Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Któż jak Bóg w Wołominie już 50 lat

Z naszych Wspólnot
 WOŁOMIN. Wieczorem 13 października 2012 uroczystą Mszą świętą zaczęliśmy świętować pięćdziesięciolecie obecności sióstr Michalitek w Wołominie. Jak powiedział celebrans Ks. Maciej Radzikowski podczas kazania "dzisiaj jesteśmy tu po to, by Wam drogie podziękować, za to dobro, które siejecie wśród nas, za tę miłość, którą zostawiacie przede wszystkim w sercach dzieci. Za to, że jesteście świadectwem w tym dzisiejszym świecie, który coraz bardziej od Pana Boga stroni. Za to, że po prostu jesteście! Bo jakby wyglądało nasze miasto i nasza parafia, trudno sobie wyobrazić. Bo dobrzy ludzie wiedzą, ze zawsze można do sióstr zapukać, zadzwonić i za każdym razem siostra otworzy z uśmiechem na twarzy. Bo dobrzy ludzie wiedzą, że Siostry można poprosić o modlitwę, bo one tam w kaplicy, choć mało kto może o tym wie, wiele czasu spędzają polecając Panu Bogu te wszystkie nasze sprawy. Dobrzy ludzie wiedzą, że na siostry można liczyć, bo kiedy wszystko się wali, bo kiedy coś potrzeba nawet w tym naszym kapłańskim życiu, to można iść zastukać do sióstr, a One zawsze pomogą! Bóg czasu nie liczy, Bóg ten czas waży i za to dobro, które zostawicie wśród nas  Bóg, Wam, zapłać!"
Po Mszy świętej odbył się koncert, zespołu i chóru Laetare zatytułowany "Polskie  Madonny". W uroczystościach jubileuszowych wzięło udział wielu zaproszonych gości, wśród których była przeł. generalna sióstr michalitek, m. Natanaela oraz kilka sióstr, które w minionych latach pracowały w Wołominie.
14 października 2012 r. Mszy Jubileuszowej przewodniczył Abp Henryk Hoser SAC, arcypasterz diecezji Warszawsko-Praskiej. We wstępie Mszy św. powiedział ksiądz proboszcz Sylwester Sienkiewicz: " w 1962 roku na prośbę księdza Prałata Jana Sikory proboszcza parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie przybyły siostry Michalitki, aby dzielić się swoja ofiarą i pomagać w pracy duszpasterskiej, w tym roku mija 50 lat ofiarnej pracy Sióstr w naszym Wołominie" Następnie przełożona Domu w Wołominie, siostra Anita przedstawiła krótki rys historyczny posługi sióstr w Wołominie: " W czasie, gdy Kościół Powszechny przeżywa rok wiary, a zgromadzenia Świętego Michała Archanioła dziękują Bogu za dar życia i charyzmatu bł. ks. Bronisława Markiewicza w setną rocznicę jego śmierci nasza Wspólnota parafialna świętuje jubileusz pięćdziesięciu lata posługi Sióstr Michalitek w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie; w czerwcu 1962 roku jak już wspomniał ks. Proboszcz, ksiądz Prałat Jan Sikora rozpoczął pracę w tutejszej parafii, jako proboszcz, a już we wrześniu tego roku w pierwszą sobotę miesiąca przybyły do współpracy Siostry Michalitki z Miejsca Piastowego. Dzisiaj dostrzegamy piękną analogię pomiędzy księdzem Prałatem Janem, a naszym założycielem ks. Bronisławem Markiewiczem. Gdy ks. Bronisław rozpoczynał dzieło wychowawcze w Miejscu Piastowym troszcząc się o dusze tych najmniejszych, widział ogromną potrzebę matczynego serca, miłości, wrażliwości kobiety, która nie jednemu dziecku pomoże odnaleźć drogę do Boga, dlatego założył zgromadzenie Sióstr Michalitek. Podobnie ks. prałat posiadając już duże doświadczenie duszpasterskie wiedział, jakim bogactwem jest posługa sióstr, dlatego poprosił by siostry podjęły pracę w tutejszej parafii". Jak zauważył abp Henryk Hoser SAC podczas swojej homilii: "dlatego przychodzi nam gratulować parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej, że siostry tutaj realizują swego rodzaju model przykładowy współpracy duszpasterskiej; duszpasterzy i zgromadzeń zakonnych. Jest to ogromna wartość tej parafii i módlmy się, aby wszystkie nasze parafie mogły się cieszyć równie taką właśnie kobiecą obecnością w tym co jest najistotniejsze".

WIGILIA UROCZYSTOŚCI:


KAZANIE JUBILEUSZOWE:50-lecie PRACY W WOŁOMINIE:


Dodane przez sdawida dnia 16 październik 2012 06:02 · 0 Komentarzy · 7880 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
S.Leonia oczekuje w kaplicy
S.Leonia oczekuje w kaplicy
Sluby wieczyste
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.