Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

ALLELUJA! Życzenia Wielkanocne Matki Generalnej

Pokój Wam Weselcie się już, zastępy Aniołów, w niebie:
weselcie się, słudzy Boga.
Niechaj zabrzmią dzwony głoszące zbawienie,
gdy Król tak wielki odnosi zwycięstwo.
Raduj, się ziemio, opromieniona tak niezmiernym blaskiem,
a oświecona jasnością Króla wieków,
poczuj, że wolna jesteś od mroku, co świat okrywa!

(Exsultet)Ukochane Siostry,
Kochana Młodzieży i Dzieci z "Naszych Domów" i "Oratoriów",
Drodzy Przyjaciele naszej Rodziny Zakonnej.
Zacytowane powyżej słowa z Liturgii Paschalnej nawołują nas do radości i ukazują niezwykłe źródło tego wesela. Jest nim Zwycięski Król, Jezus Chrystus, który poprzez swoje Zmartwychwstanie przywraca blask naszemu życiu, oświeca nasze drogi. W radości Nocy Paschalnej następuje niezwykłe zjednoczenie Aniołów i ludzi, o czym w wielkanocny poranek przekonują się kobiety stojące przy pustym grobie.

Z pewnością i my nie raz doświadczamy mroków okrywających świat. Historia życia starszego pokolenia kryje w sobie doświadczenia strasznych ciemności wojny. Ale i dzisiaj, nawet bardzo młody człowiek, kiedy wpatruje się w otaczającą nas rzeczywistość, może zacząć pogrążać się w mrokach zwątpienia, może zacząć tracić nadzieję, bo tyle zła, kłamstwa, nieprawości w tym świecier30;

"Poczuj się wolna od mroku, co świat okrywa" - wzywa nas w Liturgii Kościół święty. Można aż tak? Można uwolnić się od lęku, obaw, można zaczerpnąć z ożywiających źródeł nadziei, można uwierzyć, że zwycięży prawda i dobro, można nieść w sobie blask miłości? "Jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, /r30;/ próżna jest wasza wiara" (1 Kor 15,14) - poucza św. Paweł. Gdyby nie ta wiara, czym innym moglibyśmy uciszyć nasz lęk, kto byłby w stanie nas przekonać? Jezus Żyje! Zmartwychwstały Pan posyła swoich Aniołów, którzy mówią do wystraszonych kobiet: "Nie bójcie się! Nie szukajcie żywego pośród umarłych! Idźcier30;, głoście!" Oto przychodzi On sam - Zmartwychwstały i po imieniu zwraca się do Marii płaczącej przy grobie, udowadnia jej, że ją zna, że zna jej lęki, że jest przy niej - Żyjący, chociaż był umarły.

Jezus Żyje, On naprawdę Zmartwychwstał, On nas także zna po imieniu. Zbawiciel przynosi życie i pokój. On opromienia niezmiernym blaskiem swojej łaski każde serce, które otwiera się na Jego działanie. Jeśli tego pokoju i radości w nas jeszcze nie ma, to warto zapytać, dlaczego? Może szukamy go w niewłaściwym miejscu? Co jest źródłem, przy którym chcemy ugasić swoje pragnienie? "O, gdybyś znała dar Boży /r30;/ prosiłabyś Go wówczas, a dałby ci wody żywej"(por. J 4,10) - poucza nas Jezus.

W radości tegorocznego świętowania Wielkiej Nocy, życzę zatem sobie i Wam Wszystkim, aby nic i nikt nie sprowadził nas nad zatrute wody. Abyśmy trwając zawsze w Chrystusie Zmartwychwstałym, z Niego czerpali ożywcze strumienie łaski, które obmywają i gaszą pragnienie. Ten, który spłacił za nas Ojcu wszystkie długi, pragnie nas za darmo leczyć i karmić. W swej niezmierzonej miłości chce nam się udzielać i chce nas przeprowadzać przez mroki tego świata w blaskach świętości.

Nie uciekajmy od Jego głosu, od Jego wołania nas po imieniu, od nauki, którą nam przekazuje w swoim Słowie, a będziemy wraz z Nim naprawdę żyć i będziemy tym życiem umieli się dzielić z innymi.

"Spotkałam Pana i to mi powiedział" - oznajmiła Maria Magdalena uczniom. Zmartwychwstały daje taką zdolność oznajmiania innym Dobrej Nowiny. Niech każdy, kto nas spotyka, wyczyta te słowa z naszych zachowań, z naszych gestów. Niech dowiaduje się, że Zmartwychwstały wniósł w nas prawdziwe życie, że wlał w nasze serca miłość. I choćby nasze codzienne zadania, prace i obowiązki były ukryte, niepozorne, nie budziły podziwu, choćby przyszło nam doświadczać cierpienia, starości, nieporadności życiowej, czy różnorakich przeciwności, to w "sercu ukrytym z Chrystusem w Bogu" (por.Kol 3,2) będzie blask zbawiennej miłości i będzie tryskać życie i zdroje Bożej łaski będą przez nas wylewać się na innych.

W Okólniku, zapowiadającym w naszych Rodzinach Zakonnych Rok św. Michała Archanioła i ustanowienie jego sanktuarium, wyrażone zostało życzenie, by w Miejscu Piastowym wytrysło ożywcze źródło gorliwej modlitwy i czci św. Michała, dla uzdrowienia naszych czasów. Obojętnie gdzie przychodzi nam żyć i pracować, nasz Patron - Obrońca przed piekielnymi potęgami, niechaj nas wspiera w dążeniu, by wraz z Chrystusem nieść światu blask chwały Bożej, by z naszych serc tryskała żywa wiara, nadzieja i miłość. Byśmy dziś ufni mocą Jego Zmartwychwstania, usłyszeli na nowo swoje imię wypowiedziane z miłością i mogli rozpoznać zwycięskie działanie Zbawiciela w życiu osobistym, wspólnotowym i społecznym.

Wraz z życzeniami ofiaruję Wszystkim Siostrom, Wychowankom i Przyjaciołom naszej Rodziny Zakonnej dar swojej modlitwy i łączę serdeczne pozdrowienia.

Alleluja, Chrystus Zmartwychwstał!/przełożona generalna/

Miejsce Piastowe. Wielkanoc 2008
Dodane przez bronio dnia 22 marzec 2008 22:02 · 0 Komentarzy · 12894 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
kolęda
kolęda
Święta w klasztorze
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.