Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

w kraju liścia klonowego

kanada jubileusz michalitowGOD ABOVE ALL. Jubileuszowe świętowanie w Kanadzie, czyli 100. rocznica błogosławionej śmierci naszego Założyciela, ks. Bronisława Markiewicza, a zarazem 50 lat duszpasterskiej posługi księży michalitów w tym kraju. Dla nas - michalitek, którym dane jest uczestniczyć w dziękczynnych uroczystościach, to wyjątkowe doświadczenie wspólnoty Kościoła, a zarazem pielęgnowania tożsamości narodowej. Przybyłyśmy do Kanady w odpowiedzi na zaproszenie ks. Andrzeja Kowalczyka, przełożonego delegatury kanadyjskiej.08 września uczestniczyłyśmy w uroczystej Mszy św. w par. Matki Bożej Częstochowskiej w London, której przewodniczył ordynariusz miejsca, ks. bp Ronald Fabbro. Na uroczystości przybyli m.in: ks. Kazimierz Radzik-przełożony generalny księży michalitów, ks. Jerzy Sosiński-ekonom generalny i ks. Aleksander Ogrodnik, który przez kilka lat pracował w Kanadzie i stąd został powołany na urząd generała zgromadzenia. Wśród celebransów był również bp John M. Sherlock, rektor KUL, ks. Antoni Dębiński, księża z pobliskich parafii, wszyscy michalici posługujący w Kanadzie oraz kilku księży pracujących w Ameryce Południowej.

Msza w London

S.Maksymiliana Ciepała - asystentka generalna uczestniczyła w ceremonii wręczania medalu Benemerenti dla osób i parafii zasłużonych dla michalickich zgromadzeń. Miało to miejsce podczas bankietu, w którym uczestniczyło 350 osób. Wówczas też młodzieżowy zespół taneczny "Krakowia" zaprezentował zebranym kilka polskich tańców ludowych.

Benemerenti dla biskupa Rolanda

W niedzielę pod koniec każdej Mszy św. byłyśmy przedstawiane parafianom i zapraszane do zabrania głosu. Wówczas s. Dawida mówiła o naszej działalności w kraju i za granicą, a także w imieniu całego Zgromadzenia dziękowała za pomoc, jaką od roku (od pobytu s. Lucjany Drapała) parafia udziela naszym misjonarkom w Kamerunie.

Po południu (09.09.) odprawiona została Msza św. odpustowa w Melrose. Tłum ludzi wypełnił plac w okół ołtarza polowego. Po uroczystej Eucharystii, której przewodniczył bp Mateusz Ustrzycki, wszyscy kapłani, a także niektórzy goście uczestniczyli w sadzeniu drzewka jubileuszowego. Tradycyjnie, jak na odpuście były kramy (inne, co prawda, niz w Polsce) oraz wystawa Wojciecha Strahla, w której dominowały płaskorzeźby przedstawiające św. Michała Archanioła i Aniołów.
Po posiłku długo jeszcze śpiewaliśmy polskie piosenki, w czym przewodniczył ks. Eugeniusz Dziedzic i kl. Jacek Majbrodzki. To bratersko-siostrzane spotkanie (oprócz michalitek były też siostry urszulanki, które pracują w London od 40 lat) pozwoliło wrócić do wspomnień z lat młodości księdza Aleksandra Ogrodnika, który jednocześnie świętuje 50 lecie święceń kapłańskich.W MERLOSE


Dodane przez sdawida dnia 10 wrzesień 2012 16:44 · 0 Komentarzy · 10231 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
S.Juliusza kolęduje
S.Juliusza kolęduje
Święta w klasztorze
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.