Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Trzeźwe Rodziny nadzieją dla Polski

wesele bez toastu100 procent radości dziś, dzięki temu, że ich wspólne życie zaczynało się "bez procentów". Patrząc na liczne małżeństwa, które wraz ze swoimi pociechami przyjechały na II Podkarpackie WESELE BEZ TOASTU do Miejsca Piastowego, bez trudu zobaczymy wzajemną miłość, troskę, wewnętrzny pokój zarówno na twarzach dorosłych, jak i dzieci.Spotkali się w Miejscu, gdzie działał wielki Apostoł Trzeźwości, bł. ks. B.Markiewicz, który przestrzegał, że od trzeźwości narodu, zależy przetrwanie Państwa. O tę trzeźwość modlili się w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława. Małżonkowie, którzy urządzali swoje wesele bez alkoholu, utworzyli stowarzyszenie. W ten sposób łatwiej jest przychodzić z pomocą innym, którzy podobnie jak oni kiedyś (jedni przed rokiem, inni 30 lat temu...), zamierzają swoją wspólną życiową drogę rozpoczynać w pełnej wolności i czystej radości serca, bez "wspomagacza", jakim jest alkohol. Dlatego potrzebują, by trzeźwi pozostali także ich weselni goście. "Wychowałam się w rodzinie, w której był problem alkoholowy i choć z tego powodu cierpiałam, sama nie umiałam podjąć decyzji o abstynencji. Kiedy mój narzeczony powiedział, że podpisał krucjatę abstynencką, zrobiło mi się wstyd. Jak to: on, wychowany w rodzinie, gdzie nikt nie płakał z powodu pijaństwa, zobowiązuje się do abstynencji, a ja... I to pomogło mi podjąć decyzję, by nie było alkoholu na naszym weselu" - zwierzyła się zebranym młoda mężatka.
Oprócz krótkich świadectw, były bardzo interesujące wykłady znaczących prelegentów: p.dr Wanda Półtawska i p. Małgorzata Nawrocka miały spotkanie zarówno z dorosłymi, a jak i - oddzielnie- z młodzieżą. Jedna przekonywała, że małżonkowie mają obowiązek pomóc sobie wzajemnie i swoim dzieciom w osiągnięciu zbawienia, a młodość należy przeżywać odpowiedzialnie. Druga przestrzegała przed literaturą, która jest właściwie inicjacją okultyzmu i wskazywała na realne zagrożenia, które płyną z książek Joanne Kathleen Rowling.
W dyskusji panelowej przypomniano, że w wychowaniu dzieci ważne jest, by nie tylko nie brakowało im chleba, ale by miały "dostęp do Nieba". Nastąpiła wówczas bardzo ciekawa wymiana doświadczeń wychowawczych przedstawicieli michalickich zgromadzeń, katolickiego ośrodka adopcyjnego i rodziny zastępczej. Choć kilkuletni Jaś (z rodziny zastępczej) nie zabierał głosu, siedząc w tulony w mamę, powiedział najwięcej uczestnikom spotkania - rodziny nikt i nic nie zastąpi! Bezpiecznie jest tylko przy rodzicach, którzy kochają (nawet jeśli nie są to rodzice biologiczni). Ale "czym jest ojcostwo, tak naprawdę odczułem przy dzieciach zastępczych, bardziej niż przy czwórce własnych", zwierzył się tato rodziny zastępczej.
Koncert Tomka Kamińskiego pozwolił zintegrować się wszystkim uczestnikom Wesela i chwalić Pana w darze muzyki i śpiewu. A potem Eucharystia, której przewodniczył arcybiskup Józef Michalik. Po tej najważniejszej uczcie, czas na pląsy i biesiadę, bo to przecież WESELE...Dodane przez sdawida dnia 20 sierpień 2011 18:41 · 1 Komentarzy · 7352 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
sdawida dnia 24 sierpień 2011 10:00
PONIŻEJ ZAMIESZCZAM PODZIĘKOWANIA, JAKIE NAPŁYWAJĄ NA ADRES SEKRETRIATU:
Szczęść Boże,
Serdecznie Dziękujemy z Tak piękną uroczystość którą doświadczyliśmy uczestnicząc w II Podkarpackim Weselu bez Toastu.Dziękujemy za piękną organizację, oprawę, program spotkania, opiekę nad uczestnikami: nami, naszymi dziećmi, nocleg u Sióstr Michalitek. SERDECZNE BÓG ZAPŁAC.
Już dziś myślimy o następnym uczestnictwie w trochę większym gronie namawiając małżeństwa, którym bliska jest idea Trzeźwości Rodzin.(...)Pozdrawiamy serdecznie życząc Błogosławieństwa Bożego
Roman i Bogusława Obszarny
-----
Szczęść Boże!
Serdeczne Bóg zapłać za Wasz wysiłek włożony w to wesele.
Powróciliśmy wypełnieni nowymi, wspaniałymi wrażeniami oraz nowym natchnieniem duchowym. Z Panem Bogiem
Beatka i Mietek
z Elą, Krysią, Jadzią i Robertem
-----
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
oczekiwanie na jury
oczekiwanie na jury
Konkurs Michałowy
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.