Hide/Show Panels Hide/Show Panels
off

Ostatni miesiąc roku wśród naszych przedszkolaków

Z naszych Wspólnot
zwiastowanieKończy się Stary Rok, za kilka godzin powitamy Nowy... Jedni z radością, inni z żalem. Dobrze, że kalendarze przychodzi nam zmieniać w atmosferze Świąt, które w centrum stawiają Dzieciątko - Jezusa narodzonego w Betlejem, Bożego Syna, który stał się Człowiekiem. Dziecko "ociepla" swoją obecnością domy i ludzkie serca. Boże Dziecię "ociepla" ten świat, rodzi nadzieję i umacnia miłość. W naszych przedszkolach doskonale widać, jak piękna jest aura ostatniego miesiąca w roku wszędzie tam, gdzie są dzieci. Wszystkie grudniowe wydarzenia, przeżywane wraz z naszymi milusińskimi, sprawiają, że łagodniejsze staje się doświadczenie przemijalności tego świata, łatwiej pogodzić się z upływającym czasem i cieszyć się Nowym Rokiem, mimo, że tak naprawdę oznacza to, że znów nam przybyło lat... Zapraszamy na wirtualne spotkanie z przedszkolakami w Krakowie i w Ząbkach. I życzymy dziecięcej ufności i radosnego zadziwienia wszystkim, co przyniesie 2013 rok!


PRZEDSZKOLE - KRAKÓW, UL. KOSOCICKA:
Wraz ze Świętą Rodziną uwielbiamy Pana Boga
gornik w przedszkoluGrudzień w naszym przedszkolu minął w prawdziwie rodzinnej atmosferze. Razem z Maryją i św. Józefem oczekiwałyśmy na przyjście Pana Jezusa, poznawałyśmy historię Jego Narodzin oraz tradycje i zwyczaje świąteczne. Pełnym ciepła i radości było spotkanie ze św. Mikołajem. Cieszyłyśmy się odwiedzinami Pana Górnika - dziadka absolwentów naszego przedszkola. W świąteczny i prawdziwie rodzinny klimat wprowadził nas koncert ,,Serce serduszko" w wykonaniu Baśniowej Kapeli. Wielką radością było przesadzanie choinek pod czujnym okiem rodziców Tosi, a potem wspólne ubieranie świątecznych drzewek. Miałyśmy także możliwość bezpośredniej pomocy w świątecznych przygotowaniach w naszej kuchni - wspólnie z s. Tarsycją piekłyśmy pierniczniki i lepiłyśmy pierogi. Zwieńczeniem radości było spotkanie Wigilijne, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i wspólne kolędowanie.
Życzymy Wszystkim radości, pokoju oraz wszystkich potrzebnych łask od Nowonarodzonego Jezusa.PRZEDSZKOLE - ZĄBKI:
Grudzień to czas oczekiwania na narodziny Dzieciątka Jezus.
ubieram choinkęNasze przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem przygotowywały nie tylko ozdoby Choinkowe na kiermasz, ale też swoje serca na spotkanie z Jezusem. Teatrzyk "Brzydal" uczył nasze maluchy, że przyjaźń jest wartością wyższą nad rzeczami materialnymi i warto ją pielęgnować. Pani Grażynka i Pani Ania wraz z dziewczynami z ośrodka wychowawczego  przez wspólne zabawy wprowadziły nas w świąteczną atmosferę. Na koncercie muzycznym "Gdy nadchodzą święta" mogliśmy przypomnieć sobie historię powstawania najpopularniejszych kolęd  i rozśpiewać się przed świątecznym kolędowaniem.
Szczególnie wyczekiwanym gościem był oczywiście św. Mikołaj, który oprócz prezentów ofiarował dzieciom wiele radości przez swoją obecność i wspólną zabawę.Zwieńczeniem naszych świątecznych przygotowań było wspólne wigilijne spotkanie. Każda grupa przedstawiła krótki program o tematyce świątecznej, a potem był czas łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń.Nie zabrakło również świątecznych smakołyków i spotkania z Aniołkiem, który zostawił nam świąteczne upominki.
Życzymy wszystkim odwiedzającym naszą stronę, aby Boża Dziecina mogła na nowo narodzić się w naszych sercach i obdarzała swym błogosławieństwem w nadchodzącym Nowym Roku.Dodane przez sdawida dnia 31 grudzień 2012 21:05 · 0 Komentarzy · 8495 Czytań · Drukuj · PDF document
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
off
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Na dzisiaj
Losowa fotka
Godnie i pogodnie
Godnie i pogodnie
Święto Patronalne
Pomoc Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

sMonika
15/03/2021 20:46
Relacja z Domu Samotnej Matki w Przemyślu w TVP 1
link
miedzy-ziemia-a-nie bem,14
032021,5242716 1


sMonika
30/11/2020 16:20
S. Dorota Burczyk-O zdalnej katechezie w Radio Fara
link
iwum-mp3/rtd-2020-1 1-24-a
ktywizacja_dzi eci_na_zdal
nej_katec hezie_sDorota-Bu
rczy k.mp3


sMonika
28/10/2020 11:33
Wywiad z s. Hiacyntą link

Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.