Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Wierzę w Boga, wierzę Bogu

nasza barka
rekolekcje w WielopoluW dniach 15-16.12. 2012 w Wielopolu Skrzyńskim miało miejsce adwentowe skupienie dziewcząt, które prowadzili ks. Antoni Więch z Ropczyc i s. Agnieszka Zych. W posłudze pomagały postulantki z Krakowa: Magda Karamuz i Ewelina Kotwica. W spotkaniu uczestniczyło 19 dziewcząt z Jasła, Miejsca Piastowego, z Nockowej, Strzyżowa, Glinika, Szufnarowej i Wielopola Skrz. Ten intensywnie przeżyty weekend  upłynął pod hasłem "Wierzę w Boga, wierzę Bogu". Spotkanie rozpoczęliśmy Jutrznią i wspólnym śpiewem, który przez cały czas rekolekcji animowała Justyna K. z Jasła.
Konferencje i kazanie wygłoszone przez ks. Antoniego koncentrowały się wokół tematu relacji człowieka do Boga. Został przedstawiony problem naszej projekcji obrazu Ojca ziemskiego na Boga Ojca, który nigdy nie przestaje kochać, nie zawodzi i zawsze przebacza. Kontynuacja rozważań dotyczących zawierzenia i zaufania Ojcu Niebieskiemu nastąpiła podczas pracy w grupach, gdzie pochyliłyśmy się nad historią dwóch postaci ze Starego Testamentu: Abrahama i Mojżesza. Analizując ich oddanie się Bogu przyglądałyśmy sie naszemu życiu codziennemu, próbując odszukać w nim te momenty, w których nie polegałyśmy tylko na ludzkich planach i staraniach, ale potrafiłyśmy zaufać bezgranicznie Stwórcy. Zastanawiałyśmy sie również nad relacją do Boga kochającego nas bezwarunkowo.
W godzinie Miłosierdzia po modlitwie Koronką każda z nas mogła trwać w ciszy przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie i skorzystać ze spowiedzi. Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia skupienia była roratnia Msza święta w domowej kaplicy sióstr. Mszę rozpoczęliśmy radosną pieśnią "Nasz Pan na pewno przyjdzie", a podczas śpiewu trzymałyśmy w dłoniach zapalone świece. Wszystkie uczestniczki aktywnie włączyły się w oprawę liturgiczną Eucharystii, próbując w ten sposób odpowiedzieć na wezwanie Jezusa, który chce być najważniejszy w naszym życiu.
Ostatnim punktem sobotniego programu była uroczysta celebracja, swoim przesłaniem nawiązująca do trwającego Roku wiary. Rozpoczął ją śpiew do Ducha Świętego, w czasie którego w procesji została wniesiona zapalona świeca, Katechizm Kościoła Katolickiego, Katechizm Młodych- Yuocat oraz Pismo święte, złożone w centralnym miejscu kaplicy. Nastąpiła proklamacja Słowa Bożego. Po modlitwie przeplatanej śpiewem uwielbienia Boga każdy z uczestników podchodził do pulpitu i kładąc prawą dłoń na Biblii odczytywał swoje własne CREDO, a następnie brał do ręki kaganek w kształcie ryby ze światłem, który ma symbolizować naszą czujność, delikatność i oczekiwanie na przyjście Zbawiciela rozjaśniającego mroki naszego życia.
Drugi dzień rozpoczęłyśmy medytacją Słowa Bożego o Samarytance, a następnie wysłuchałyśmy wzruszającego świadectwa, mówiącego o głębokiej miłości i całkowitym oddaniu Jezusowi młodego małżeństwa z Włoch Chiary Corbelli Petrillo i jej męża Enrico. Świadectwo ich wiary w walce z nowotworem Ćhiary, decyzja na urodzenie dziecka i w końcu śmierć żony pokazały nam słuchającym, że święci są wśród nas, i że świętość to droga dla każdego chrześcijanina.
Dni skupienia zakończyłyśmy Eucharystią w kościele parafialnym w Wielopolu Skrz. i świadectwem przeżytego spotkania. Te adwentowe rekolekcje pozwoliły na wyciszenie się i lepsze przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia.

Dodane przez sdawida dnia 23 grudzień 2012 18:43 · 0 Komentarzy · 10625 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Na dzisiaj
Losowa fotka
Koprzywnica
Koprzywnica
niedziele powolaniowe
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.