Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

HOSANNA DLA JEZUSA

adoracja krzyżaOd 30 marca do 1 kwietnia odbyło się w Łańcucie XIX Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Wzięło w nich udział ok. 5ooo młodych z całej diecezji. Nie zabrało także Sióstr Michalitek. Z Miejsca Piastowego w spotkaniu wzięły udział siostry: s. Agnieszka Zych, s. Agnieszka Osiatycka, s. Monika Sudy, s. Jolanta Grzywna i s. Ksenia Buksa. Tematem spotkania były słowa: "Radośni, bo Kościół naszym domem". Przez te dni odkrywaliśmy i jeszcze bardziej pogłębialiśmy prawdę, że Kościół rzeczywiście jest naszym domem. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali podzieleni na grupy i przydzieleni do czterech kościołów, które były stacyjnymi. Pierwszego dnia przeżywaliśmy nabożeństwo "Dom no skale".  Uczestniczyliśmy w budowie domu - niemal dosłownie. Do kościoła zostały wnoszone poszczególne "kamienie" do tej budowli. Kamieniem węgielnym był Jezus Chrystus, fundamentem Apostołowie, natomiast ścianami kamienie z różnymi imionami. Ekipa budowlana odbierała te "kamienie" wykonane ze steropianu  i w bardzo sprawny sposób budowała dom. Wznoszeniu ścian towarzyszyło czytane Słowo Boże oraz śpiew diakonii. Sobotę rozpoczęliśmy Eucharystią, a potem  spotkaliśmy się w ok. 20-o osobowych grupach
dzielenia. Próbowaliśmy przyjrzeć się naszej przynależności do Kościoła, by nasze "TAK" Chrystusowi i "TAK" Kościołowi było radosne i odpowiedzialne. Jedna z grup podjęła ewangelizację w radiu Fara. W której były: s. Monika Sudy i s. Jolanta Grzywna.  Po południu mieliśmy możliwość modlitwy adoracji przed Najświętszym Sakramencie, pojednania z Bogiem w sakramencie pokuty, rozmowy o wyborze drogi życia a także udziału w koncertach: Diakonii Archidiecezji Przemyskiej, zespołu "SPES"(WSD Przemyśl) lub "DEUS MEUS". Wieczorem odbyło się nabożeństwo adoracji krzyża. Mogliśmy przytulić się do krzyża, modlić się Słowem lub tekstami pieśni. Niedzielę rozpoczęliśmy wspólną Jutrznią w szkole, po której rozeszliśmy się do prac w grupach. Spotkanie to miało nas podprowadzić pod wyznanie wiary i odwagę świadczenia o Chrystusie. O 11 odbył się obrzęd poświęcenia palm i procesja na rynek Łańcucki. Procesja palmowa połączona była z misterium przybycia Jezusa do Jerozolimy, który wjechał na prawdziwym osiołku w towarzystwie jerozolimskiej "świty". Następnie rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. biskup Marian Buczek z Ukrainy; on także wygłosił homilię. Zaznaczył, że nie da się budować cywilizacji bez wartości chrześcijańskich. Wschód nauczony doświadczeniem, dziś już jest przekonany, że droga bez Chrystusa nie jest dobra i wraca do korzeni chrześcijaństwa.
Mimo zimowej i mroźnej pogody w te dni młodzież nie dała się zastraszyć i atmosferę rozgrzewała swoją radością, entuzjazmem i wiarą.Na koniec ks. abp Józef Michalik przekazał, że za rok spotkamy się w Przeworsku. Jesteśmy Bogu wdzięczne za ten czas przeżyty w Kościele Młodych, za wspólną modlitwę i dzieloną radość, nawet wśród zimna, za ludzi, których spotkałyśmy. Szczególnie dziękujemy Rodzinom, które przyjęły nas pod swój dach dzieląc się z nami swoim sercem. (nadesłała s. Jolanta Grzywna, s. Ksenia Buksa)

Dodane przez sdawida dnia 02 kwiecień 2012 23:32 · 0 Komentarzy · 8320 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Pełnatycze
Pełnatycze
niedziele powolaniowe
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.