Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

MICHALICKIE SPOTKANIE MŁODYCH

Dom Generalny
MSMMSM w Miejscu Piastowym (16-17 czerwca) zgromadziło młodych ludzi z różnych regionów Polski z Białorusi.Przyjechali z Torunia, z Warszawy i Radomia, Częstochowy, z Przemyśla oraz z okolic tych miast, nie mogło oczywiście zabraknąć młodzieży z Podkarpacia. Oprócz zaproszonych prelegentów i zespołów muzycznych, gośćmi spotkania byli także Księża Salezjanie i Siostry Salezjanki. W imieniu ich przełożonego generalnego do Miejsca Piastowego przyjechał z Włoch ks. Adriano Bregolin - wikariusz generalny. W zlot młodzieży włączyli się z posługą i modlitwą liczni Księża Michalici i Siostry Michalitki, wielu z nich przyjechało z odległych zakątków świata - z Australii, Ameryki i z różnych krajów Europy. "Jest słusznym, by serce powiedziało Panu Bogu: DZIĘKUJĘ za postać bł. Bronisława Markiewicza." - stwierdził podczas homilii ks. Adriano Bregolin, wikariusz ks. Pascuala Cháveza Villanueva- przeł. generalnego Salezjanów.
To pierwszy tego typu zlot, więc przybyli głównie ci, którzy szczególnie są związani z michalicką ideą i którym nie przeszkodziła sesja egzaminacyjna ani kończący się rok szkolny. Ale te 500 osób (nie licząc opiekunów) z zapałem włączało się w program spotkania. Mocne, przekonywujące świadectwo Adama Woronowicza, trafne, dobitne spostrzeżenia ks. prof. Andrzeja Zwolińskiego, wzruszające nabożeństwo, poprowadzone przez ks. Krzysztofa Poświatę, "spotkanie" ze światem Aniołów, zaaranżowane przez ks. Jana Seremaka, podniosła i piękna w swojej prostocie liturgia Eucharystii, rozpalająca serca animacja En Gendi i Armii Dzieci oraz uwielbianie Pana wraz Siewcami Lednicy - to treść pierwszego dnia MSM. Ponadto ok. 600 osób uczestniczyło wieczorem w Oratorium muzycznym, poświęconym bł. Bronisławowi Markiewiczowi, pt. "Bóg ponad wszystko", skomponowanym przez Piotra Pałkę do libretta s. Leonii Przybyło.
O jutrzejszym programie będzie kolejna wiadomość.
Michalickie Spotkanie Młodych zorganizowane zostało z racji obchodów Stulecia śmierci Założyciela Michalickich Zgromadzeń bł. Bronisława Markiewicza, teoretyka i niezrównanego praktyka w dziele wychowania młodzieży. MSM odbywa się w Miejscu Piastowym, w którym błogosławiony ks. Markiewicz był proboszczem przez około 20 lat, Świadectwa i konferencje na temat wolności wewnętrznej pozostaną na pewno na trwałe w sercach słuchaczy. Młodzi ludzie dzielili się swoimi wrażeniami i zaznaczali, jak ważne jest dla niech umacnianie swojej wiary i opieranie się w życiu na wartościach chrześcijańskich, nawet jeśli te bywają ostatnio bardzo wyszydzane przez świat.
W homilii podczas Mszy świętej ks. Adriano Bregolin (salezjanin) umacniał i zachęcał zarówno młodych uczestników, jak też michalitów i michalitki, którzy należą do Rodziny Salezjańskiej. mówił m. in: "Od bł. Bronisława powinniśmy się uczyć wypełniania woli Bożej. /.../ Zachęcam was, abyście przemyśleli historię waszych Zgromadzeń jako swoją małą "historię świętą", gdzie prorokiem był bł. Bronisław. Zachęcam, abyście dziś także wierzyli w waszą misję i w charyzmat. Abyście z tej perspektywy patrzyli w przyszłość...."
A do młodzieży apelował: "Pan Bóg wzywa również was dzisiaj, abyście współpracowali w budowaniu Bożego Królestwa.  Zachęcam Was, abyście byli zakochani w Panu Bogu. Kto jest zakochany w Bogu, jest w stanie czynić wielkie rzeczy na co dzień.
Ważne, abyście w swojej młodości byli pełni entuzjazmu i pełni Ducha Świętego. Na pewno myślicie o lepszym świecie. Wszyscy razem możemy sprawić, by miłość Boża wzrastała w naszym społeczeństwie. Dlatego zachęcam, abyście patrzyli na bł. Bronisława i próbowali go naśladować. Abyście w centrum swojego życia postawili miłość Bożą i miłość do człowieka."

Fragment wypowiedzi A. Woronowicza:

odc.I:
odc. II:Świadectwo Ilony, uczestniczki spotkania:
ALBUMY ZDJĘĆ Z POSZCZEGÓLNYCH CZĘŚCI MSM - dzień I:


1. Wigilia spotkania - piątek 15.06. Twórcy i wykonawcy Oratorium Muzycznego o bł. Bronisławie Markiewiczu w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława, kapłana:2. Przedpołudniowa część pierwszego dnia spotkania młodzieży w Miejscu Piastowym:


3. Eucharystia:
4. Oratorium Muzyczne o bł. Bronisławie Markiewiczu, pt. "Bóg ponad wszystko". Kompozytor i dyrygent - Piotr Pałka; libretto - s. Leonia Przybyło:5. Wieczorne spotkanie z Siewcami Lednicy:Dodane przez sdawida dnia 16 czerwiec 2012 23:58 · 0 Komentarzy · 11947 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Na dzisiaj
Losowa fotka
było bisowanie
było bisowanie
imieniny Matki Generalnej
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.