Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Czynimy młodzież misją naszego życia

Dom Generalny
ks.inspektor i m. generalnaTegoroczne Spotkanie Konsulty Rodziny Salezjańskiej Inspektorii Krakowskiej odbyło się w Domu generalnym sióstr michalitek w Miejscu Piastowym. W spotkaniu wzięło udział pięciu salezjanów, na czele z inspektorem - ks. Dariuszem Bartochą, jedna siostra salezjanka, pani z Instytutu Świeckiego w Rodzinie Salezjańskiej, pan prezes Stowarzyszenia Byłych Wychowanków Salezjańskich oraz księża i siostry michalitki. Zasadniczą treścią rozważań była Wiązanka, jaką na rok 2012 napisał o. Pascual Chavez - przeł. gen. SDB: "Znając i naśladując Księdza Bosko, czynimy młodzież misją naszego życia". Ponadto członkowie Konsulty wysłuchali relacji księdza i siostry, którzy uczestniczyli w Dniach Duchowości Rodziny Salezjańskiej w Rzymie (19-22.01).
Ks. Mirek zrelacjonował treść wykładu ks. Bruno Ferrero, czyli próbę zrozumienia św. Jana Bosko wg siedmiu "kluczy": 1. Uczynić swoim sen, jaki śnił ks. Bosko. 2. Kochać życie i podążać za sercem. 3. Niebo jest gdzieś niedaleko nas. 4.Patrzeć poza horyzont. 5. Być mocnym i godnym zaufania. 6. Pogodzić się z prawdą, że umrę. 7. Życie jest jak gra, osiągamy sumę punktów, ale to podsumowanie jest niespodzianką z innego świat. Duchowość salezjańska znaczy bowiem po prostu widzieć życie tak, jak widział je ks. Bosko i starać się czynić to, co on by w obecnych okolicznościach czynił.
Siostra Dorota podzieliła się refleksją o powołaniu do "pasterzowania" w Kościele, o podjęciu zadań "pasterza" wobec ludzi młodych na wzór Jezusa-Dobrego Pasterza i na wzór św. Jana Bosko, który stał się przedłużeniem Chrystusowego pasterzowania. Czyniła to w oparciu o biblijną konferencję, jaką wygłosił ks. Juan José Bartolomé, biblista, na temat: "Synowie marzyciela, realizatorzy pewnego proroctwa". Jeśli jesteśmy synami "marzyciela", to czy potrafimy "marzyć" tak jak on? Gdzie jest dzisiaj pole naszego pasterzowania? Czy wolimy pracować pośród "owieczek", czy potrafimy wyjść na ulice, szukać i czy pomagamy zagubionym odnaleźć Chrystusa i stanąć po jego stronie? Zwróciła też uwagę na Maryjny rys św. Jana Bosko. Wszystko, co zrobił, zrobił dzięki temu, że Maryja nigdy nie wypuściła jego dłoni ze swojej.
Wspólna modlitwa i dyskusja wypełniły resztę wspólnie spędzonego czasu w miejscu, gdzie przed laty rozpczynał pracę salezjanin - ks. Bronisław Markiewicz. Pan Bóg posłużył się  nim, by tu, na podkarpackiej ziemi powstały nowe zgromadzenia zakonne, ale duchowość św. Jana Bosko i metody wychowawcze przekazał także michalitom i michalitkom. Członkowie Konsulty, którzy pierwszy raz gościli w Miejscu Piastowym, chętnie zwiedzali miejsca, które związane są z osobą i posługą pierwszego salezjanina na ziemiach polskich. Odwiedzili muzeum bł. Bronisława Markiewicza, kościół parafialny i Sanktuarium "na Górce", a przebywając w domu sióstr, udali się do krypty sł. Bożej m. Anny Kaworek, do jej izby pamięci i innych pomieszczeń muzealnych. Niespodziewanie do Miejsca przyjechały także dziewczyny z naszego Oratorium z Przemyśla, co pozwoliło namacalnie przekonać się o przedłużeniu "oratoryjnego powołania" św. Jana Bosko w michalickich wspólnotach.


Dodane przez sdawida dnia 04 luty 2012 20:33 · 0 Komentarzy · 10508 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
opłatki czekają
opłatki czekają
Święta w klasztorze
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.