAT. "Trzeba bowiem zostawić wszystko na dole, by wyruszyć w góry. Jeżeli jest prawdą, że "wyjeżdżać to trochę umierać", to tym bardziej jest prawdą, że "wychodzić w góry to zostawić wszystko. Jakby umierać dla wszystkiego. (Ks. R. Rogowski "Mistyka gór")
Zgodnie z wieloletnią tradycją wspólnota nowicjacka, na czele z Siostrą Mistrzynią w czerwcu  udaje się na zasłużony wypoczynek. Tym razem podążałyśmy szlakiem Błogosławionego Jana Pawła II - miłośnika górskich wypraw, odkrywając miejsca związane z Jego życiem i posługą. Swój wypoczynek rozpoczęłyśmy od Wadowic - miasta narodzin i dzieciństwa naszego Błogosławinego.Tam udałyśmy się do kościoła parafialnego i modliłyśmy się przy chrzcielnicy, przy której Karol Józef Wojtyła został ochrzczony.Nie obyło się też bez degustacji papieskich kremówek. Rzeczywiście, wadowicka kremówka nigdzie indziej tak nie smakuje, jak w tym miejscu. W Kalwarii Zebrzydowskiej przeżyłyśmy Eucharystię, a następnie przemierzyłyśmy kalwaryjskie dróżki. W Krakowie czekało na nas mnóstwo atrakcji, przede wszytkim spacer po podziemiach Starego Rynku, gdzie poznałyśmy historię miasta, oglądając ciekawe, także multimedialne ekspozycje. Zwiedzałyśmy i modliłyśmy się w: katedrze wawelskiej, Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile, Arce Pana w Nowej Hucie, Kościele św. Maksymiliana w Mistrzejowicach, a nade wszystko w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Po krótkim, ale jakże bogatym w atrakcje pobycie w Krakowie, udałyśmy się do domu Sióstr w Poroninie, by zachwycać się pięknem górskich krajobrazów. Nie zraziła nas niesprzyjająca pogoda. Wędrówkę po górach rozpoczęłyśmy od modlitwy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, by później podążyć szlakiem papieskim w Dolinie Chochołowskiej. Niezapomnianą atrakcją podczas tej wyprawy był przejazd ciuchcią. Pod czujnym okiem Siostry Mistrzyni zdobyłyśmy kilka szczytów; w tym najwyższy w polskich Tatrach - Świnicę. Dotarłyśmy również na Trzydniowiański Wierch, Starorobociański i Kasprowy Wierch oraz Giewont. W  Dolinie Pięciu Stawów i nad Morskim Okiem z wdzięcznością w sercach powtarzały słowa Psalmu 8:
"O Panie,nasz Boże,
jak przedziwne Twe imię po wszystkiej ziemi!
Tyś swój majestat wyniósł nad niebiosa."
Podczas tej wyprawy zwiedziłyśmy także miejsca związane z pobytem Bł. Ojca Św. Jana Pawła II: m. in. Kościół Ojców Paulinów na Bachledówce. Wędrowanie po Tatrach było dla nas doskonałą okazją do zachwytu nad pięknem Bożych dzieł, odkrywaniem Jego potęgi i mocy. Na koniec pragniemy wyrazić naszą wdzięczność Matce Generalnej za możliwość wyjazdu, naszej Siostrze Mistrzyni za wiele atrakcji i niespodzianek, które nas spotkały, a przede wszystkim za bycie przewodnikiem doskonale znającym góry. Naszą wdzięczność kierujemy też do Sióstr z Poronina za miłą gościnę.Górska przyroda


Dodane przez sMonika dnia 16 czerwiec 2011 20:33 · 0 Komentarzy · 7486 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.