Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Michalickie świętowanie w diecezji św. Michała Archanioła

kardynal CollinsTORONTO - KANADA. Kolejna stacja obchodów jubileuszowych u naszych współbraci w Kanadzie zbiegła się ze 145 rocznicą święceń kapłańskich bł. Bronisława Markiewicza. 15 września tym razem w parafii św. Teresy w Toronto dziękowaliśmy wspólnie Bogu za dar naszego Ojca Założyciela oraz za 50 lat posługi księży michalitów na kanadyjskiej ziemi. W te podwójne jubileuszowe uroczystości wpisała się także 10 rocznica pracy michalitów w tej parafii. Eucharystii przewodniczył kardynał Thomas Collins, arcybiskup diecezji Toronto.Obecny był również bp pomocniczy John Boissonneau, wielu kapłanów z pobliskich parafii oraz licznie zebrani parafianie i osoby na różny sposób związane ze Zgromadzeniem. Po Mszy św. tutejszym zwyczajem odbył się tzw. bankiet w pięknie przygotowanej na tę okoliczność sali pod kościołem. Ta część spotkania upłynęła w atmosferze życzliwości, wdzięczności i gratulacji słów pod adresem księży michalitów, za ich oddaną, pełną poświęcenia pracę dla dobra Kościoła kanadyjskiego i drugiego człowieka. Podczas bankietu ojciec generał ks. Kazimierz Radzik wraz z siostrą asystentką Maksymiliana Ciepała wręczył księdzu kardynałowi Thomasowi Collinsowi medal Benemerenti w dowód szczególnej wdzięczności za życzliwość okazywaną Zgromadzeniu. Została także zaprezentowana pozycja książkowa autorstwa ks. prof. Jana Walkusza z KUL-u, opowiadająca o 50-letniej posłudze księży michalitów w Kanadzie. Całość przeplatana była góralską nutą i tańcem w wykonaniu polonijnego zespołu Harnasie. Wspólne świętowanie tych dni było  wielbieniem Boga za dar Jego Opatrzności nad Zgromadzeniem Księży Michalitów na kanadyjskiej ziemi, ale także okazją, aby przybliżyć osobę bł. Bronisława Markiewicza, jego charyzmatu oraz działalności obu Zgromadzeń.
W niedziele podczas Mszy św. dla Polonii s. Dawida miała sposobność opowiedzenia o  Zgromadzeniu Sióstr Michalitek oraz podziękowania za pomoc przekazywaną naszym dziełom misyjnym. Do szerzenia znajomości michalickich rodzin zakonnych oraz ich duchowości i posługi, przyczyniły się również audycje w rozgłośniach radiowych i w telewizji. Doświadczenie owoców pracy księży michalitów w Kanadzie, spotkanie z misjonarzami z prowincji karaibskiej, przywoływanie posługi naszych sióstr misjonarek w Kamerunie, daje poczucie jak bardzo prorocze były słowa ks. Markiewicza, kierowane do pierwszych jego współpracowników, których posyłał do pracy w Ameryce: "My jesteśmy nie tylko dla Polski, lecz dla całego świata".
Podczas naszego pobytu w Kanadzie mamy też okazję nieco zwiedzić ciekawe miejsca, a w najbliższy weekend będziemy prowadzić rekolekcje dla osób, które zgłosiły swój udział. Bardzo prosimy o modlitwę. s. Maksymiliana i s. Dawida
Dodane przez sdawida dnia 19 wrzesień 2012 13:31 · 0 Komentarzy · 8720 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
kwiaty od KPW
kwiaty od KPW
imieniny Matki Generalnej
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.